Kwota wolna od podatku powinna wynosić minimum 7608 zł. Zobacz, ile zostałoby ci w kieszeni

| Aktualizacja:

Gdyby po wyroku Trybunału Konstytucyjnego została podniesiona do takiego poziomu, w portfelach zostałoby nam dodatkowo ponad 800 zł. Ale niemały problem miałby budżet państwa.

wróć do artykułu
  • ~ala.
    (2015-11-15 15:32)
    Skoro Prezydent Duda obiecywał w wybory,że to zrobi,to musiał wiedzieć że to narodowi się należy,tylko nic nie wiedział TK i rząd PO,PSL.
  • ~xxx
    (2015-11-02 18:35)
    PiS powinien to samo zrobić co zrobił Orban. Opodatkować 90% kosmicznie wysokie zarobki i emerytury!!!Np zarobki 5-krotnie wyższe od płacy MINIMALNEJ -90% podatek!
    Także emerytury 5-krotnie wyższe od emerytury minimalnej - 90%podatek!!
  • ~WGW
    (2015-11-01 12:12)
    Dziwne. Przez 8 lat rządów PO kwota wolna od podatku była zgodna z konstytucją a po zwycięstwie PiS już nie jest
  • ~SZARY
    (2015-10-30 12:58)
    jakie 7000 ty minimu 12000 to jest i tak grosze na warunki unijne czyli z suma 12 tys jestesmy na szarym koncu listy
  • ~gość
    (2015-10-30 11:54)
    Dla PO zależało by miliony ludzi było biedakami, żyjącymi poniżej minimum socjalnego. A dla władzy co roku milionowe nagrody i przywileje.
  • ~Polak
    (2015-10-30 11:22)
    Najgorsze jest to teraz PO robi taki szum jak by oni mieli coś do powiedzenia oni są zmartwienie wszystkim a jak ludzi oszukiwaliście to cicho siedzieliście. Natomiast teraz chcecie kwoty wolnej od podatku, pieniędzy na dziecko bo się wam należy. Jesteście durnymi oszołomami. Należy was izolować za te durne wasze zachowanie. Jesteście chorzy psychicznie przegrywać trzeba umieć. Po co te bzdury piszecie to już po wyborach czy to do was jeszcze nie dotarło, czy was ktoś krzywdzi czy się nad wami znęca żyjecie w tej samej Polsce, więc nie przeszkadzajcie.
  • ~swer
    (2015-10-30 07:02)
    Cały czas się mówi o tych co płacą podatki, a co z kierowcą co na umowę i zarabia 1300 zł a ma ponad 4 tyś. czyli więcej o 1500 od mnie. Płacących krus z 2 hektarami ziemi. To dla nich te wszystkie ulgi. I tak już czerpią z pomocy społecznej całymi garściami.
  • ~edek60
    (2015-10-30 06:22)
    Wystarczy zwolnić z płacenia podatku- rencistów i emerytów-pobierających swoje należne pieniądze do 4 tyś.zł.powyżej tej kwoty podatek 30%.-i po bólu.
  • ~POLAK
    (2015-10-30 06:09)
    PANIE MYSZ TO JUŻ NIE PAŃSKI BIZNES !!! RENTA
  • ~podatekpogłowny
    (2015-10-29 23:45)
    nie, nie, nie i jeszcze raz nie. podatek powinien być równy dla wszystkich i wynosić kilkanaście procent od przychodu. progi to niesprawiedliwość. kwota wolna to dodatkowe miejsca pracy w skarbówkach (acz przyznam - miłe osoby tam zasiadają). równy % dla wszystkich zresztą i tak nie jest sprawiedliwy bo 19% od 20 tysi to nie to samo co od miliona. zwłaszcza, że dostaje się za tę kasę ten sam serwis. dodam też, że co co zarabiają milion i więcej tego serwisu raczej nie używają. może poza strażą pożarną, bo tej chyba jeszcze nie ma prywatnej w pakiecie "bezpieczny dom"
  • ~r14
    (2015-10-29 20:54)
    Politycy powinni zachowywać się poważnie. To nie miejsce na komedie.
  • ~Ja
    (2015-10-29 20:43)
    A na tvn24bis poinformowali o przynajmniej 6500 zł a tutaj 7600 ?
  • ~as
    (2015-10-29 17:38)
    a gdzie te palanty bo jak ich nazwac byli przez lata co teraz chca sie prezydentowi podporzadkowac to okreslili a rzad po i psl zlodzieji - emerytom podnosi 27zl to absurd to poczatek co bedzie wychodzic na jaw i dobrze ze po sie rozleci a pis to do samorzadu wygral przez bledne glosowanie ta partia powinna dostac 1% szkoda milera palikot dobrze
  • ~gość
    (2015-10-29 11:48)
    Wreszcie coś drgnęło do przodu z kwotą wolną od podatku. Lata rządów PO zrobiły z milionów ludzi nędzarzy. Bogaci stali się o wiele bogatsi, a biedni biedniejsi.
  • ~Jureczek
    (2015-10-29 10:53)
    Wystarczy zlikwidować tę ulgę i po kłopocie. W Konstytucji nie jest zapisane, że należy się nam ta ulga. Jest to dobra wola ustawodawcy. Nie będzie ulgi wszyscy będą traktowani jednakowo.
  • ~a5
    (2015-10-29 10:16)
    Najlepiej niech na razie nic nie zmieniają- bo mogą wszystko zepsuć.
  • ~rebol
    (2015-10-29 09:55)
    Gdzie byli sędziowie przez 8 lat rządów koalicji PO-PSL, Lewicy?. Skoro popełnili Tusk i kopacz przestępstwo to czy nie powinni być pociągnięci do odpowiedzialności?. Sędziowie również za akceptowanie łamania konstytucji przez 8 lat nie reagowali i powinni być teraz w ZK. Wyrok typowo polityczny aby zaszkodzić nowej władzy poprzez zmniejszenie wpływów z podatków. To jest obrzydliwe.
  • ~stefan
    (2015-10-29 09:54)
    Kwota wolna od podatku powinna być DODATKOWO powiększona o np 1000 zł dla każdego obywatela za udział w wyborach czy ogólnokrajowych referendach.
    To na pewno podniosłoby frekwencję wyborczą.
  • ~Cicero.
    (2015-10-29 09:50)
    Generalnie, chodziło o podrzucenie zgniłego jaja następcom.Niech się martwią bo na tym stracą, taka to obrzydła polityka.Widać zmowę.
  • ~Janek@
    (2015-10-29 09:47)
    Te pieniądze w znacznej części wrócą do budżetu. Zyskam 800 czy 900 zł rocznie
    Kupię dobre wino wnuczkom czekolady. Ile Vat i Pit wpłynie do budżetu ? A ile akcyzy od wina ? Kolega będzie jeździł do wnuczki samochodem i te pieniądze wyda. Ile Vat i ile akcyzy za paliwo ? Czekam na jakiś komentarz Leminga .

Może zainteresować Cię też: