Kolejki pod największymi sklepami ustawiały się już wczoraj. Piątek po Święcie Dziękczynienia rozpoczyna bowiem okres zakupów bożonarodzeniowych. Produkty, które cieszą się największym zainteresowaniem to: odzież oraz akcesoria RTV i AGD.

Reklama

Według badań, do centrów handlowych wybierze się w tym roku 70 proc. kupujących. Oprócz wielkopowierzchniowych sklepów, prawdziwe oblężenie przeżywają także sklepy internetowe, które tworzą specjalne serwisy "Black Friday" gdzie można skorzystać z promocji stworzonych na ten jedyny dzień.

Tam, najpopularniejsze są akcesoria komputerowe, laptopy i telewizory. Ceny niektórych towarów spadają o ponad połowę, zdarza się, że sprzedawane są nawet poniżej swojej wartości.

Dobrym przykładem jest tu klawiatura Logitech Wireless Desktop MK320 która została obniżona w serwisie newegg.com z 55 dolarów na 19,99. Dla porównania w Polsce taki sprzęt kosztuje 170 zł.

Termin Czarny Piątek powstał w połowie ubiegłego wieku w Filadelfii. Właśnie tego dnia do sklepów wybrały się tłumy, a miasto przeżywało komunikacyjny paraliż.