Kredytobiorcy twierdzą, że zostali wprowadzeni w błąd w sprawie chociażby ryzyka walutowego, domagają się rozwiązania umów lub spłacania rat w złotówkach.
CZYTAJ TAKŻE: Propozycje banków dla frankowiczów. Prezes ZBP ma głos>>>
Tomasz Sadlik ze stowarzyszenia "Pro Futuris" zaznacza w rozmowie z IAR, że coraz więcej kredytobiorców decyduje się wystąpić przeciwko bankom na drogę sądową, a pozwy dotyczą już dwudziestu banków, które udzielały kredytów we frankach. Frankowicze stanowią niemałą grupę pół miliona klientów banków.
Ostatnio osoby, które zadłużyły się w szwajcarskiej walucie, deklarowały że chcą zlikwidować konta i i zabrać oszczędności z banków, w których zaciągnęły kredyty. Zamierzają je przenieść do banków, które nie udzielały kredytów walutowych i do podobnego kroku namawiają swoich znajomych i rodziny.
Komentarze (16)
Pokaż:
NajnowszePopularneNajstarsze1) przewalutowanie według kursu wypłaty. Formalne (ustawowe) i automatyczne przekształcenie umów poprzez unieważnienie zapisu o denominacji (lub indeksacji do obcej waluty).
2) Określenie parametrów kredytu złotówkowego, który był w tym samym momencie dostepny w banku.
3) Rozliczenie i uregulowanie różnicy w kosztach kredytu, złotówkowego i denominowanego lub indeksowanego w walucie. Różnica rozliczana byłaby jednorazowo lub dopisywana do pozostałego kapitalu kredytu.
I po kłopocie ! Koniec ogólnonarodowej dyskusji, wałkowania tematu w mediach, "obaw" banków, strachu kredytobiorców, niepotrzebnej pracy dla sądów, UOKiK itp.