Rewolucja w urzędach. Koniec z trzynastkami i innymi przywilejami

| Aktualizacja:

DGP dotarł do raportu szefa służby cywilnej, który dziś zostanie zaprezentowany dyrektorom generalnym urzędów. Ocenia on pięć lat funkcjonowania obowiązujących przepisów dotyczących zatrudniania i wynagradzania.

wróć do artykułu
  • ~kaja
    (2016-01-22 22:08)
    Ja nie znoszę mojej pracy ale pozytyw jest jeden, Kasa stała, całkiem fajna więc nie miałam problemu z dostaniem krdytu w getin banku i w końcu zamieszkam na swoim
  • ~dont
    (2016-01-02 19:30)
    A na PKP juz dawno nie ma trzynastek i nagroda jubileuszowa nie jest naliczana od własnego uposarzenia. Zabrac im trzynastki. Ja k się zwolnia to wyjadą za Rudym do Brukseli
  • ~dorcia
    (2016-01-02 18:07)
    Moim zdaniem zabrac wszystkie przywileje lacznie z imunitetem politykom bo i tak bardzo duze dochody maja i uprawnienia. A to samochod paliwa przeloty mieszkania nie sposob wymieniac to dopiero pieniadze. A wy chcecie zeby ludzie raz w roku 13 nie dostali ci co uczciwie pracuja to moze tym niby bezdomnym dac jeszcze wiecej a moze im tak lopate niech snieg odgarniaja cale zycie nie szanuja zon dzieci. Lajzy a pozniej jakie przywileje maja obudzcie sie wiem co pisze. Doswiadczenie
  • ~emeryt
    (2015-12-15 22:00)
    Uważam,że powinna być zmniejszona ilość ZUS-ów a to by się wiązało z oszczędnoscią finansow.ZUS powinny być tylko po 1 w każdym województwie i na tym koniec.Taka komputeryzacja w ZUS-Ach wystarczy aby wszystko funkcjonowało bez takiej ilości ludzi.Kto to widział,żeby tylu ludzi było zatrudnionych w tej firmie ( 13stki,nagrody kwartalne,wysokie wynagrodzenia,nagrody jubileuszowe,telefony komórkowe dla dyyrektorów,kierowników i pracowników kontroli,ryczałty na samochód i wiele innych przywilei a emeryt nędzne grosze.
  • ~wku....ony
    (2015-12-10 19:03)
    moze ta smieszna kobieta powie , że kwota bazowa w słuzbie cywilnej jest zamrożona od prawie 6 lat i ja jako urzednik słuzby cywilnej od 6 lat nie ma podwyzki a teraz niech jeszcze zabierze 13-stke... brawo. Kwartalne nagrody to żenujące kwoty rzędu 200-300 złotych netto. To może od razu zrzeknę sie wynagrodzenia. Dziekuje pani Torrez, bardzo dziekuj
  • ~kinga
    (2015-12-09 21:17)
    W mojej przychodni, gdy przyjmowałam się do pracy było w administracji zatrudnionych około 15 osób. Obecnie pracuje ich prawie 40. Każda z nich "kosi" przynajmniej dwa razy tyle co ja, chociaż to ja obsługuję bezpośrednio Pacjentów. Pytam więc, kto tutaj jest dla kogo?
  • ~antoni
    (2015-12-09 21:12)
    pracuję w w firmie zatrudniajacej około 550 pracowników z czego 135 na najniższej krajowej i od ponad 20 nie ma trzynastek i wszyscy jakos z naciskiem na jakos funkcjonują - wszyscy bez trzynastek i gitara
  • ~BOŻENA
    (2015-12-08 22:07)
    Matko Boska błagam nie wprowadzajcie tych zmian. Pracuję 37 lat w budżetówce i nigdy nie otrzymałam z rąk moich szefów za lepszą pracę jakichkolwiek dodatkowych pieniędzy bo nie i już.Jak mi się nie podoba to wiecie fora ze dwora. Tylko gwarantowane przez rząd pieniądze wielu takich jak ja je otrzyma. NAGRODY SĄ TYLKO DLA WYBRAŃCÓW
  • ~wawa
    (2015-12-08 07:42)
    Niech się ten grubaśny babon sam zlikwiduje.
  • ~ADAM
    (2015-12-01 08:54)
    JEŻELI BYŁ BYM MŁODYM TO POSZEDŁ BYM DO MUNDURÓWKI TAM NIC NIKOMU NIKT NIE ZABIERZE
  • ~ja
    (2015-11-16 18:28)
    skonczone dobre studia i podyplomówki... płaca minimalna. A jeszcce ktoś chce wziąc to co trzyma mnie w tej pracy. Może Pani Bartyzl Rownież dajmy minimum i weżmy dodatki... ciekawe czy proponowalaby zmiany.
  • ~darek
    (2015-11-13 20:28)
    Dlaczego w Polskim rzadzie jest Hiszpanska blac suka , nie do pomyslenia jest zeby w Hiszpanskim rzadzie zasiadl cudzoziemiec
  • ~Marek
    (2015-11-13 17:56)
    Tak najpierw trzeba zabrac najmniej zarabiajacym. Mam tu na myśli członków KSC.
    Nie tego oczekiwałem od Pisu. Niech sobie zabiorą. Zaczna od góry.
    JAK ŻYĆ ZA 1600 ZŁ NA RĘKĘ. JAK?!!!
  • ~Tomek
    (2015-11-13 17:54)
    Jak można porównac wynagrodzenie pracownika KSC (1500 ZŁ NA REKĘ!!!) Z WYNAGRODZENIEM URZEDNIKÓW MIAST, GMIN, STAROSTW, URZEDÓW MARSZAŁKOWSKICH?

    JEŻELI KTOŚ TO ROBI TO PYTANIE CZY ZNA SIE NA SWOJEJ DZIAŁCE?
  • ~gosc
    (2015-11-13 13:17)
    Doszliśmy już do etapu że tylko obcokrajowcy na naszych urzędach są w stanie je zreformować. Nasi politycy tylko rozbudowują administrację i podwyższają jej pensję.
  • ~Rozpocki
    (2015-11-13 11:11)
    Bez trzynastki moich rodziców nie będzie nawet stać, żeby węgiel na zimę kupić.
  • ~Autor
    (2015-11-13 10:06)
    Nie ma sprawy nie zabierają, ale niech w końcu dadzą konkretne podwyżki, bo od ok. 7 lat nie dostaliśmy zupełnie nic, ani 1 zł. Pracuję w sądownictwie od ok. 15 lat i moja pensja już niedługo nie będzie wiele wyższa od najniższego wynagrodzenia za pracę (oczywiście doliczając do tego 13 i wysługę lat), bo bez tych dodatków może bym ze 100 zł miała więcej. Mam wyższe wykształcenie, kierunkowe studia i co z tego nikt nas nie docenia, a 13-stka i wysługa lat to jedyne co mamy, Takie są realia pracowników wymiaru sprawiedliwości, którzy wspomagają pion orzeczniczy.
  • ~rokitnik
    (2015-11-13 10:03)
    Panią Claudie zapraszam do pracy w małej gminie za najniższą krajową lub do małego powiatu na stanowisko urzędnicze za 2 000 zł brutto po 20 latach pracy.
  • ~gość
    (2015-11-13 06:15)
    Już dawno powinni byli to zrobić. Oszczędności należy zacząć od administracji. A jak się komuś nie podoba to niech idzie do firmy prywatnej. Tam zobaczy jakie będzie miał przywileje.
  • ~ob.RP
    (2015-11-12 12:31)
    to jeszcze pomysły PO i straszenie niezapowiedzianymi działaniami następnego rządu. Buraki