Inspektorski bunt. Pracownicy PIP też chcą wolnych niedziel

| Aktualizacja:

Konieczność systematycznego sprawdzania sklepów naruszy prawo inspektorów do wolnej niedzieli – twierdzą związkowcy. I domagają się zmian w planowaniu ich pracy w taki dzień

wróć do artykułu
  • ~bertsi
    (2018-03-12 20:30)
    Solidarność powinna ich poprzeć.
  • ~Borsa
    (2018-03-12 21:01)
    Jak wszyscy, to wszyscy.
  • ~Zorro
    (2018-03-12 21:02)
    No związkowe nieroby i darmozjady - brońcie praw pracowniczych tych ludzi! Byliście tak mądrzy aby decydować za Polaków jak mają spędzać czas wolny - to do roboty! Wymyślcie teraz co z tym zrobić. Może... - może niech związkowcy przejmą rolę niedzielnych kontrolerów? Takie "kontrole robotniczo-chłopskie". Będziecie mieli to za czym tak tęsknicie - PRL jak żywy!
  • ~ratujnasgenerale
    (2018-03-12 21:03)
    wysłać wojsko do kontrolowania
  • ~MT
    (2018-03-12 21:12)
    I co ty na to DUDA? A co z pracownikami stacji benzynowych?
  • ~demke
    (2018-03-13 00:57)
    Polacy będą teraz jeździć na zakupy do Niemiec, Czech i na Słowację. BRAWO PiS - wstaliście k. z kolan..
  • ~cce
    (2018-03-13 01:04)
    A tymczasem w Toruniu... handelek w księgarni Rydzyka idzie w niedziele pełną parą. Pamiętacie jak gardłował jeszcze niedawno w tej sprawie, he he ?
  • ~0000
    (2018-03-13 07:00)
    Nie pasuje im praca to proszę sobie zmienić .
  • ~Obywatel
    (2018-03-13 07:08)
    Do kontroli wysłać górników i solidaruchow.
  • ~qqq
    (2018-03-13 07:08)
    Handlowcy nie pracują w niedzielę po to by PiP musiał pracować w niedzielę. Logika PiS. Wschodnia ściana zarabiała na handlu niedzielnym z Białorusią i Litwa to przestanie zarabiać. Rzad się zawsze wyżywi i jeszcze premie sobie da za głupie decyzje po 82 tys.
  • ~Tommy
    (2018-03-13 07:22)
    Inspektor to służba i praca w Niedziele wchodzi w zakres obowiązków tego zawodu.Tylko w PIP jest cała masa nierobów którzy traktują swoje obowiązki jako dobrą zabawę.
  • ~aaa
    (2018-03-13 07:48)
    Dałeś się za psa to szczekaj jak ci każą.
  • ~chętnydopracywPIP
    (2018-03-13 08:07)
    Przecież PIP może przeprowadzić kontrole kas fiskalnych w ciągu pozostałych dni tygodnia !!! PO za tym , fucha w PIP to bardzo lukratywne stanowiska , chętnie będę "tyrał" w niedzielę w PIP - dajcie namiary który PIP mnie przyjmie bez koneksji !!!
  • ~E
    (2018-03-13 09:34)
    W kosciolach tez kwitnie handel niedzielny.tylko ganiaja ministrantow. Sprzedaja prase .swiece.gromnice.baranki .dewocjonalia i handelek kwitnie. Mozna?
  • ~Zdzisław
    (2018-03-13 10:48)
    PIP powinna pracować jak Policja, Straż Pożarna, Służba Zdrowia i inne kluczowe instytucje - w weekendy, niedziele i święta również. Czy w weekendy ludzie nie mają problemów z prawem pracy, nie zdarzają się wypadki przy pracy ??. PIP jest instytucją której rzekomą MISJĄ jest obrona praw pracowniczych - zupełnie niezrozumiałe jest więc o co chodzi kontrolerom z tymi niedzielami. Ustawa o PIP jest do zmiany - trzeba ją dostosować do dzisiejszych czasów - w tym do tego, że część ludzi pracuje w weekendy. Prawda może być inna - część inspektorów pracy nie chce pracować w weekendy bo w tym czasie szkolą na prywatnych uczelniach lub prowadzą swoje biznesy. Czy kierownictwo PIP rozlicza inspektorów za czas pracy - za 8 godzin pracy skoro pracują na pełny etat - czy to nie jest czasem tak, że część z nich traktuje pracę w PIP jako "przy okazji" ???
  • ~byłem Polakiem
    (2018-03-13 11:10)
    Obok reklamo-dezinformacja przygotowawcza: "najlepsi odejdą z budżetówki. Chyba, że rząd podniesie płace...". PO zachecało do kapowania na paragony. PiS wychwala w informacjach tv obywatelskie donosy na otwarte sklepy. To prawda... razem starali sie, by nie zadziałała ustawa lustracyjna. Razem wgnietli w ziemie byłych funkcjonariuszy (wszystkich, także tych z wywiadu i kontrwywiadu) nie tylko z Betki, by zatkac im usta. Tego się boją. Bo wyjdzie cała prawda o TW we krwi dziś rządzących i nazywających sie prawica.
  • ~PIP do radykalnej wymiany
    (2018-03-13 13:28)
    Panie Premierze jesli jest tak ,ze pracownicy PIPu sie buntuja /nie wierze w te brednie gebelsowskiej niemieckiej gazety / to nalezy natychmiast rozgonic to stado nieudacznikow ,ktore tuszowalo przekrety producentow zywnosci /np, sol drogowa czy maslo zrazone /.Jest wielu chetnych do takiej pracy i sa to ludzie nie zepsuci poprzez lapowki ,kolesiostwo itp, Wartaloby przewietrzyc ta sitwe w PIP.
  • ~raz dwa trzy
    (2018-03-13 17:21)
    No a co z policjantami, ratownikami medycznymi, celnikami.......pracownikami kin kawiarni.....PIP to funkcjonariusze i jak trzeba interweniować to jest to ich "psi" obowiązek.
  • ~Wojtek
    (2018-03-13 17:54)
    PIP, ten boży bicz na pracodawców, niech się lepiej weźmie do pracy bo poza braniem łapówek nie robią nic !!!
  • ~Amerykanski szpion
    (2018-03-13 21:40)
    Państwowa inspekcja nie chce pracować to państwo powinno przestać im płacić.Chętnych do pracy w PIP jest w pip , nawet jak się pozwalniają to dziury w niebie nie będzie.

Może zainteresować Cię też: