Ponad 5 tys. złotych. Tyle chcą zarabiać pracownicy z Ukrainy w Polsce

| Aktualizacja:

Co piąty Ukrainiec chce zarabiać ponad 5 tys. zł. I to na starcie! Tak przynajmniej wynika z najnowszych danych agencji Upper Job.

wróć do artykułu
  • ~stary warszawiak
    (2017-12-19 20:01)
    Tu nie ma co mieć pretensje do Ukraińców,tylko do naszych pracodawców.Też jeżdziłem"za chlebem"do Szwecji i Danii.Nigdy więcej nam nie płacono ,jak max 50 % wynagrodzenia Szweda czy Duńczyka.Jeśli nam nie pasowało to "hej".Jak się zastanowisz to przyjdż. Obecnie jest skandal.3 tyg temu byłem w szpitalu w Warszawie.Personel niższy-np opiekun medyczny,salowy-otrzymują niższe wynagrodzenie niż Ukraińcy.
  • ~Oko
    (2017-11-26 10:24)
    Czyja to jest wina? Rządu w Polsce. To oni mówią ile my zarabiamy. Sprawdźcie ilu Polaków, średnia na oczy a Ukraińcy chcą zarabiać jeszcze więcej. Nie ma się co dziwić skoro na necie i w tv pokazują, że Polacy nie chcą pracować za 3000 netto i zarobki idą w tak wysokim tempie do góry. Takie później maja wyobrażenie. On nie zapyta się was po nie umie ani jednego słowa po Polsku ale chciałby zarobić połowę więcej niż Polak. Ta Ukraina wyjdzie nam bokiem jeszcze. W Polsce nie brakuje rąk do pracy. W Polsce brakuje niewolników. Ukraińcy mieli być takimi a teraz nie chcą robić za darmo albo za 1500 zł. Piszę za darmo bo znam ludzi, którzy nie płacą. Jak się upomnicie o pieniądze to wylatujecie z pracy. Mój sąsiad tak robił aż w końcu musiał zamknąć firmę. To czego się dorobił to jego. Rodzinka co niedzielę w kosciolku, ksiądz aż ze schodów schodził, żeby się z nimi przywitać. Teraz mamy innego więc ich jeszcze nie zna
  • ~gosc z zagranicy
    (2017-11-25 16:31)
    Jak moj ojciec mowil juz w 50-tych latach byly na Dolnym Slasku wioski gdzie po wysiedlonym Niemcom przyszli Ukraincy z wschodniej POLSKI (Akcja Wisla),nigdy nie czuli sie polakami.Jeszcze troche to przyjedzie pare milionow Ukraincow do Polski i juz sa Kresy Zachodnie w Polsce.
  • ~Kaczor
    (2017-11-23 16:07)
    Dajci im, a zobaczycie co będzie za pół roku ,jest to nród pazerny i bardzo mściwy, aż do usanrj śmierci. Narodzie - precz z obcokrajowcami.
  • ~Cztery razy tyle.
    (2017-11-23 07:52)
    Niech wyjadą do Rosji tam cztery razy tyle dostaną.
  • ~z
    (2017-11-23 05:31)
    Trudno zrozumiec jak to sie sta]o ze ponad 1 mln Ukraincow w Polsce nie zalatwilo pomyslnie sprawy wzrostu zatrudnienia w Polsce.Taka llosc ludzi w wieku produkcyjnym nie zapelnila luki i rozplynela sie gdzies po kraju a moze i nie. Chyba wladze polskie czegos nie dopilnowaly.
  • ~Krzysiek
    (2017-11-22 22:20)
    To laizy wlezli do polski z kopytami i się domagają, nie jeden Polak w polsce tyle nie zarabia.
  • ~hejter
    (2017-11-22 17:43)
    na starcie to w pape mogą dostać. z poszanowaniem oczywiście.
  • ~bohdan
    (2017-11-22 15:58)
    Nam się powyżej 5000,-zł po prostu należy.Godna płaca za ciężka praca.
  • ~!//!
    (2017-11-22 01:24)
    Jak chcą 5 tysi to mogą pojechać za Odrę i dostaną , nawet więcej.
  • ~Hello
    (2017-11-22 00:50)
    U niemca tule dostana za wycieranie d u pp y niedoeznym ss manom
  • ~Kiedy rząd się opamięta?
    (2017-11-21 22:28)
    Zamiast sprowadzić do kraju polskie rodziny z Kresów Wschodnich, stworzyć zachęty do powrotu Polaków z zachodu, to polski rząd postawił na Ukraińców, stwarzając im preferencyjne warunki. Oni wam już niedługo podziękują na swój sposób, to jest tylko kwestia czasu.
  • ~Wyborcy to zapamiętają
    (2017-11-21 22:12)
    No to już samo widzicie - jeszcze nic nie pokazali, a już chcą zarabiać 5 tys. na miesiąc! A rząd w Warszawie patrzy jak w Polsce instalują się tysiącami Ukraińcy i problemu nie widzi!! Ale widzą to wyborcy i zapamiętają!
  • ~Nan
    (2017-11-21 06:31)
    Na dwa miesiące 5 tysięcy ? Ok😂
  • ~ra
    (2017-11-20 22:21)
    Jeszcze pare milionow ukrasi i PO Polsce.
  • ~PRZESTROGA
    (2017-11-20 19:53)
    Plagą na polskich i europejskich drogach są ukraińscy kierowcy TIR-ów. Do mojego miejsca pracy przyjeżdża kilku. Od słowa do słowa prawo jazdy kupione, temu tak długo parkował. Dziś jest jego 4 dzień w ciężarówce.Bezpieczeństwo nie ważne, ważne, że wpada "tysiac dolaraw". A firmy z braku kierowców biorą jak leci. Ubezpieczenie jest. Wypadki też będą!
  • ~Platon
    (2017-11-20 19:42)
    No cóż. Pis dokonał tego o czym Stalinowi się nawet nie śniło, czyli wpuścili 5 mln ludności ZSRR do kraju, który do niedawna był jednolity etnicznie. Pisowcy wiedzą, że zje...li więc tłumaczą,się że przynajmniej obronili kraj przed zalewem kilku syryjskich rodzin, które i tak by od razu zwiały do bogatszych krajów UE. Brawo Pis :(
  • ~Tylko cztery tysiące.
    (2017-11-20 19:08)
    To niech jadą do Rosji, tam pięć razy tyle zarobią, a tu tylko cztery tysiące.
  • ~Factor
    (2017-11-20 18:55)
    To agencja pracy chce zarobić na Ukraińskich pracownikach 5000 zł. I Ukrainiec pracuje za dwóch Polaków
  • ~Popieram Ukraińców
    (2017-11-20 15:54)
    Ukraińcy zastepują Polaków bo Polakom się nie chce robić ! W pełni popieram rządania Ukraińców. Tak samo Ukraińcy mają prawa do emerytur i innych swiadczeń socjalnych.

Może zainteresować Cię też: