GUS: Stopa bezrobocia wzrosła do 14,2%

| Aktualizacja:

Blisko 2 mln 300 tysięcy Polaków w styczniu bez pracy. Główny Urząd Statystyczny podał, że stopa bezrobocia w pierwszym miesiącu 2013 roku wzrosła do 14,2 procent z 13,4 procent w grudniu. To najwyższe bezrobocie od marca 2007 roku.

wróć do artykułu
  • ~kasisa
    (2013-02-27 21:11)
    I ja coraz częściej boję się o pracę dlatego na poważnie wzięłam się za oszczędzanie. W openie polecili mi konto doskonałe z lokatą na 10% co wydaje mi się bardzo sensowne. bo na czym jak na czym ale na bezpieczeństwie pieniędzy bardzo mi zależy
  • ~Riki
    (2013-02-27 11:04)
    zielona wyspa
  • ~emigranci
    (2013-02-26 20:40)
    jest 26 ludzi, wyjechaliśmy z kraju do GB za chlebem, bo w kraju nawet nas nie wpisali na listę bezrobotnych. Ile tysięcy jest takich jak my. Niebawem będzie nas miliony, a złotousty Tusk będzie wam pieprzyć androny i zielonej wyspie. Pogońcie tego idiotę jak najszybciej, bo inaczej Polska będzie wymazana z map świata.
  • ~lekarz
    (2013-02-26 12:44)
    PO to dupolizusy tylko kasa
  • ~zorientowany
    (2013-02-26 09:03)
    Prosze nie kłamać, zadne tam tylko 14 %. Studiowalem ekonomie, prace dyplomową pisalem ze statystyki. W rzadowej statystyce przyjeto, że tylko niektorzy spelniaja wymogi stania sie bezrobotnym. Winni byc ujmowani w badaniu WSZYSCY, ktorzy nie maja pracy, łącznie z tymi którzy majac niezarazone mózgi ratuja sie wyjezdzajac za granice. Oni tez musza byc ujmowani w badaniu. Bedzie tego wiecej jak 30 % . Gonic ten rzad i prezydenta
  • ~bolek2
    (2013-02-26 05:09)
    na Forydę
  • ~USA
    (2013-02-25 20:24)
    Jak sie zadusilo konsupcje drastyczna zwyzka podatkow w kraju gdzie 63 % PKB zalezy od konsupcji, to czego sie tu spodziewac. Roswtowski to debil ekonomiczny. Produkcja zmalala, ilosc bankroctw wzrosla, bezrobocie w gore i wydatki panstwa tez w gore. Wplywy do kasy z VAT spadly o 900 miliardow ZL.
    Rostowski to debil i nie rozumie ze wzrost konsupcji i produkcji przemyslowej powinien byc priorytetem a nie zubozanie konsumenta.
  • ~21%
    (2013-02-25 19:11)
    Jak śmiecie tak pisać jak wuc Tusek mówi ze 12% to tyle macie Połowicznie wykstałcuni dziynnykażie pisac kumata?
  • ~lulek
    (2013-02-25 17:44)
    Młody wykrztałcony ty ćwoku, jakby nie Kaczyński to PO było by gorsze od Ubeków z lat 50 matole.
  • ~hodowca bydła
    (2013-02-25 16:34)
    dane o sprzedaży detaliczne ---spadek o ponad 20 % z miesiąca na miesiąc - no to już widać co jest grane ! ! ! Mamy "Zieloną Wyspę" - bo chyba wszyscy POpychają zieloną trawę ( siano z zeszłorocznych zbiorów ) hłe...hłe...hłe...
  • ~pol anka
    (2013-02-25 15:43)
    Polacy nic się nie stało. Nie dla wszystkich starczyło, Trochę dla rodziny Wałęsy, troche dla post komuny, trochę dla nowej demokracji, a reszta ..., reszta musi nauczyć się żyć w kapitaliźmie, weźcie interes we własne ręce
  • ~leming
    (2013-02-25 14:36)
    POdziwiajcie naszego Donka ! Tylko nasz Donek POtrafi tak bardzo przyspieszyc wzrost stopy bezrobocia w Polsce ! Jako pilkarz nasz Donek ma ogromna wioedze o stopach i POtrafi ja wykorzystac Wraca slawne haslo : POlak POtrafi !
  • ~bonzo
    (2013-02-25 14:04)
    Jakoś słabo wyeksPOnowana ta informacja w mediach . W dziennik pl. też . Co się stalo ? Nie wiedzą biedne dziennkarzyny jak mają polaczków na tę okoliczność ściemnić i czekają na przekaz dnia od swoich nadredaktorów , czy cóś ?
  • ~098
    (2013-02-25 13:47)
    ale ******** państwo - tylu wyjechało , kasy dostają całe morza a tu dalej bezrobocie i rośnie!
  • ~222
    (2013-02-25 13:45)
    Na zdjęciu Arek bezrobotny absolwent politologii uś
  • ~sęp
    (2013-02-25 12:25)
    Tylko Ryży Bęcwał tak POtrafi rządzić.Setki tysięcy młodych ludzi wyjechało za granicę,unia daje 300 mld złotych,a kraj w kompletnej zapaści.Na konferencjach prasowych głupie siuśki zadają nic nie znaczące pytania do durnowato smiejącego się ryżego zwanego premierem.Prasa polskojęzyczna karmi nas duperelami.
    Jak długo tak jeszcze?
  • ~auto
    (2013-02-25 12:03)
    Dzień Polaka
    Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku zleca internetowe zakupy w Anglii, przegląda amerykańskiego facebooka, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu.
    Gotuje na rosyjskim gazie.
    Na koniec siada na włoskiej kanapie i... szuka pracy w polskojęzycznej gazecie - znowu nie ma!
    Pasta do zębów też zagraniczna (blendamed, elmex, sensodyne, colgate) – polska do kupienia w internecie. Kawa zagraniczna (Lavazza, Jacobs, Maxwell) – polska Woseba, herbata zagraniczna (Lipton, Teekanne, Dilmah) – polskiej trzeba szukać na najniższej półce w sklepie, itd., itd...
  • ~cuda tuskowe
    (2013-02-25 11:36)
    A kłamcy twierdzą że Tuskowi nic nie wzrosło !!!
  • ~wnuczek
    (2013-02-25 11:34)
    Nuda : o Bolku nic nie słychać,
    Niesiołowski pewno w budzie
    siedzi, a ja nie mam co robić !!!
    Dobrze że babci rentę odebrałem !!!
  • ~Matwiej
    (2013-02-25 11:08)
    Następna kadencja dla P.O + PSL ,a prześcigniemy Bangladesz ,czyli 45 % bezrobocia.Dalej Polska młodzierzy głoś na Donalda T. BARANY.

Może zainteresować Cię też: