Dług mimo nadwyżki. Ministerstwo Finansów pożycza na zapas

W budżecie nadwyżka, wydatki mniejsze niż rok temu, a zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło w ciągu roku o ponad 38 mld zł. Jak to możliwe?

wróć do artykułu
  • ~aaa
    (2017-11-13 18:03)
    O KULSON!!! TYLE KASIORY!!! SULTAN kaczor,reszta PISzejki. NIECH KU(sorry) Kulsony skarbca pilnuja,bo jeszcze jaki Kuwejt napadnie.
  • ~Plusy i fusy
    (2017-11-12 10:27)
    A kto placi za to odsetki ?.Kto udziela te pozyczki !.
  • ~Rewers
    (2017-11-11 15:01)
    Mamy tak duże wpływy z podatków do budżetu ,że musimy pożyczać na wydatki , bo w przeciwnym razie budżet by się nie spinał. Przygniotła by nas góra grosza!
  • ~finansista
    (2017-11-11 13:01)
    Polska stacza sie finansowo juz od czasow PRL i to staczania doprowadzilo do tego, ze Polska ma zaledwie dwie fabryki wysokotechnologiczne, a wiekszosc Polakow przeksztalcila sie w narod emigrantow chlebowych.
  • ~Filip
    (2017-11-11 07:40)
    Niemcy już nie wiedza jak oczernić polska gospodarkę.
  • ~Andy III
    (2017-11-10 21:48)
    Morawiecki pożycza, bo to nie jest jego biznes, to tylko Polska, a on ma ten kraj w głębokim poważaniu. Czy za te błędy i zadłużenie państwa ktoś go w przyszłości rozliczy NIE ! ! ! Czy poprzednika Rostowskiego za jego liczne błędy, by nie powiedzieć przekręty ktoś rozliczył ? Czy jakikolwiek rząd został rozliczony za liczne oszustwa, okradanie społeczeństwa, tworzenie rządowych elit, kolesiostwo przy rozdawaniu stanowisk w spółkach skarbu państwa??? Kto odsunie chorych psychicznie będących przy władzy, a jest takich sporo, be wspomnieć o tych najważniejszych jak Kaczyński, Macierewicz, Szyszko i mr. Zero. Czas chyba zabawić się w rolnika i rozpocząć żniwa.
  • ~Biskup Schab
    (2017-11-10 17:47)
    PiS to Kryzys i Bieda
  • ~...
    (2017-11-09 23:30)
    Ja też tak robię ... kiedy zarabiam to dużo pożyczam, bo jak mnie zwolnią to będę miał z czego żyć ... to przecież oczywiste ... niepracującym nikt nie pożyczy. Zaraz ktoś spyta, kiedy oddaję dług ... odpowiadam ... nigdy ... po śmierci komornik przekaże mój spadek najbliższej rodzinie. Proste.
  • ~puchatek
    (2017-11-09 23:10)
    Tytuł śmieszny ,bo jest to efekt spłaty długu , JEST spowodowany zbyt wolnym wzrostem gospodarczym, który powoduje zbyt wolne zmniejszanie długu{ jak to jest teraz} ,a nie przyrastaniem lawinowo odsetek, jak za poprzedników ,gdzie zadłużenie było czasami na poziomie 8% a nie jak teraz 3% w stosunku do PKB Są jeszcze inne wskaźniki ale to już z dziedziny matematyki i jak na obecne czasy wystarczy wstawić dane do wzoru ,by uzyskać przedział czasowy , jak będzie wyglądała sytuacja Jest to podstawowe narzędzie graczy giełdowych ,którzy planują jak ograć przysłowiowych "leszczy" przewidując wyniki spółek
  • ~puchatek
    (2017-11-09 22:45)
    Efekt "wyrastania z długu"to metoda oparta w zasadzie na inwestycjach, Niemiecka gospodarka budowała swoją technologiczną przewagę nad innymi gospodarkami europejskimi na tej skutecznej żonglerce długiem w stosunku do PKB Inni zadłużają się bezmyślnie nic nie wnosząc do gospodarki inni pną się w górę systematycznie rok po roku, Morawiecki po przez wzrost płac minimalnych i innych ,zmusza gospodarkę do inwestycji , nie do poszukiwania taniej siły roboczej ,To jeden z najprostszych elementów pobudzenia inwestycji ,inne bardziej wyrafinowane też mają miejsce ale tylko specjaliści to dostrzegają np wpływanie na nastroje społeczne{ 500+} ,np by pobudzić innowacyjność ,patriotyzm by promować rodzime produkty ,,,,,
  • ~abc_pl
    (2017-11-09 20:08)
    Nasze społeczeństwo nie dorosło do dobrobytu. Skoro w życiu codziennym podejmujemy nierozważne decyzje ekonomiczne (vide casus kredytów frankowych), to niestety nie można oczekiwać, że w najbliższych latach wybierzemy w wyborach powszechnych ludzi, którzy myślą o polityce gospodarczej w miarę racjonalnie i chociaż średniookresowo. Efektem tego będzie znów ekonomiczna "gruba kreska" i budowanie zrównoważonej gospodarki od początku.
  • ~żart
    (2017-11-09 18:34)
    Widzę że sprawdzają się "stare" programy (pisane przez dawnych programistów komputerowych ) za PRL-u. Nie żadne "ping-pong" - nowoczesne (Chiny). Myślenie nie boli -tylko kosztuje wysiłku.
  • ~Andy
    (2017-11-09 13:10)
    Coś ten tytuł nie bardzo..... Skoro są mniejsze wydatki to oczywistym jest powstanie nadwyżki ( Ale chwilowej :) bo mowa o budżecie....... Ale łapówki dla wyborców kosztują , nikt ponoć nie kradnie a kasy brak, więc ? Pożyczamy, pożyczamy - oddawać będą inni.....
  • ~~Ja(bis)
    (2017-11-09 11:21)
    Nowa metoda moderacji??? 29 komentarzy!? A ... jest 12! Na reszcie, moder ugotował sobie zupę? I zjadł.
  • ~Olek
    (2017-11-09 10:18)
    Jeszcze nie tak dawno - "za Tuska" - mafia kradła a "ekonomista" z Bydgoszczu ciężko myślał jak ją zaopatrzyć.
  • ~Nan
    (2017-11-09 10:17)
    Sialalalalala zabawa trwa 😂😂😂😂 dajcie jeszcze 500zl a co tam . Polska to najbogatszy kraj na świecie , za rządów pisu oczywiście 😂😂😂
  • ~Jankiel
    (2017-11-09 09:43)
    Przepijemy naszej babci ,domek caly,domek caly itd.
  • ~qqq
    (2017-11-09 09:32)
    Ministerstwo Finansów pożycza? Żadna nowość.
  • ~Musa
    (2017-11-09 08:44)
    Wszystkie działania każdego rządu mają zawsze jeden cel - ograbić obywatela pod dowolnym, coraz bardziej bzdurnym pretekstem, żeby mieć kasę na posadki dla siebie i swoich pociotków. Zauważcie, że każdego roku pętla zaciskana jest coraz bardziej, aż do wybuchu kolejnej wojny. Oni mają wysokie pensje, pewne emerytury i opiekę medyczną, a ci, co na nich tyrają, płacą per saldo ponad 60% podatków, ukrytych w coraz to nowych haraczach. A wybory wygrywa się dając nierobom kasę, ukradzioną tym, co ciężko i uczciwie pracują. Ile to jeszcze potrwa? Pozbądźmy się tych ludzi, wybierzmy sensownych, bo inaczej do końca życia pozostaniemy niewolnikami.
  • ~neo
    (2017-11-09 08:31)
    POPSL narobiło takuego zadłużenia że same odsetki od tego to kilkadziesiąt miliardów rocznie zadzwońcie do brukseli w sprawie długu

Może zainteresować Cię też: