Gigantyczne zyski największych spółek. Od 2012 r. nigdy największe firmy nie zarobiły więcej

| Aktualizacja:

Poprawa wyników branży wydobywczej i paliwowej sprawiła, że największe firmy z warszawskiej GPW zarobiły w zeszłym roku rekordowe 35 mld zł.

wróć do artykułu
  • ~psychoterapeuta kretyna schetyny
    (2018-03-19 09:44)
    WYSTARCZY NIE KRAŚĆ NAGRODY SIĘ NALEŻĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Sierpem i młotem w lewacką hołotę
    (2018-03-19 10:22)
    Wystarczy nie Kraść. Jak już ta zakłamana gazeta o tym pisze to chyba zaczynają czuć wiatr zmian i nie chcą wypaść z rynku. Wpadam tu tylko aby znać swego wroga. Zapamiętam!
  • ~mgr optyk
    (2018-03-19 16:14)
    Czyli "misiewicze" z PiS biją na głowę tych, za przeproszeniem, "fachowców" z PO?
  • ~De
    (2018-03-20 00:52)
    Totalna opozycja na łopatkach Państwo miało zbankrutować a tu wielkie zyski
  • ~tiktank
    (2018-03-20 11:34)
    To dobra wiadomość dla naszej gospodarki, na pewno oznacza to ożywienie. Widać to nawet po spółkach odzieżowych gdzie widać ogromny progres.
  • ~Filip
    (2018-03-21 07:43)
    Wystarczyło ograniczyć mafijne przekręty na paliwie. Jakoś PIS miał odwagę zrobić porządek tam gdzie wszyscy czuli się bezkarni.
  • ~grubas
    (2018-03-19 12:46)
    w prl-u gospodarka podobnie kwitła jak za pisu i odnosiła same sukcesy...
  • ~bartlomiej
    (2018-03-20 15:20)
    Polskie spółki radzą sobie coraz lepiej na zagranicznych rynkach, dlatego dodatkowy kapitał wpływa do naszego kraju, to na pewno duży plus.
  • ~proces
    (2018-03-20 21:29)
    Pięknie i oby tak dalej. Gospodarka dostała kopa, firmy się rozwijają. Widać to świetnie na przykładzie LPP, w zeszłym roku spory progres, nie tylko lepsze wyniki, ale także spory krok do umiędzynarodowienia przedsiębiorstwa. Światowy sukces polskiej firmy na pewno dobrze wpłynie na cała gospodarkę.
  • ~los się musiał odmienić
    (2018-03-19 17:24)
    W RPA brak wody spowodował dyskusję czy nie lepiej zmniejszyć wydobywanie węgla i przestawienie się na panele fotowoltaiczne i produkcję czystej energii. Gdyby to się stalo, to węgiel może lekko podrożeć na rynkach międzynarodowych. Może było by lepiej i w węglu.
  • ~brawo proletariat !
    (2018-03-19 19:58)
    kręci się bandycki biznes za kasę ukradzioną suwerenowi. bo co ma klasa robotnicza z tych zysków "państwowych spółek" ? nic !!! zysk mają giełdowi spekulanci i cała masa kacyków uwłaszczonych na narodowym majątku a którym leci milion za milionem na konta. część zysków idzie na unijną składkę za którą potem buduje się autostrady służące biznesowi i które przejmują prywatne rodzinki i doją miliony. wszystko tak funkcjonuje od czasu przejęcia władzy przez kryształowych wojowników o wolną Polskę prawą, solidarną, sprawiedliwą.
  • ~cynkciarz
    (2018-03-20 07:43)
    dolar nie stał tak nisko stąd wysokie dochody ....
  • ~qqq
    (2018-03-20 20:54)
    Przecież inne media podały, że m.in. PGE i PGNiG poniosły straty jak nigdy, to gdzież jest prawda? Co oznacza to pokrętne sformułowanie: "W 2016 r. spółki korygowały w dół wartość swoich aktywów, co w istotnym stopniu pogorszyło ich wyniki finansowe. Zrobiły to firmy energetyczne: PGE, Energa, Tauron, ale też np. KGHM czy Orange. W zeszłym roku skala tego rodzaju operacji była zdecydowanie mniejsza." Czyli wyniki finansowe były nadal mniejsze?
  • ~artur
    (2018-03-21 15:14)
    Liczby robią wrażenie, oby ta tendencja się utrzymała i polskie spółki mogły roziwinąć skrzydła jeszcze bardziej.

Może zainteresować Cię też: