Stajemy się mobilni w poszukiwaniu pracy. Jaką ceną za to płacimy?

| Aktualizacja:

Jesteśmy mało mobilni - powtarzają od lat eksperci i załamują ręce. Tymczasem rzeczywistość pędzi. A my razem z nią. Tylko coraz więcej nas to kosztuje.

wróć do artykułu
  • ~kamień
    (2015-10-02 09:31)
    Autorze, a ja nie mam ochoty zap... kilkadziesiąt kilometrów do pracy. To niech firmy dostosują się do mnie a nie ja do nich.
  • ~zysk
    (2015-10-02 09:44)
    "Jesteśmy mało mobilni - powtarzają od lat eksperci." ...jak mantrę. Jest parę takich frazesów powtarzanych przez różne niedojdy. Trochę się poobracali w wielkim świecie i głoszą z mocą dogmatu posłyszane od swoich guru hasła. Wierzą w pieniądz i władzę. Kapłani pieniądza.
  • ~Jarek miał po raz kolejny rację!
    (2015-10-02 10:57)
    A kiedy Kaczyński mówił o Polsce A i B, to PO udawało zgorszonych!
  • ~Gość
    (2015-10-02 15:07)
    I to jest następna odpowiedź na ciągle zadawane pytanie : "dlaczego nie chcemy mieć dzieci".
  • ~Ambasada Prusakow
    (2015-10-02 15:40)
    Emigracja ze wsi do miasta spedzal sen z powiek i czerwonej holocie w epoce PRL-u a przeciez wowczas granice byly zamkniete a WOP mial prawo strzelac Uciekinierom z Polski w plecy bez ostrzezenia. Dzis granice nie istnieja a wiec nie nalezy sie dziwic, ze Polacy w pogoni za chlebem i szansami zyciowymi emigruja z prowincji do miast i na zachod. Jak wiemy do Albanii Polacy nie emigruja.Ta emigracja bylaby jeszcze liczniejsza gdyby Polacy jeszcze lepiej znali jezyki zachodnie.Wschod Polski stepowieje i zadna sila tego nie zmieni chhyba ze ponowne zamkniecie granic i zakaz emigracji Polakow ze wsi i malych miasteczek do duzych miast w Polsce.
  • ~Ambasada Prusakow
    (2015-10-02 15:52)
    W Polsce przez wieki cale bylo tak, ze Chlop panszczyzniany zwany popularnie CHAMEM zyjacy u Jasniepana w jego czworakach, po pierwszym pianiu kogutow jak juz sie ,, oczuchal,, to wygramolil sie z chalupy i po przejsci 10 krokow stawal w szeregu na zbiorce w swej siermiedze i lapciach z lyka a KARBOWY rozdzielal robote i Cham szedl do chlewa czy Obory gdzie podejmowal swoja prace na,, panskim,, jak na Chama przystalo. I nie bylo potrzeba dojezdzac do roboty, emigrowac gdyz tam w czworakach sie rodzil, dorastal, zenil i umieral a Jasniepan go karmil i batozyl batem lub nahajem po lbie jak zaszla taka potrzeba. I porzadek boski byl na swiecie . A dzis co sie powyrabialo? Koniec swiata.
  • ~slonzok
    (2015-10-02 17:24)
    TU to Polacy sa sami sobie winni bo ludzie nie umia sie przeprowadza z miasta do miasta i tam lub gdzie indziej mieszkac i pracowac bo wszystkie mieszkania wlasnosciwe i musi siedziec w swojej miejscowosci gdzie sie urodzil tam mieszka i umiera np. w Niemczech mieszkam w´Berlinie dostaje lepsza prace w Hamburgu i tu nie ma problemu wypowiadam mieszkanie w Berlinie wynajmuje w Hamburgu i po wszystkim itd itd.i moge to robic w moim zycie nawet sto razy
  • ~"...co tanczymy z wiatrem "
    (2015-10-03 08:28)
    W takim razie to twoje zycie wyglada tragicznie. Naprawde robisz ze swoim zyciem co zechcesz? Czy to tylko twoje wytlumaczenie, dlaczego ci w zyciu nie wyszlo? Normalnie czlowiek nie wlecze sie z jednego kata kraju w drugi. To nie jest normalna sytuacje I cokolwiek by powiedziec, natura ludzka potrzebuje spokoju, stabilnosci I poczucia bezpieczenstwa. Nie mowiac juz, ze przeprowadzki sa kosztowne. Jesli nie sa, to jeszcze gorzej, bo to znaczy , ze sie niczego nie dorobiles I jestes golodupiec . W obu przypadkach jestes przegrany. Ale to nie twoja wina. To wina tych, co sie modla do mamony I wykorzystuja ludzi na maxa.
  • ~ucz sie i pracuj
    (2015-10-03 08:39)
    Zaraz zaproponuja nam tabory I smieszni beda ci, co maja swoje M4. Bedziemy ich wysmiewac , osmieszac I przesladowac. W imie postepu . Tylko niektorzy , taka sobie mnijszosc nie beda sie przemieszczac w taborach. Ich przywilej. I sytuacje poprawi dla nich wpuszczenie do kraju setek tysiecy byczkow z Bliskiego Wschodu. Zaplaca im jeszcze mniej. Wieczorami pomodla sie do swojego boga- Mamony. Dobra nowina jest taka, ze umra ok 80-tki. Zla - przyjda nastepni I wymysla jeszcze wieksza opresje. Czlowiek to bardzo niebezpieczna kreatura.
  • ~autor autor
    (2015-10-04 00:06)
    jakas taka podejrzana i nieprzyjemna ta autorka z twarzy

Może zainteresować Cię też: