Kwota wolna od podatku powinna wynosić minimum 7608 zł. Zobacz, ile zostałoby ci w kieszeni

| Aktualizacja:

Gdyby po wyroku Trybunału Konstytucyjnego została podniesiona do takiego poziomu, w portfelach zostałoby nam dodatkowo ponad 800 zł. Ale niemały problem miałby budżet państwa.

wróć do artykułu
  • ~olo
    (2015-10-29 06:50)
    8 tys. co miesiac
    mozna odpisac ?
  • ~Loki
    (2015-10-29 06:55)
    Rocznie..
    8 tyś miesięcznie to kryterium ubóstwa dla Bieńkowskiej ;)
  • ~Zamyślony nad konsekwencjami
    (2015-10-29 07:05)
    Sędziowie też mają obowiązek, jeśli nie rozumienia, to przynajmniej myślenia o konsekwencjach swoich działań... Rozumiem, że chcieli coś załatwić obywatelom, a nie nowe władze...
  • ~ekonom
    (2015-10-29 07:16)
    czyli te zaoszczedzone pieniadze z podatku wg dziennika wyparują i ludzie nie beda za nie nic kupować
    (50% wroci w podatkach posrednich a reszta pobudzi gospodarke, firmy zaczna wiecej produkowac -> zatrudnia wiecej pracownikow -> zwieksza sie wplywy do budżetu)
  • ~Proton
    (2015-10-29 07:34)
    Nie powinno zabierać się pieniędzy (w postaci podatku dochodowego) najbiedniejszym. Dość, że im nie starcza do pierwszego na życie, to jeszcze zabiera im się ciężko zarobione pieniądze. Do budżetu powinni się dołożyć głównie Ci, którym państwo daje horrendalne wynagrodzenia, nagrody i odprawy w spółkach skarbu państwa oraz organach administracji centralnej. Co zabrali w nadmiarze z budżetu państwa, niech teraz tam oddadzą.
  • ~.i..
    (2015-10-29 07:36)
    Patrz, tyle lat sie nie zorientowali ,że ta kwota jest niezgodna a teraz bach .Jeszcze nie ma nowego rządu a już wszyscy chcą 8 tys kwoty wolnej od podatku,500 zł na dziecko i 3 mln mieszkań .
  • ~acton
    (2015-10-29 07:37)
    Ciekawe, ze nie wpadli na to przez 8 lat rzadow PO-PSL
  • ~Matylda
    (2015-10-29 07:39)
    Ciekawe dlaczego Trybunał dopiero teraz się zorientował??? Cos ich obudziło, czy nauczyli sie liczyć??
  • ~fafa
    (2015-10-29 07:39)
    Przez 8 lat trybunałowi , nie przeszkadzała wysokość kwoty wolnej od podatku. Dwa dni po wyborach nakazuje w ciągu roku to zmienić.
    (przypominam sędziów do trybunału, wybierają partie w sejmie-swego czasu zasiadał tam mec Dzido z Samoobrony)
  • ~autor
    (2015-10-29 07:41)
    Nie jestem jakimś wybitnym ekonomistom, ale myślę że pieniądze wrócą do budżetu z nawiązką w postaci 23% VAT.
  • ~as
    (2015-10-29 07:46)
    Ja tam tez nie jestem zbyt wybitnym ekonomistą ale motłochowi za dużo pieniędzy to nie należy dawać bo zaraz poleca i nakupią szrotów u Niemca i wydadzą na wczasy za granicą.Ciemnota jak nie zacznie dbać o swój kraj to nic z tego nie będzie.
  • ~a.k.
    (2015-10-29 07:52)
    a co z podatkiem za smieci od osoby a nie od ilosci.ILE SMIECI WYTWRZY OSOBA O DOCHODACH 7208 ZL.ROCZNIE???.czy te oplaty kture sa aktualne nie sa podatkiem???, trybunale tonstytucyjny...
  • ~lu
    (2015-10-29 07:56)
    Wywalić tych sędziów na zbity pysk!
  • ~gość
    (2015-10-29 07:59)
    Budżet nie będzie miał problemów, jeśli NATYCHMIAST ZAPRZESTANIE FINANSOWAĆ DARMOZJADÓW: KLER, CHŁOPÓW, MUNDURKI i inne 'święte krowy'! Co to za jakieś dziwne ROZDAWNICTWO! KLER niech także zacznie wreszcie płacić PODATKI od tych LATYFUNDIÓW, które na UKRADŁ ostatnimi laty!
  • ~Interpretatorka
    (2015-10-29 08:02)
    No i co było heitować PIS w zakresie kwoty wolnej od podatku??? Jeszcze zanim zaczęli rządzić TK potwierdził stanowisko PIS. Zapewne potwierdzi jeszcze nie jeden ich postulat.
  • ~Obserwatorka
    (2015-10-29 08:09)
    Mnie zastanawia jeszcze jedna kwestia. Mianowicie - jeżeli stwierdzona została niezgodność z konstytucją, to wszyscy, którzy ponieśli z tego tytułu stratę, a to są wszyscy płacący PIT, mogą się starać o wyrównanie tej straty i to chyba bez limitu czasowego. To niestety oznacza, że PIS może zostać zmuszony do zwrotu nadpłaconego PIT wraz z odsetkami. Dla Tuska, Kopacz, marszałka sejmu i senatu powinien być z tego tytułu Trybunał Stanu i sprawa karna z tytułu narażenia budżetu państwa na ogromne straty i świadomego wprowadzenia społeczeństwa w błąd, poprzez ustawę, która została uznana za niekonstytucyjną. Aha i jeszcze rządowe i sejmowe biuro legislacji - ich szefowie też pod odpowiedzialność karną.
  • ~pol anka
    (2015-10-29 08:37)
    orzeczenie Trybunały pozostawia furtkę do manipulowania "kwotą wolną od opodatkowania", może takie odliczenie dotyczyć tylko tych podatników, którzy osiągnęli dochód poniżej minimum egzystencji. A pozostali byliby całkowicie pozbawieni odliczenia. Trybunał nigdy nie określił czym jest równe traktowanie obywateli. Jesteśmy bantustanem i jestem przekonany, że Nasze Władze znajdą "wyjście" z tej arcytrudnej sytuacji
  • ~Kajetan
    (2015-10-29 08:49)
    Za komuny było 100 tys. urzędników. Teraz jest ponad 500 tysięcy.
    Nie można zwolnić chociaż połowy ? Oszczędności byłby by kolosalne.
    A urzędnicy przesli by do sektora prywatnego - wreszcie robiąc coś konkretnego podnieśliby PKB.
  • ~gość21
    (2015-10-29 08:56)
    Uważam, że taka ulga zostanie przyznana tylko tym, którzy maja najniższe dochody czyli
    do 8 tys/na rok, co spowoduje znów kolejny podział w społeczeństwie i wściekłośc tych,
    którzy przekroczą dochód o kilka złotych. Nie stać budżetu obecnie, aby każdemu zafundować kilkaset złotych ! To byłoby możliwe, gdyby zerwać konkordat, obciążyć KK
    podatkami, zlikwidować religię, odebrać pozostałym przywileje (mundurowi, KRUS, górnicy, sędziowie i prokuratorzy, nauczyciele) - a ten rząd TEGO NIGDY NIE ZROBI.
  • ~antyPO
    (2015-10-29 08:58)
    A kwota wolna od podatku dla posłów jest zgodna z konstytucją? może by tak orzec za jednym posiedzeniem.

Może zainteresować Cię też: