Ukraińcy wsiąkają w Polskę. Chcą mieszkać u nas na stałe i mieć stabilną pracę zamiast dorywczej

| Aktualizacja:

Do kwietnia wojewódzkie urzędy pracy wydały niemal 100 tys. zezwoleń na pracę dla cudzoziemców, o 40 proc. więcej niż rok wcześniej. Ukraińcy stanowią większość imigracji zarobkowej, jaka przybywa do naszego kraju.

wróć do artykułu
  • ~obserwer_1
    (2018-05-27 21:18)
    Ktoś musi zarabiać na PiSowskich nierobów pobierających 500+
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-05-27 21:22)
    "Dobra zmiana" wypędza młodych Polaków za granicę bo nie mają w naszym kraju przyszłości i w ten sposób robi miejsce dla Ukraińców i innych!
  • ~konditorei
    (2018-05-27 21:25)
    Za te 27 lat okraglakowi nalezy sie stryczek. Skala robi sie niebezpieczna, wlasnie przyjechal jakis malpolud i zada pomnikadla nazistowskich zbrodniarzy
  • ~Henker
    (2018-05-27 21:51)
    Wyjezdzaliscie masowo za granice dzieki koalicji PO / PSL Donalda Tuska to teraz macie Ukraincow.
  • ~dołącz
    (2018-05-27 21:56)
    Krótkowzroczność. Poczekajcie, niedługo naziland otworzy swój rynek pracy dla ukraińców to ukraińcy uciekną z Polski
  • ~ajax
    (2018-05-27 23:43)
    A ilu Polaków w tym czasie wyjechało za granicę, prawdopodobnie kilkadziesiąt tysięcy?!I co, chodzi o to, żeby Polaków zastępować Ukraińcami?Chodzi o to by za kilka lat w Polsce mieszkających Polaków było mniej jak 30 milionów, a Ukraińców w Polsce było 5 milionów?
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-05-28 03:55)
    Jak się na je bie nalewek ro pi er dole trzy po trzy :-)
  • ~Polka od znanych mi wielu pokoleń
    (2018-05-28 08:36)
    TO DOBRZE ! Może chociaż trochę nas ucywilizują bośmy ******** są ! Po ostatnim pobycie w Białymstoku jestem przekonana ,że staliśmy się głuchym zakamarkiem Europy cywilizowanej . To miasto to OKROPNOŚC !
  • ~Mim
    (2018-05-28 09:19)
    Później podziękują, jak to już raz zrobili w 1943 r.
  • ~mstr
    (2018-05-28 09:54)
    to jest bzdurna polityka bo Polaków jest dość do pracy tylko trzeba podnieść zarobki.Imigranci drenują polski rynek z gotówki w ilości na samą Ukrainę 4 mld $ .Tych pieniędzy nie ma w polskim systemie finansowym i nie pracuje w gospodarce.A to nie tylko transfer gotówki ale i obciążany system emerytalny.To jest skórka za wyprawkę.Następna sprawa z przyznawaniem karty Polaka .Co to są osoby polskiego pochodzenia?To ile ich jest w takim razie na Ukrainie?
  • ~LUDOBÓJSTWO WOŁYŃSKIE
    (2018-05-28 11:22)
    Wszyscy ci "imigranci" z banderowni powinni przechodzić obowiązkową edukację z wiedzy o LUDOBÓJSTWIE WOŁYŃSKIM potwierdzoną obowiązkowym egzaminem a następnie każdego roku powinni obowiązkowo oddawać hołd polskim kobietom, dzieciom i starcom niewinnie pomordowanym przez ich banderowskich przodków w tymże LUDOBÓJSTWIE. A swoją drogą to jest zastanawiające, że polskie władze zamiast postawić na Białorusinów, którzy są nam bliżsi kulturowo i historycznie to stawiają na banderowskich parszywców, o których wiadomo, że tylko czekają na dobrą okazję, że by Polsce wbić nóż w plecy.
  • ~błąd w artykule
    (2018-05-28 11:32)
    To nie wojewódzkie urzędy pracy wydają zezwolenia na pracę dla cudzoziemców, lecz urzędy wojewódzkie. Proszę o korektę.
  • ~ajax
    (2018-05-28 11:40)
    Może by tak rządzący w końcu coś konkretnego zrobili zamiast wygłaszać piękne propagandowe slogany jak stworzyć warunki, by Polacy w końcu nie musieli emigrować za godnie płatną pracą, a ci co wyemigrowali mogli wrócić?!Ale nie, lepiej dalej siać propagandę sukcesu, sprowadzać Ukraińców milionami, żeby płace za szybko nie rosły, a rodacy jak emigrowali za granicę za pracą tak dalej emigrują?!Naprawdę o to chodzi?
  • ~Quady
    (2018-05-28 13:02)
    2 miliony zesłanych Polaków i ich potomków na wschodzie czeka na repatriację. 4 miliony Polaków na emigracji na zachodzie czeka na podwyżki płac i poprawienie warunków pracy żeby mogli wrócić do Polski. Gdzie jest ta dobra zmiana? W czym pisowski foos różni się od platformerskiego? Dobra zmiana to chyba dla ukraińców. Oni nie muszą nic. Nawet znać polskiego. Nie-rząd żoliborski rozdaje na lewo i prawo obywatelstwa za darmo. Dla naszych rodaków na wschodzie robi się egzaminy, których nawet Polacy w Polsce by nie zdali. Skandal i hańba.
  • ~Bonifacy
    (2018-05-28 13:05)
    PiS to partia skrajnie filosemicka, proamerykańska i skażona giedroyciem. Dalsze ich trwanie przy władzy to tragedia dla Polski. Niczym nie różni się od PO. Różnica na korzyść PO jest taka że oni przynajmniej postawili na Niemców, którzy w Polskę inwestują miliardy. Amerykanie w Polsce prawie nic. Jeszcze Polska im płaci za instalowanie tu jankesów. Żenada. Jak w następnych wyborach wygra znowu PiS to znaczy że Polacy nie myślą i zasłużyli na swój los. PiS będzie ciągnął ze wschodu niewolników dzięki czemu "polski rynek" nie będzie musiał podnosić płacy i warunków pracy. W konsekwencji będziemy mieli kolejną falę emigracji Polaków. Na wschodzie Federacja Rosyjska wyciąga tysiące Polaków z byłych azjatyckich republik radzieckich i daje im szerokie prawa "repatriantów" a w Polsce nie-rząd żoliborski wymyślił dla Polaków ze wschodu jakieś "egzaminy" z historii Polski, języka polskiego i inne cuda. W Polsce PiS rozdaje obywatelstwa na lewo i prawo ukraińcom i innym nomadom bez znajomości polskiego.
  • ~Бандера дурний хер
    (2018-05-28 13:17)
    Teraz to już tylko kwestia czasu kiedy któryś ze sprzedajnych polityków nie bacząc na dobro ojczyzny zacznie się przymilać do bandrowców i obiecywać im co tylko zechcą żeby zebrać ich głosy wyborcze. Potem chcąc nie chcąc będzie musiał chociaż część tych obiecanek spełnić i tak pełzając banderyzm zagości w Polsce na stałe. Nic dobrego z tego nie może wyniknąć dla Polski zwłaszcza, że już od dawna u sterów władzy nie ma ani jednego męża stanu, czyli kogoś, kto dba o dobro Polski a nie własnej partii a są tylko partyjni potakiwacze i oportuniści bez kręgosłupa. Polski szkoda ... .
  • ~Gieniu
    (2018-05-28 15:01)
    No i dobrze, kiedys wsiakali Polacy w Ukraine, stulecia po stuleciu opanowywali wschodnie tereny, az do morza Czarnego. No , bo za Mieszka l granice Polski wygladaly inaczej niz za Sobieskiego! A moze nie prawda?
  • ~o.S..
    (2018-05-28 18:02)
    Pracują między innymy w firmach kurierskich a efekt jest taki że już od trzech tygodni czekam na przesyłkę a w firmie nie ma z kim rozmawiać.
  • ~tolo
    (2018-05-28 22:08)
    Mężnie przelewają mocz za Krym i Donbas.
  • ~jb
    (2018-05-29 10:18)
    Jak bardzo trzeba być krótkowzrocznym i nie znać historii własnego kraju by sprowadzać do ojczyzny odwiecznego wroga, dawać mu takie same prawa, ułatwiać osiedlenie i jeszcze się z tego cieszyć?

Może zainteresować Cię też: