Przed split paymentem będzie można uciec? Przepisy mogą okazać się martwe

Podzieloną płatność zastosuje tylko ten, kto zapłaci równo 15 000 zł brutto. Wystarczy jednak, że na fakturze będzie kwota 15 001 zł, a uniknie tego obowiązku

wróć do artykułu
 • ~kręciołek
  (2019-08-08 07:32)
  jak zwykle bubel prawny, ale jak się tym zajmują ogrodnicy i perukarze to nic dziwnego
 • ~KubaW
  (2019-08-08 08:20)
  Do każdego prawa PIS chce wprowadzić element uznaniowości, żeby o wszystkim w razie konieczności mógł zdecydować mędrzec z nowogrodzkiej.
 • ~vlad
  (2019-08-08 08:48)
  Dokumentem transakcji jest faktura na podstawie której mzona odliczać vat wiec z czym ci eksperci maja problem
 • ~Nota_bene
  (2019-09-20 21:12)
  Przepis tak czy siak będzie martwy, tak jak martwym okazał się przepis za rządów PO, uzależniający wpisanie w koszty faktury od jej zapłaty w ogóle. Po roku się z tego wycofali. Po prostu jest to NIESPRAWDZALNE, bowiem wymaga od US zbyt pracochłonnej analizy podczas nienaturalnie długich kontroli, których wynik niekoniecznie musi być dla budżetu korzystny. Cały przepis opiera się na jednym - że podatnik zastosuje się do przepisów i sam siebie będzie kontrolował. A co jeśli nie? Jak to sprawdzić, skoro wielu jest na KPiR lub ryczałcie i nie prowadzi rozliczeń inaczej niż w zeszycie (więc nie utworzy JPK_Bank i JPK_Kasa). Na to nawet STIR nie poradzi, bo przedsiębiorca może nie mieć jednorodnej (podlegającej SP) grupy towarowej (z załącznika 15) ani nie działać wyłącznie w branży, objętej obowiązkowym SP. Co innego, gdyby SP byłby obowiązkowy w każdej transakcji we wszystkich branżach, byłoby to sprawdzalne. Póki co - przewiduję wielką klapę : )))

Może zainteresować Cię też: