Wujek Mirek słyszy w "Wiadomościach", jak to rząd ułatwia nam życie. Afera żarówkowa pokazuje coś zupełnie innego

| Aktualizacja:

Nasze państwo stworzyło system opresji wobec maluczkich, zaś rządowa pomoc najsłabszym to najczęściej działania pozorowane albo im szkodzące.

wróć do artykułu
 • ~vionna
  (2019-01-11 13:35)
  Tekturowe państwo pisowskich Jaśniepanów Glapińskich i Pisiewiczów. Ważne żeby w okienku TVPiS wyglądało ładnie - ciemny lud to stale kupuje jak widać.
 • ~sondor
  (2019-01-11 16:36)
  Sami chcieliście takiego państwa, glosowaliście na PIS. W tym roku będzie okazja wszystko zmienić i cofnąć się do normalności. Nie zmarnujmy tej okazji. jak ją zmarnujemy to pretensję miejmy tylko i wyłącznie do siebie i do nikogo więcej i żeby nie ziściło się powiedzenie Kochanowskiego:"mądry Polak po szkodzie, lecz jeśli przypowieść i z nas z tego zbodzie, nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi"!!!
 • ~xymen
  (2019-01-11 14:19)
  Każdy projekt PiS kończy się tak samo - NICZYM (jeśli nie liczyć propagandowego bicia piany). CPK, polski samochód elektryczny, przekop mieżei wiślanej, pomoc frankowiczom, czy nawet słynna "chrystianizacja Europy" zapowiadana przez premiera MOrawieckiego...
 • ~Jozin z Bazin
  (2019-01-11 15:36)
  Za mechanika się wzięli, ale afery związanej z TELEGRAFEM boją się tknąć. Nawet pełowcy jej nie ruszali. Mało się o niej mówi, bo skutecznie została wyciszona.
 • ~MA
  (2019-01-11 17:51)
  Brednie redaktora malkontenta.
 • ~Julka
  (2019-01-12 03:36)
  Bardzo dobry i prawdziwy artykuł, tylko gdzie są zz i dudus, czy on nie widzi tego pisowskiego pozoranctwa, dlaczego nie reaguje na nakładane nowe podatki, dlaczego nie walczy o prawdziwe wolne kwoty od podatku
 • ~ms44
  (2019-01-11 21:19)
  "Idea odgórnego koordynowania 38 mln małych elementów w organizm zgodny z ideą tego czy innego rządu jest jak próba układania puzzli za pomocą dmuchawy." I tyle w temacie
 • ~doświadczony rencista
  (2019-01-11 22:23)
  "Bardzo przyjazne " dla obywatela są państwowe firmy takie jak PGE.Ich pracownicy jak w starych filmach mówią w zimie biednym emerytom " wyłączymy wam prąd" za opóźnioną opłatę i "co pani nam zrobi". Takie instytucje jak rzecznik obrony konsumentów, nadzór regulatora rynku to totalna fikcja . Ale takie działania PGE i podobnych państwowych monopolistów mają jeden plus - zmieniają oceny wyborców i zwolenników dobrej zmiany - bo to zmiana na gorsze.
 • ~1234
  (2019-01-12 01:53)
  W Niemczech kioskarka jest zobowiązana do płacenia składki zdrowotnej. Składka emerytalna nie jest obowiązkowa. Jeśli kioskarka chce mieć emeryturę to odprowadza składkę minimalną w wysokosci 3 % dochodu miesięcznego. Jeśli ma kiepski miesiąc to nie musi płacić. Każde tysiąc euro wpłacone na emeryturę to 1 punkt. Im więcej punktów tym wyższa emerytura. Kioskarka ma elastyczny system emerytalny dopasowany do jej potrzeb. W Polsce zostaje zgnębiona przez składki ZUS
 • ~moim zdaniem
  (2019-01-11 23:45)
  W Polsce jest za dużo ( około 4 razy za dużo) urzędników oraz o wiele za dużo spółek miejskich i ich pracowników, nawet na kompletnych zadoo...piach gdzie innej pracy nie ma, to spółek miejskich jak mrówek. Mniej niepotrzebnych urzędników - koniom lżej. A i zlikwidować gminy, zostawić powiaty, zwłaszcza na prowincji , gdzie urzędnicy się nudzą a i tak nie panują nad państwowym majątkiem.
 • ~Niewolnicy polscy laczcie sie
  (2019-01-11 18:50)
  Wiara ludkow polskich ze wybory cos zmienia jest smieszna. Prawdziwe rzady kreuje KAPITAL. A te partyjki tuski kaczynskie czy bolkii to lalki na sznurkach. Ale tego czytelnicy propagandowych mediow nie pojma.
 • ~Rychu
  (2019-01-12 14:29)
  Pasożytnictwo w znaczeniu biologicznym uznawane jest za szczególny rodzaj drapieżnictwa.  Jest szeroko rozpowszechnionym sposobem życia występującym często u organizmów cudzożywnych. Formy pasożytnicze są spotykane niemal w każdym typie zwierząt i nie tylko. Osobnik, który czerpie korzyści z pasożytnictwa nazywany jest pasożytem, a ten, który ponosi szkody żywicielem, a czasami gospodarzem. Żywiciel – organizm, na którego koszt żyje pasożyt dojrzały lub jego postacie rozwojowe. Pasożyty pozostają w różnych związkach z żywicielami. Pasożyt – zazwyczaj organizm cudzożywny – wchodzi, stale lub czasowo, we wzajemne oddziaływania z ciałem gospodarza i wykorzystuje go jako środowisko życia i źródło pokarmu – odżywia się jego pokarmem lub tkanką, zazwyczaj wykazując zdolność do pogodzenia zdobywania substancji pokarmowych z możliwie długą egzystencją żywiciela. Pasożytnictwo przynosi bezpośrednią korzyść jedynie pasożytowi; żywicielowi związek ten przynosi wyłącznie szkody (straty substancji odżywczych, destrukcja tkanek, itp.). Pasożyt może doprowadzić organizm żywiciela do wyniszczenia, a nawet śmierci. Pasożytnictwo można zdefiniować nie tylko w znaczeniu biologicznym ale również społecznym. Wystarczy zamienić "zdobywanie substancji pokarmowych żywiciela" na zdobywanie środków, wpływów itd.
 • ~ha ha ha
  (2019-01-12 10:45)
  najpiekniejszy jest ten de---il co siedzia za plecami kaczora w sejmie po prawej stronie drugiej lawki skacze jak wsza i glupio sie smieje czyli to jest typowe pisowskie by---le
 • ~gorszy sort
  (2019-01-12 15:30)
  Ale rydzykopodobne nie tylko nic nie płacą, a jeszcze dostają szmal. Emeryci ze swoich "dochodów" muszą płacić haracz na ZUS!
 • ~ja uznaję swoje prawo i wara innym
  (2019-01-12 10:12)
  Ale płace pani odpowiedzialnej za robienie ładnych zdjęć panu Glpińskiemu nie jest przestępstwem bo jest zgodna z prawem ustanowionym przezeń jak i prezesa prezesów .
 • ~ziuk
  (2019-01-12 18:34)
  Żeby wszyscy dziennikarze byli tacy jak Stodolak, to o ile byłoby w PL lepiej.
 • ~N. Stradamus
  (2019-01-14 09:21)
  Rok 2019 - rok wielkiego kryzysu gospodarczego w Polsce! PiS rozpadnie się w pył!
 • ~abacab
  (2019-01-13 14:07)
  PiS pod płaszczykiem zmiany elit i niewydolnych instytucji publicznych tak naprawdę utrwala ten patologiczny stan. W jaki sposób? Zastępując ludzi cwanych ich najgłupszymi podwładnymi, którzy wolny czas potrafią sobie zagospodarować wyłącznie poprzez chodzenie do Kościoła i gorliwe uczestniczenie w praktykach religijnych. Jak już przez przypadek pójdą np. do muzeum, to musi być ono obowiązkowo przaśnie - biało-czerwone i patriotyczne, bo tylko taki przekaz trafia do tej grupy ze względu na ich ograniczenia intelektualne.
 • ~miksa
  (2019-01-14 12:56)
  sobie wybrańcy narodu podwyższyli kwotę wolną od podatku do 30 tys bardzo szybko a resztę obywateli olewają, i dla nich te ochłapy w wys 8 tys juz nie są realizowane, panie Duda jak z tą pana obietnicą ? czyżby dopiero w przyszłym roku przed wyborami pan się wywiązał ze swoich obietnic, oj chyba to trochę za późno

Może zainteresować Cię też: