Dziennik Gazeta Prawana logo

To w Polsce pracuje największy truciciel Europy

25 listopada 2011, 13:18
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
To w Polsce pracuje największy truciciel Europy
Shutterstock
Jako kraj jesteśmy na drugim miejscu rankingu największych trucicieli w Europie, ale jeśli spojrzeć na listę przedsiębiorstw, to nasza polska Elektrownia Bełchatów jest niekwestionowanym numerem jeden.

Elektrownia Bełchatów znalazła się na pierwszym miejscu wśród 600 zakładów przemysłowych najbardziej zatruwających środowisko w Europie, podała Europejska Agencja Środowiska.

W pierwszej dwudziestce sklasyfikowano też elektrownie Turów i Kozienice. Na całej liście jest 50 firm z Polski.

Nasz kraj jest na drugim miejscu w tym niechlubnym rankingu, przed Wielką Brytanią, Francją i Włochami. Wyprzedzają nas jedynie Niemcy.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Dziennik Gazeta Prawna
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj