Amerykańska gospodarka odradza się po wielkim kryzysie. Rok 2014 był najlepszy od ośmiu lat - podaje Departament Handlu USA. Przy okazji sporządzono raport, dotyczący najwyższego wzrostu gospodarczego w grupie największych miast Stanów Zjednoczonych.
Stan amerykańskich metropolii jest dla ekonomistów wskaźnikiem poprawy sytuacji ekonomicznej Stanów Zjednoczonych. W klasyfikacji tej najlepiej wypada Dallas, gdzie zanotowano wzrost rzędu 8 procent. Na drugim miejscu jest San Francisco, na trzecim Atlanta. Róźnice pomiędzy tymi miastami w procentowej skali są istotne.

San Francisco osiągnęło 5-cioprocentowy wzrost, Atlanta 3-procentowy. Dalej jednak różnice te są minimalne. Na kolejnych pozycjach są: Boston, Nowy Jork, Los Angeles i Chicago. Na dziesiątej pozycji uplasowała się stolica kraju Waszyngton. Zdecydowanie gorzej jest w mniejszych amerykańskich miejscowościach, które borykają z problemem niskich wynagrodzeń za pracę. Jednak zdaniem analityków, raport ten dowodzi, że gospodarka Stanów Zjednoczonych idzie w dobrym kierunku.