Prezes PZU kreśli czarny scenariusz. Wylicza banki, które nie mają szansy przetrwać

| Aktualizacja:

PZU chce kupić 2-4 banki i "złożyć je razem" tak, by powstał piąty bank w Polsce pod względem wielkości aktywów, zapowiedział prezes PZU Andrzej Klesyk. W jego ocenie, banki od 6. do 20. pozycji pod względem sumy bilansowej nie mają szansy przetrwać ze względu na wymogi kapitałowe.

wróć do artykułu
  • ~wasyl
    (2015-07-11 13:18)
    Ordery Bronka pewnie za to, że nie płacą podatków w Polsce i transferują zyski
  • ~poPO
    (2015-07-11 13:14)
    Pora to bractwo upanstwowic, pieniadze to nie zabawka dla spekulantow. Bankserstwo jest swiatu potrzebne tak jak rak - ale, to swietosc i zrodlo dochodu dla pewnej niezwykle wplywowej mniejszosci
  • ~czytamtytuły
    (2015-07-11 12:10)
    To banki ważniejsze od klientów. No pięknie, kolejny buc dla lemingów.
  • ~szczerbiec
    (2015-07-11 15:51)
    Bul na odchodnym pokazuje swoją prawdziwą twarz.Na spotkaniu z mordercą Donbasu ,ogłasza odwiecznie polski Lwów,Piemontem ukropskich ruchów narodowych(pewnie tych zbrodniarzy od bandery),następnie składa wieniec pod pomnikiem bojców,którzy w 1918 r walczyli z Polakami o utworzenie w Galicji tzw.Rep.Zach.Ukrainy,mordując przy tym cywilną ludność polską a szczególnie,dzieci.Teraz taśmowo oznacza tych co uwłaszczyli się na majątku narodowym.Ponoć ten gość nie ma gdzie mieszkać?To do Kijowa,tam jego kumpel,znajdzie "biedakowi"jakieś lokum.
  • ~makaron530
    (2015-07-11 13:35)
    To (moim zdaniem) jest poprawne, to repolonizacja banków,banków które zostały za bezcen sprzedane a nim sprzedane, dofinansowane(BGŻ).
    Jedno mnie jednak zastanawia, czy w Polsce będzie wprowadzone prawo jak w strefie euro, maksymalnie 3% dla kredytu powyżej inflacji ? I czy skończy się (też potrzebna ustawa) z ukrywanymi obciążeniami dla kredytobiorcy, np. ubezpieczenie kredytu.
  • ~rychu
    (2015-07-11 13:59)
    i znowu w Polsce akceptuje sie dzialania od ktorych, ta postepowa czesc swiata odchodzi !!!
    chodzi o obowiazek odzielania dzialan bankowych (w szczegolnosci chodzi o kredyty) od dzialn ubezpieczeniowych (i znowu w szczegolnosci chodzi o ubezpieczenia kredytow) !!!
    niech ktos, kto nie wierzy ze tak byc powinno (rozdzielenie) sprawdzi sobie na ile gorsze sa warunki ubezpieczeniowe na kredyt (razem w banku kredytujacym) od ubezpieczenia kredytu na zewnatrz, poza bankiem !!! jest jedna zmora ludzkosci - banki od ktorych na dzien dzisiejszy nie ma ratunku, nie ma ucieczki, ale oto na naszych oczach powstaje jeszcze wieksza zmora, bank-ubezpieczyciel, a do tego w naszej kochanej Polsce - panstwowy bank-ubezpieczyciel !!!?? trzeba teraz tylko tego, zeby banki-ubezpieczyciele laczyly sie z firmami farmaceutycznymi i wartosc czlowieka spadnie do poziomu "na dnie szamba" !!!
  • ~qwe33
    (2015-07-11 18:16)
    Polak jak zwykle głupi.
    Świat odchodzi od takich "fuzji" a polactwo wręcz przeciwnie.
  • ~leon
    (2015-07-12 10:54)
    A kim są właściciele PZU?
  • ~Anty-leming
    (2015-07-11 20:57)
    Jeżeli te banki nie mają szansy przetrwać to się ich nie kupuje, ale przejmuje za darmo. I chyba Aliora też nie powinni kupować, ale przejąć za darmo, albo zaczekać, aż Alior będzie do przejęcia za darmo. Na dzisiejszym rynku kupowanie banków przez firmę taką jak PZU to wyrzucony pieniądz. Po prostu bierze się to co leci na mordę za darmo.
  • ~obserwator
    (2015-07-11 17:11)
    Prezes PZU sie nie myli po opodatkowaniu przez nowy rzad szlag je trafi
  • ~Nn
    (2015-07-11 16:31)
    Bronkowi tyle wpakowali viagry na czas wyborów, że chłopisko zasnął teraz na 2 m-ce
  • ~gugcia
    (2015-07-11 14:01)
    PZU niech zaczeka,jak bedzie krach grecki i kilka innych to banki beda w cenach bulek,bo w Europie i USA sektor finansowy to mydlana banka,prawdziwa kase na plus to maja jeszcze Chiny,szejkowie arabscy i Norwegia.Reszta udaje,ze ma,a naprawde g... ma,same dlugi albo papiery w sejfach,ktorych nikt nigdy nie wykupi,nawet Niemcy,niby stabilne,maja 2 bln dlugu.
  • ~chłopie jesteś śmieszny
    (2015-07-24 20:35)
    Klesyk ty naprawdę wierzysz że coś wiesz ?
  • ~NIESTETY, NIESTETY, NIESTETY.
    (2015-07-12 18:42)
    No niestety to jest najdroższy zakład w Polsce miałem z nim do czynienia ponad 20 - lat, a co do odszkodowań to z reguły próbuje je ominąć.
  • ~mmm
    (2015-07-12 14:01)
    szykują miejsce do prezesowaniw dla j.k. Bieleckiego.
  • ~Ferdekiepski
    (2015-07-25 12:46)
    Polacy popełniają samobójstwa i to nie jest zmartwieniem ani dla banków ani rządu ani dziennikarzy.
  • ~ecres
    (2015-07-11 22:36)
    jak mafia...
  • ~fredek
    (2015-07-23 13:27)
    banki przez ostatnie kilkanaście lat wyprowadziły z Polski (czytaj okradły Polaków) na kilkaset miliardów złotych . z samych przekrętów na kursie franka ukradły ok. 50 mld zł a teraz kłamią że stracą na przewalutowaniu. To tak jakby kieszonkowiec który ukradł ci na ulicy portfel z zawartością 1000 zł tłumaczył przed sądem że jeżeli sąd nakaże jemu zwrot ukradzionej kwoty on straci 1000 zł.
  • ~reformator
    (2015-07-25 15:36)
    ubezpieczenia powinny być jak sądy czy administracja pod egidą państwa i działać jak ubezpieczenia wzajemne czyli bez zysku-jeśli są zyski przeznaczamy je na obniżenie składek a nie pompujemy do kieszeni cwaniakom
  • ~kac
    (2015-07-25 12:51)
    bank obsługujący mój kredyt, na okoliczność wydania dokumentu (wyciąg) pobrał 30 pln.
    Oczywiście, że taki dokument powinnam otrzymać za darmo, bo i tak mi nie jest lekko. Nie będę współczuła, jak prezesi będą musieli odjąć jedno zero zysku. Sorry teraz zapowiada się klimat nie dla bogaczy.

Może zainteresować Cię też: