Ukraińcy wsiąkają w Polskę. Chcą mieszkać u nas na stałe i mieć stabilną pracę zamiast dorywczej

| Aktualizacja:

Do kwietnia wojewódzkie urzędy pracy wydały niemal 100 tys. zezwoleń na pracę dla cudzoziemców, o 40 proc. więcej niż rok wcześniej. Ukraińcy stanowią większość imigracji zarobkowej, jaka przybywa do naszego kraju.

wróć do artykułu
  • ~moko
    (2018-06-18 16:46)
    Ukraińcy niech spier... z Polski do siebie lub do Niemiec. My ich tu nie chcemy banderwców.
  • ~Anna
    (2018-06-18 11:08)
    Ukraińcy znacznie lepsi niż pro lewackie miernoty, które wyjechały do lepszych krajów znacznie bardziej kolorowych typu Niemcy czy Holandia. Wolę Ukraińca, który docenia Polskę i nawet przez przodków ma polskie korzenie niż lewackie i platfusiarskie antypatriotyczne myślenie. Won platformiarze!
  • ~POPiSyPseudoPolakow
    (2018-06-18 07:12)
    Polacy na robotach w Anglii, Niemczech, Norwegii. Izraelczycy dostaja polskie paszporty zacheca sie by inwestowali w Polsce, a Polakom w Anglii Duda mowi, ze przesle podreczniki do j.polskiego by ... tam siedzieli, a Polska dla Izraelitow i Uraincow. Polacy z Kazachstanu juz czekaja prawie 30 lat na polskie dowody by wrocic do Polski. To jest ra kepsza zmiana ... obywateli 3 kategorii trzymac za granica, a sciagac cudzoziemcow.
  • ~Problem narasta
    (2018-06-16 12:04)
    Rządząca ekipa zapłaci w następnych wyborach wysoką cenę za to, że nie powstrzymała ukraińskiego potopu.Ukraińcy zdemolowali polski rynek pracy, jako tańsza siła robocza i dlatego młodzi Polacy musza emigrować za chlebem na zachód. Jeżeli płace będą zbliżone do tych za granicą, to przestaną wyjeżdżać. Czy to takie skomplikowane? A Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oczywiście problemu nie widzi! A problem jest coraz większy, gdyż następuje wymiana Polaków na Ukraińców na polskim rynku pracy. Jakie będą tego konsekwencje - łatwo przewidzieć.
  • ~Reno
    (2018-06-01 19:44)
    A Polacy wsiakaja w Niemcy, Anglie USA, Australie, Norwegie, Szwecje , Holandie, Brazylie..............
  • ~L.S
    (2018-06-01 06:06)
    To Platforma Obywatelska z Donaldem Tuskiem wygoniła 2 mlm Polaków za granicę !
  • ~pm
    (2018-05-31 10:50)
    Niech oddadzą Lwów, Brody, Stanisławów, to będą mieszkać w Polsce
  • ~ewa koby
    (2018-05-31 04:54)
    polityka putina zasiedlanie terytorium polski jak kanclerin zasiedlila eu wiecie te dwie ddr bestie dzialaja razem zeby zniszczyc europe ?
  • ~Jarema
    (2018-05-31 01:07)
    Juże niedługo bedą widełki i siekierki u braci upaińców - a rząd pis jest miły banderkom ONR ratuj Polskę
  • ~Leo
    (2018-05-30 19:18)
    Mam , pytanie ?????? Czy ktoś zastanowił się dlaczego Polacy , opuszczają Swój Kraj ???? Osobocie mam Szwecję i USA . DZIĘKUJĘ BARDZO temu WSPANIAŁYMI KRAJU . POLSKO DOKĄD ZMIERZASZ ???????????????
  • ~nie panimaju
    (2018-05-30 15:43)
    Co te Ukraińce zgłupieli ? Tu taki faszyzm, nazizm, kaczyzm PO prostu, a oni chcą tu mieszkać ?
  • ~Patriotta
    (2018-05-30 07:55)
    A za pare lat beda chcieli w Polsce Samostinej UPAiny i bedzie powtorka z Wołynia 43. Podziekujecie wtedy PiSowi.
  • ~leming-doradca
    (2018-05-30 07:21)
    Alez nie pasjonujcie sie az tak bardzo tymi ukrainskimi sprawami, tylko lepiej przeczytajcie sobie dzisiejszy niemiecki "Handelsblatt", w ktorym jest napisane, ze rzad austriacki wlasnie rozpoczal obalanie wolnego przeplywu unijnej sily roboczej wewnatrz UE. Juz niedlugo zaczna sie rugi brukselskie i polskie masy zostana odeslane ze Starej Unii do Polski. Wowczas obecnosc Ukraincow w Polsce naprawde stanie sie problemem, wiec zachowajcie wasza energie na pozniejsze pasjonowanie sie sprawami ukrainskimi.
  • ~LEO
    (2018-05-29 21:32)
    Jak śpiewa KAJAH , ale po co , po co , po co . A może pojadą odebrać KRYM i DONBAS ?????? A nie tutaj w kraju ,, LACHÓW ,, PAMIĘTAMY I BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ .
  • ~jb
    (2018-05-29 10:18)
    Jak bardzo trzeba być krótkowzrocznym i nie znać historii własnego kraju by sprowadzać do ojczyzny odwiecznego wroga, dawać mu takie same prawa, ułatwiać osiedlenie i jeszcze się z tego cieszyć?
  • ~tolo
    (2018-05-28 22:08)
    Mężnie przelewają mocz za Krym i Donbas.
  • ~o.S..
    (2018-05-28 18:02)
    Pracują między innymy w firmach kurierskich a efekt jest taki że już od trzech tygodni czekam na przesyłkę a w firmie nie ma z kim rozmawiać.
  • ~Gieniu
    (2018-05-28 15:01)
    No i dobrze, kiedys wsiakali Polacy w Ukraine, stulecia po stuleciu opanowywali wschodnie tereny, az do morza Czarnego. No , bo za Mieszka l granice Polski wygladaly inaczej niz za Sobieskiego! A moze nie prawda?
  • ~Бандера дурний хер
    (2018-05-28 13:17)
    Teraz to już tylko kwestia czasu kiedy któryś ze sprzedajnych polityków nie bacząc na dobro ojczyzny zacznie się przymilać do bandrowców i obiecywać im co tylko zechcą żeby zebrać ich głosy wyborcze. Potem chcąc nie chcąc będzie musiał chociaż część tych obiecanek spełnić i tak pełzając banderyzm zagości w Polsce na stałe. Nic dobrego z tego nie może wyniknąć dla Polski zwłaszcza, że już od dawna u sterów władzy nie ma ani jednego męża stanu, czyli kogoś, kto dba o dobro Polski a nie własnej partii a są tylko partyjni potakiwacze i oportuniści bez kręgosłupa. Polski szkoda ... .
  • ~Bonifacy
    (2018-05-28 13:05)
    PiS to partia skrajnie filosemicka, proamerykańska i skażona giedroyciem. Dalsze ich trwanie przy władzy to tragedia dla Polski. Niczym nie różni się od PO. Różnica na korzyść PO jest taka że oni przynajmniej postawili na Niemców, którzy w Polskę inwestują miliardy. Amerykanie w Polsce prawie nic. Jeszcze Polska im płaci za instalowanie tu jankesów. Żenada. Jak w następnych wyborach wygra znowu PiS to znaczy że Polacy nie myślą i zasłużyli na swój los. PiS będzie ciągnął ze wschodu niewolników dzięki czemu "polski rynek" nie będzie musiał podnosić płacy i warunków pracy. W konsekwencji będziemy mieli kolejną falę emigracji Polaków. Na wschodzie Federacja Rosyjska wyciąga tysiące Polaków z byłych azjatyckich republik radzieckich i daje im szerokie prawa "repatriantów" a w Polsce nie-rząd żoliborski wymyślił dla Polaków ze wschodu jakieś "egzaminy" z historii Polski, języka polskiego i inne cuda. W Polsce PiS rozdaje obywatelstwa na lewo i prawo ukraińcom i innym nomadom bez znajomości polskiego.

Może zainteresować Cię też: