Czesi uratowali polską kopalnię
18 czerwca 2010Związkowcy nie dali zamknąć swego zakładu pracy. Nie strajkowali jednak, a wykorzystali zdobycze kapitalizmu. Raczem z czeskim koncernem wydobywczym założyli spółkę i wykupują kopalnię Silesia od Kompanii Węglowej. Dziś na tę transakcję zgodził się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.