"Zarabiam w sumie około 20 tys. zł brutto". Życie w ciągu dyżurowym, czyli szczerze o lekarskich pieniądzach

| Aktualizacja:

Zarabiam w sumie około 20 tys. zł brutto. Obok etatu biorę udział w badaniach klinicznych, prowadzę szkolenia i wykłady. Pracuję 290–300 godzin miesięcznie – mówi lekarz z warszawskiego szpitala. 

wróć do artykułu
  • ~Wiwin
    (2018-01-08 07:02)
    Niech No tylko kierowca przekroczy 9 godzin pracy!
  • ~Belfort
    (2018-01-08 07:21)
    Niech nie lamentują. Są wolnymi ludzmi. Skoro im tak zle, pieniądze za małe, mogą przecież zmienić pracę. Walczą przecież o pieniądze...
  • ~~Ja(bis)
    (2018-01-08 07:29)
    U mnie na wsi wszyscy mają mnie za d e bila ,inaczej jest w zakładzie psychiatrycznym gdzie będę jeszcze rok :-)
  • ~lis
    (2018-01-08 07:32)
    POLITYCZNY PROTEST ODSUNIĘTYCH OD KORYTA !!
  • ~mxm
    (2018-01-08 07:37)
    Trochę to straszne. Kiedyś będzie zbyt zmęczony, by prawidłowo zareagować i ucuerpi człowiek, któremu miał pomóc.
  • ~Roland
    (2018-01-08 07:38)
    Wprowadzić zakaz konkurencji dla lekarzy.
  • ~rezydent
    (2018-01-08 07:40)
    20 tys to mało mój tata ma tyle emerytury i nic nie robi jako uczeń lekarz minimum 50 tys
  • ~pm
    (2018-01-08 07:43)
    Podejrzewam, że dużo ludzi pracuje tyle samo godzin za 10% tego co ten Pan. Sam pracuje po 10 -12 godzin dziennie też aby mieć jako taki poziom jestem po studiach i mam też parę specjalizacji ale moje zarobki to 25% tego Pana. Po prostu uważam, że lekarze to też specjalna kasta.
  • ~mec. Janusz
    (2018-01-08 08:00)
    "Na dużurze odpoczywam. Czytam" - i tak jest na 90% dyżurów. nie ma więcej pytań. Limit godzin pracy jak dla kierowców i rygorystycznie rozliczać.
  • ~pracownik
    (2018-01-08 08:16)
    100 zł na godzinę za czytanie książek + dodatkowo płatna każda procedura, jednocześnie pracuje na etacie oraz kontrakcie w jednym szpitalu - każdy tak by chciał ale nie każdy może, to mniej więcej tak jakby sędzia dostawał 100 zł na godzinę za to że jest sędzią i ekstra kasę za udział w rozprawach, dodatkowe wynagrodzenie za napisanie uzasadnienia do wydanego wyroku, dodatkowo za przesłuchanie świadka itp. - ten system to patologia finansowana z naszych składek
  • ~Jonek
    (2018-01-08 08:26)
    Ciekawi wątek agencji pracy w tej branży. Państwo aby obejść swoje prawo, zatrudnia swoich pracownikow przez prywatny podmiot płacąc mu dodatkowo kilkadziesiąt % całej sumy. To przeciez nie branza IT!
  • ~fafuła
    (2018-01-08 08:33)
    Dyżury są fajne-książka,telewizor,leżanka i pielęgniarka koleżanka.No i kasa.
  • ~by się nie leczyc
    (2018-01-08 09:06)
    Przykład z nocy z soboty na niedziele, szpital powiatowy przyjechałem z ojcem na SOR - ostre bule a lekarz od razu czy nie można poczekać do poniedziałku bo on jest na dyżurze już od piątku. Może i zarobi ale czyim kosztem, swojego zdrowia i pacjenta, a może solidarność powalczy o to by lekarze mniej pracowali, walczyła o handel teraz niech Pan Duda powalczy o służbę zdrowia.
  • ~ende
    (2018-01-08 09:53)
    lekarzom powinno się odbierać prawo jazdy jak chesz jechać to taksówką
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2018-01-08 09:59)
    A konowale co powiesz 40 lat przepracowane ,2200 emerytury. Nawet o grosz nie podnosić. Będąc na miejscu Ministra obniżyć do średniej Krajowej. Nie pasuj na zmywak do Londynu.
  • ~helena
    (2018-01-08 10:46)
    Wystarczy otworzyć sie na lekarzy zza wschodniej granicy i po kłopocie !!!!
  • ~chory przez lekarza
    (2018-01-08 10:59)
    Tacy z pospiechu wydaja falszywe diagnozy .Powolaniem nie jest leczenie chorych, lecz kasowanie na maxi.
  • ~oad
    (2018-01-08 11:06)
    praca na wariackich papierach czy to już bangladesz czy jeszcze dobra zmiana
  • ~mloda pielengniarka
    (2018-01-08 11:11)
    Jak widac na dyzurach mozna zarobic wiecej jak podczas godzin pracy ? co to jest ten dyzur ? co robia na dyzurze ? czy wolno spac, popijac kawke siedzac w necie, czy trzeba udawac ze sie robi wizytacje ? Wystraczy popatrzec na domy lekarzy, na ich garaze i auta pod klinikami -to tyle. Chirurdzy, anastezjolodzy - TAK, ale te cyruliki leczacy z kartki, na podstawie procedur i algorytmow to poziom felczera z komuny 3-4 tys. to gora. Uwazam, ze zarobki lekarzy powinny byc jawne jak poslow i innych zawodow.
  • ~Roman
    (2018-01-08 11:18)
    Rozbestwione skórwysyny!

Może zainteresować Cię też: