Lex Wojciechowska. NBP uczy się jawności. PiS obniża dyrektorskie pensje

| Aktualizacja:

Najlepiej wśród dyrektorów banku centralnego zarabia ten od komunikacji i promocji. W departamentach merytorycznych w ubiegłym roku płace były niższe

wróć do artykułu
  • ~head
    (2019-02-28 21:42)
    Jak znam życie NBP prawdy nie ujawniło. Kręcą . Najpierw pani od promocji zarabiała 65 tys., potem ujawnili że 49 tys. z groszami, teraz piszą ze tylko 26 tys.pensji podstawowej tyle, że raz na kwartał premia 100 procent, trzynastka prawie 100 procent i karpiowe na pewno bardzo wysokie bo przy tym poziomie zarobków, wyplaty z ZFŚS muszą być bardzo wysokie.
  • ~sfera
    (2019-02-28 13:30)
    tak to jest kiedy myśli się członkiem.
  • ~sd2017
    (2019-02-28 13:07)
    Czy o to właśnie chodziło milionom członków NSZZ Solidarność w latach 1980 - 1981 ? A co na to piotr duda ?
  • ~effik
    (2019-02-28 09:24)
    Od kiedy to NBP jest instytucją niezależną od rządu?. NBP robi co roku sprawozdania finansowe dla rządu i wpłaca swoje zyski do budżetu, np. za rok 2017 było to ponad 9 mld zł, za 2018 rok ma być ok. 5 mld. PiS z budżetu daje 500+ więc to finansuje m.in. NPB i koło się zamyka.
  • ~Sroka
    (2019-02-28 08:30)
    Jest jeszcze Anna od Mariusza od służb. Pytanie : czy dostaje 40 tysi miesięcznie za to, że służby nie będą się nadmiernie interesować tym co dzieje się w nbp ?
  • ~jajco
    (2019-02-28 08:14)
    wszystkie płace i PITy powinny byc jawne jak w Norwegii! tylko oszusci boja sie jawności, uczciwi nie maja nic do ukrycia
  • ~ja to widzę tak
    (2019-02-28 08:13)
    glapa ma haki na krasnala związane z wspólnymi wczesnymi przekrętami a czasów pc i stąd jest bezkarny...
  • ~Wilga
    (2019-02-28 08:12)
    Ujawnić zarobki w NBP za poprzednich prezesów.Dopiero się okarze ile tych lexów było poprzednio.
  • ~taka prawda
    (2019-02-28 08:10)
    Ciemnemu ludowi ochłapy a sami kradną bez umiaru... no pięknie, to nie jest ta "dobra zmiana" o którą walczyliśmy...

Może zainteresować Cię też: