Rząd podnosi płacę minimalną. Czym to grozi? "DGP" wskazuje pułapki

| Aktualizacja:

Najniższa pensja rośnie do 2 tys. zł, co zwiększy presję na wzrost płac. I poszerzy szarą strefę.

wróć do artykułu
  • ~hanys
    (2016-06-16 09:42)
    POrządne media POdaja że może braknąć na lewatywę.
  • ~jerzy
    (2016-06-16 09:50)
    Grozi to tym że Polak wreszcie trochę więcej zarobi. A dziennikarze piszą na temat " Której partii najbardziej nienawidzisz, i dlaczego jest to PIS"
  • ~bono
    (2016-06-16 10:13)
    Dla niemieckiej gazety Dziennik kazdy argument jest dobry, byle tylko przedstawiac rzadzaca partie w niekorzystnym swietle. To juz nie dziala TY V KOLUMNO
  • ~kasandra
    (2016-06-16 10:28)
    Folksdojcze z Der Dziennika zrobili poranny BUREK APORT dla swoich Panów !... MIcha sie liczy, co z tego że na szyi gryzipiórka łańcuch dynda i wypolerowane buciory zasuną za chwile kopa.... MICHA SIĘ LICZY !!!...
  • ~s
    (2016-06-16 10:30)
    W Niemczech szacowano że wzrost płacy minimalnej spowoduje likwidację 300tys. Miejsc pracy a tym czasem miejsc pracy przybyło o 400tys...
  • ~Ppp
    (2016-06-16 10:56)
    Dotychczas przez kilkadziesiąt lat w Polsce płace były zbyt niskie i rosły zbyt wolno, zatem nie wymyślajcie "niebezpieczeństwo nadmiernego wzrostu płac". Takich niebezpieczeństw nie ma i nie będzie jeszcze przez kilkadziesiąt lat! pozdrawiam.
  • ~Ja
    (2016-06-16 10:57)
    Czym to grozi idioci?. A no tym ze moze w koncu zaczniemy zarabiac w tym kraju pensje ktora pozwoli na normalne i godne zycie.
  • ~W
    (2016-06-16 11:11)
    Uważam, że podwyżka płacy minimalnej nie stanowi problemu dla pracodawców, którzy w uczciwy i rzetelny sposób traktują swoich pracowników, tym bardziej tych najmłodszych jak i nie wykwalifikowanych a tych ostatnich w naszym kraju jest sporo. Czarny scenariusz na rynku pracy jak i zbytnie obciążenie pracodawców kosztami tej zmiany płacy jest tylko podsycaniem nienawiści wobec rządu przez analityków nie zawsze jak widać ekonomicznych.
  • ~autor
    (2016-06-16 11:21)
    Zwiększanie płac minimalnych to jest dobry krok, ale to tylko krok jednostronny. Wymuszanie na pracodawcach pewnych zachowań jak najbardziej na tak, ale również trzeba się zamortyzować, aby właśnie nie było efektów ubocznych. Warto też byłoby zadbać o małe i średnie przedsiębiorstwa, bo to one powinny mieć najłatwiej, podczas gdy korporacje powinny mieć najtrudniej.
  • ~Sędzia 1973
    (2016-06-17 08:43)
    Wzrost stawki minimalnej aż do 2000 zł to populistyczny ruch PR-oski nakierowany na zdobycie elektoratu najbiedniejszych Polaków. Efekt tak wielu zmian na rynku pracy (ozusowanie, stawka godz. 13 zł, itd) w średnim kresie bedzie odwrotny od zakładanego. Pracodawcy bedą płacić na czarno i zmniejszać zatrudnienie wsród najsłabiej wykwalifikowanych. Państwo bedzie wypłacać bezrobotnym ogromne świadczenia bo Polską rządzą politycy a nie mądrzy i wykształceni menedżerowie.
  • ~ATEM
    (2016-06-17 17:51)
    biliony ero czekają , na 50 lat ,,, tylko brak chętnych ,,,,,,,, do pracy ??????????? to filozofom się nie śniło ,,,,,,,,,,,,,,, za co ????????? za wiedzę ,,,,,,,zaliczka dla powiatu leży 1 miliard ero ,,,,,,, NAJNOWOCZEŚNIEJSZA MEDYCYNA NA ŚWIECIE ,,, powiaty zaspały i likwidacja szpitali ,,,,dostali od 1996r po 1,5 biliona ero i ,,,,,,,,,,,,,,,,,, przepadły + 800 bilionów ero ,,,,na medycynę nauka światowa wniosła do UE ,,WDROŻENIE STRYCH GATUNKÓW I MIELI URZĘDNICY DO MNIE SIĘ ZWRACAĆ O WYKŁADNIĘ ,, POWOŁALI NOWE INSTYTUCJE DO WYKONANIA ,,,,,,,,,MIELI ODBUDOWAĆ PRZEMYSŁ INNE ,,ZA ,,TECHNOLOGIE PRZYSZŁOŚCI ,,,,NAUKA NIE ODPUŚCI ,,,CHCĄ UZYSKAĆ WIEDZĘ ,,MOJĄ ,,,,,, TO OBCIACH ,,,,,,,,,,,,
  • ~dar