Dlaczego fiskus prosi o wyjaśnienia w sprawie spadku dochodów? Szef urzędu: To nowe, przyjazne podejście

| Aktualizacja:

Pismo faktycznie może być źle zrozumiane przez osoby, które nie zajmują się podatkami, bo pada w nim słowo „dochód”. Pytanie zasadniczo kierowane jest jednak do księgowych - tłumaczy list do firmy w sprawie spadku dochodów szef drugiego urzędu skarbowego w Warszawie.

wróć do artykułu
  • ~Rzemieśnik
    (2018-06-27 07:39)
    Rządzący gardzą polską przedsiębiorczością i uważają wszystkich za złodziei zaniżających dochody, a sądzą po sobie.
  • ~Jaro
    (2018-06-26 12:58)
    "Szef urzędu: To nowe, przyjazne podejście" Następny krok to żądanie stenogramu ze spowiedzi, potwierdzone przez księdza. Chcieliście Dojną Zmianę, to macie.
  • ~JOR
    (2018-06-26 12:49)
    jesli te firmy zadaja wysokich zwrotow , to musza wyjasnic na jakiej podstawie ! Co w tym zlego , ze urzad sprawdza ? Wszyscy wiedza o przekretach VAT na 250 miliardow , i innych machlojach jak GetBack , Amber gold itd. Czy fiskus ma czekac az ukradna a potem szukac wiatru w polu ? Bardzo sluszna decyzja ! Asow od przekretow nie brakuje i trzeba gonic to dziadostwo , bo za to zaplaca uczciwi przedsiebiorcy i podatnicy . Gdy firma nagle zmniejsza dochody o kilkadziesiat procent to juz jest podejzenie o przekret i trzeba to wyjasnic !
  • ~Rob
    (2018-06-26 09:45)
    Gilotyna też miała być przejawem humanitarnego podejścia do człowieka.
  • ~zenon
    (2018-06-26 09:25)
    "Zasadniczo obsługujemy firmy zarządzane przez obcokrajowców i największe międzynarodowe koncerny" Pewnie chodzi o to, aby nie robić kontroli skarbowej w celu sprawdzenia czy dobrze "optymalizują koszty". Wg mnie nie powinno być takich pisemek, tylko kontrola jak mają wątpliwość. Tak samo jak biegły sądowy nie może się dogadywać ze stronami tak i US powinien tak postępować.
  • ~pikus
    (2018-06-25 21:49)
    Powinni zapytac wprost o optymalizacje podatkowa
  • ~urząd przyjazny
    (2018-06-25 17:35)
    jak Lenin, "mog ubit i nie ubił"
  • ~Zakurjat
    (2018-06-25 16:57)
    Nie drzyjcie pały na urząd bo w tym przypadku działa w naszym interesie. Pilnuje, żeby duże koncerny nie wyłudzały milionów złotych z de facto naszej kasy. Karny Q-tas należy się pismakom, którzy wrzucili newsa pomijając najważniejsze szczegóły zajścia - tak oby tylko był przeklik i kasa z reklam leciała. Nie dajcie się wciągać w pisamcze indoktrynacje.
  • ~wjw
    (2018-06-25 14:00)
    No pewnie, że przyjazne. Teraz US będą firmom napędzać klientów żeby mogły płacić wyższe podatki. ;-)
  • ~BYDEŁKO +
    (2018-06-25 11:45)
    Bua ha ha ha ha ha ha!!!! Na cześć Plugawej Zmiany i pana Naczelnika: HIP HIP=HURRAAAA!!!, HIP HIP=HURRAAAA!!!, HIP HIP=HURRAAAA!!!!
  • ~Aww
    (2018-06-25 09:18)
    Przecież urząd dostaje roczne sprawozdania finansowe. Tam jest wszystko napisane. To po co jeszcze pyta?

Może zainteresować Cię też: