Wojna o transport, od której zależy los polskich firm. Oto czym jest słynny Pakiet Mobilności

| Aktualizacja:

Większe koszty, więcej biurokracji, więcej ograniczeń w wykonywaniu przewozów i mniejsza konkurencyjność polskich firm transportowych. To na dzień dobry. Do tego w zasadzie sprowadzają się najważniejsze konsekwencje tzw. pakietu mobilności, który Parlament Europejski przyjął w skrajnie niekorzystnej dla firm z Europy Środkowo-Wschodniej wersji.

wróć do artykułu
  • ~Laszlo
    (2019-04-05 14:58)
    Poradzą sobie. Ważne, żeby papiery były w porządku. Tak przy okazji, a co na to Tusk?
  • ~Do Laszlo
    (2019-04-05 15:15)
    Co, na co Tusk co ma Tusk z tym wspolnego ?
  • ~bardzo dobrze
    (2019-04-05 15:16)
    Wreszcie PE zrobil cos madrego !
  • ~to jest chore
    (2019-04-05 15:46)
    może ktoś by się wziął za wolackich wozaków. zarabiają po 8 tys na rękę a płacą podatki i na zus od 1800,- zł....
  • ~ala ma kota
    (2019-04-05 16:11)
    Kuriozalna jest nasza narodowa przedsiębiorczość. Konkurencyjność dzięki groszowemu wynagradzaniu pracowników. Od kierowców, budowlańców.... po opiekunki niepełnosprawnych.
  • ~xxl
    (2019-04-05 17:21)
    Kierowcy się cieszą bo będą zarabiać wielokrotnie więcej .
  • ~osmo
    (2019-04-06 00:08)
    Szymaniak powołując się na pilotów i marynarzy musisz napisać cala prawdę a nie tylko bujdy ze kierowcy to to samo co oni tamci otrzymują adekwatne place ci otrzymują polskie minimum wiec gdy otrzymają godziwe stawki to chyba dobrze przecież właściciele otrzymują takie opłaty za fracht jaki wynegocjują a kierowca płacą oficjalnie grosze a trochę pod stołem wiec oszukują na podatkach i zusach
  • ~gospodarz
    (2019-04-06 10:17)
    Po transporcie przyjdzie kolej na rolnictwo, potem na resztę. Wtedy wybierzemy Kononowicza na prezydenta bo już nie będzie niczego.
  • ~Bolo
    (2019-04-07 07:56)
    Poprostu EU bez wstydu pokazuje, ze jest "Sojuzem"
  • ~gaga1
    (2019-06-19 13:56)
    Pamitam strajk drogowcow w Belgii. Sami mowili ze kierowcy z Polski czy z innych krajow pracuja jak oni ciezko, ze maja rowniez rodziny i dlaczego musza spac i jesc w ciezarowkach a przede wszystkim zarabiac tak malo!!! Sami kierowcy samochodow ciezarowych tak sie burzyli!!! Nie na kierowcow z Polski, Litwy czy Rumunii tylko na system! Chodzilo o to by wszyscy, absolutnie wszyscy za ciezka i w koncu niebezpieczna prace otrzymywali godziwy zarobek.
  • ~Hm
    (2019-06-20 19:29)
    Komisja Europejska powinna także walnąć pięścią w stół i zrównać wysokość dopłat dla rolnika W RP z tymi we Francji. Żeby było konsekwentnie. Jeśli nie to oczekuję równie agresywnej obrony naszych przedsiębiorców przez polską klasę polityczną. Niech PO odp się od praworządności i konstytucji a zajmie zasobnością portfeli swoich obywateli...

Może zainteresować Cię też: