Belka w "DGP": Dług w obcej walucie na 20 lat to propozycja z piekła rodem
10 czerwca 2015
Jeżeli ktoś ma mieć
dług w obcej walucie na najbliższe 20 lat, to
wiadomo, że jest to propozycja z piekła rodem,
nawet jeśli komuś wydaje się atrakcyjna. Banki
muszą być przygotowane, by zaoferować klientom
rozwiązanie w postaci przewalutowania kredytu i
poniesienie pewnych strat. To musi być nieobligatoryjne,
bo wielu zadłużonych może nie chcieć tego
zrobić - mówi w wywiadzie Marek Belka, szef NBP.