Merkel jak Rostowski, ostrzega przed wojną26 października 2011 Niemiecka kanclerz Angela Merkel porzuciła zwykle ostrożną retorykę i ostrzega przed wojną - informuje EUobserver.com
Można zacierać ręce. To szansa na ogromne pieniądze26 października 2011 Marszandzi i domy aukcyjne zacierają ręce, bo takiego zainteresowania obrazami dawno na świecie nie było. Dla ludzi z wypchanymi portfelami to najlepsza w tej chwili lokata kapitału - informuje Polska The Times.
Zaskakujące badania optymizmu polskich przedsiębiorców26 października 2011 Ponad 60 proc. polskich przedsiębiorców wyraża przekonanie, że w najbliższym czasie sytuacja ekonomiczna w naszym kraju ulegnie pogorszeniu - wynika z VI edycji dokonywanego dwa razy w roku badania optymizmu biznesowego Deloitte Business Sentiment Index.
Zniszczył Amerykę. Teraz wieszczy rozpad strefy euro26 października 2011 "Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, przynajmniej w sferze wspólnej waluty. Różnice kulturowe pomiędzy krajami z północy i południa UE są po prostu zbyt rozległe, aby pasowała im wspólna polityka monetarna" - mówi były prezes Rezerwy Federalnej Alan Greenspan.
Nowy pomysł ubezpieczania rolników26 października 2011 Na pewno będzie jakieś rozwiązanie przejściowe ws. składki na ubezpieczenie zdrowotne rolników, które będzie funkcjonować od 4 lutego przyszłego roku - poinformował w środę dziennikarzy szef doradców premiera minister Michał Boni.
Czekają nas podwyżki cen wody. Nawet 400 proc.26 października 2011 Jeśli do 2015 r. Polska nie zdąży zmodernizować instalacji wodno-kanalizacyjnych i spełnić norm UE, Unia może nałożyć na nasz kraj karę w wysokości 4 mln 143 tys. euro dziennie. Wskutek kosztownych inwestycji mogą jednak nastąpić znaczne podwyżki cen wody.
Rewolucja w handlu lekami. Znikają apteki26 października 2011 Rynek apteczny zmienia oblicze. W dużych miastach maleje liczba aptek. Wyjątkiem jest Warszawa - donosi "Rzeczpospolita" na podstawie raportu firmy IMS Health.
Sikorski: Politycy muszą przekonać inwestorów25 października 2011 Politycy muszą przekonać inwestorów, żeby chcieli wrócić na rynki dłużne, bo to doprowadzi do ulżenia kryzysowi - uważa minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. W środę w Brukseli odbędzie się szczyt strefy euro i Rada Europejska w sprawie kryzysu.
Wiedzą, czy PGNiG wygra z Gazpromem25 października 2011 Trudno wyrokować, jaki będzie wynik ewentualnego arbitrażu w sporze pomiędzy PGNiG a Gazpromem o cenę gazu importowanego z Rosji, jednak szanse na sukces polskiej spółki i tańszy gaz są niewielkie - uważają eksperci, z którymi rozmawiała PAP.
Nie wybudowali hotelu. Teraz zapłacą miliony25 października 2011 Przed Sądem Okręgowym w Łodzi rozpoczął się we wtorek proces, w którym miasto Łódź domaga się od Bacoli Properties 10 mln zł kar umownych za niewybudowanie hotelu sieci Hilton. Strona pozwana kwestionuje obowiązek zapłaty odszkodowania.
Doktor Zagłada obliczył szansę recesji. Na 50 proc.25 października 2011 Z powodu kryzysu zadłużenia w strefie euro groźba nowej recesji światowych potęg gospodarczych przekracza 50 procent - ocenił we wtorek amerykański ekonomista Nouriel Roubini, który zasłynął tym, że zapowiedział kryzys z 2008 roku i przewidział jego etapy.
Nieoczekiwany wzrost prognozy polskiego PKB25 października 2011 Ekonomistka Banku BPH Kaja Retkiewicz-Wijtiwiak o wtorkowych danych GUS dotyczących sprzedaży detalicznej, która we wrześniu wzrosła w ujęciu rocznym o 11,4 proc., a licząc miesiąc do miesiąca zwiększyła się o 1,3 proc.:
15 pensji za odejście. Gigant będzie zwalniał25 października 2011 Nawet 2,3 tysiąca osób ma odejść z pracy. Jest umowa TP ze związkami zawodowymi - podaje "Gazeta Wyborcza".
Koniec sezonu na pracę25 października 2011 Stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 11,8 proc. wobec 11,8 proc. w sierpniu - poinformował we wtorek Główny Urząd Statystyczny. Najwyższe bezrobocie utrzymywało się nadal m.in. w województwach warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim.
Kradniemy na potęgę 25 października 2011 Polska w czołówce złodziejstwa europejskiego. Ilość kradzieży sklepowych w Europie w zeszłym roku zwiększyła się o 7,8 proc. – informuje portal Business Insider.
Kredyty hipoteczne mniej dostępne25 października 2011 Z początkiem 2012 roku wejdą w życie kolejne zapisy Rekomendacji S, zaostrzające zasady udzielania kredytów hipotecznych - czytamy w "Pulsie Biznesu".
Chińczycy chcą handlować z Polską25 października 2011 Ponad 1000 biznesmenów i przedstawicieli władz prowincji Guangdong i Hongkongu oraz osób z kręgów finansowych, biznesowych z Polski i UE weźmie udział w czwartek w Warszawie w konferencji promującej wymianę handlową - podał dziennik "China Daily".
Europa dwóch prędkości? Polska nie ma co dramatyzować24 października 2011 Polska nie ma co dramatyzować w związku z decyzją szczytu strefy euro w niedzielę, by się dalej integrować, bo strategicznym interesem strefy euro, szczególnie Niemiec, jest trzymanie otwartych drzwi, zwłaszcza dla Polski - uważają eksperci, z którymi rozmawiała PAP.
Watykan za powołaniem światowej władzy zarządzającej finansami24 października 2011 Watykan zaapelował w poniedziałek do rządów na świecie o reformę międzynarodowego systemu finansowego i monetarnego oraz powołanie "światowej władzy publicznej" zarządzającej finansami. Wezwanie to znalazło się w dokumencie Papieskiej Rady Iustitia et Pax.
"Cejrowski jest uczciwy i nie wciska chały"24 października 2011 Wojciech Cejrowski znany dziennikarz, podróżnik i pisarz twierdzi, że telewizja i książki to jedynie rozrywkowy dodatek do jego działalności podstawowej, czyli prowadzenia interesów. Biznesową żyłkę odziedziczył ponoć w genach.