Uszczelnianie VAT. PiS po latach przyznał rację Platformie

| Aktualizacja:

Wprowadzenie odwróconego VAT na niektóre wyroby stalowe ochroniło budżet przed stratą ponad pół miliarda złotych – uznało Ministerstwo Finansów tuż po wyborach.

wróć do artykułu
  • ~zdzicha
    (2018-10-10 07:16)
    manipulacja der dziennika c.d.
  • ~Antymanipulator
    (2018-10-10 07:21)
    A, czyli było OK: pół miliarda odzyskano, 261,5 poszło .... Cóż za gospodarność!!!
  • ~Wczesny emeryt
    (2018-10-10 07:35)
    Może Morawiecki wytłumaczy, dlaczego wpływy z VAT w tym roku wzrosły tylko o 2 % podczas gdy gospodarka urosła o 5%? Jeszcze przypomnę machinacje z opóźnieniem zwrotów, tak aby były księgowanie w 2018 A nie 2017. Ta jego historia z uszczelnienie VAT to ściema kreatywnej księgowości. Ile naprawde odzyskał o karze sie na koniec roku, gdy odliczy się zwyczajny przyrost gospodarki.
  • ~Yanoosh
    (2018-10-10 07:37)
    Zara pisowskie trolle się zlecą więc szybciutko: wyszło szydło z worka :D
  • ~Kiepska Gospodarka.
    (2018-10-10 07:47)
    Kiepska gospodarka prowadziła do wyprzedaży majątku narodowego, przykład kolejka na Kasprowy, PKO. Zakłady energetyczne i tak dalej i tym podobnie.
  • ~SzkołaZawodowaUl.Gintrowskiego38Warszawa
    (2018-10-10 07:54)
    Platforma niby dobrze prowadziła VAT, no właśnie niby bo pozwalała oszustom na wyciąganie VAT. To nie oznacza ,że PO miała nie dobre pomysły (niektóre były dobre) ,ale i tak rezultat był marny, pieniądze zamiast wpływać uciekały, PIS uszczelnił VAT i kasa do budżetu zaczęła wpływać.
  • ~konserwatywny_radykał
    (2018-10-10 07:56)
    czy ten kłamliwy artykuł ma sprawić wrażenie , że to PO uszczelniała VAT a PiS go chce rozszczelnić ???? No to czemu za PO-ZSL strata na VAT była o 130% większa NIŻ CAŁA POMOC UNIJNA DLA POLSKI w 8 lar łącznie ???? To tak jakbyś mu nic nie dostali z Unii i jeszcze dopłacili
  • ~Lary Hill
    (2018-10-10 08:08)
    To dzięki PO uszczelniono Vat bo przegrała wybory. Autor tego tekstu chyba nie ma szacunku do własnego nazwiska żeby podpisać się pod tym "artykułem". Ciekawe czy tytuł sam wymyślił?
  • ~me
    (2018-10-10 08:13)
    Panie prf. Modzelewski, być może to, co dzieje sie na świecie i w PL, zaczyna pana przerastac. Może czas zacząć niańczyć wnuki?
  • ~bez szacunku
    (2018-10-10 08:15)
    Takie tytuły jak ten świadczą o tym , że dziennikarze cajtunga mają czytelników za d e b i l i.
  • ~głos
    (2018-10-10 08:22)
    "PiS przyznał racje PO"? Wyborcy nie przyznali :-)
  • ~patryjota
    (2018-10-10 09:06)
    i co POLACY to nie prawda ze SPRZEDANO WAM CALY MAJATEKI ROZKRADZIONO WSZYSTKIE AFERY TO TEZ NIE PRAWDA TO NIE POLITYCY OD 1989R GO ROZTWONILI TO WY SZAZY OBYWATELE JESTESCIE TEGO WINNI I NIE NADARMO ISTNIEJE PRZYSLOWIE DLA WAS SMIETNIKI AS DLA WSZYSTKICH PRZEKRETASOW SZACUNEK KASA I MEDALE I PYTANKO CO MACIE JESZCZE DO LUNIECIA CIEMNOGRODZIANIE POWRUCIE WSZYSCY KRETACZE DO WLADZY W WAS TYLKO NADZIEJA BY SPRAWDZILO SIE POLSKA ZA DLUGI SAMA SIE ROZBIERZE
  • ~niemiecka propaganda
    (2018-10-10 09:12)
    niemcy napiszcie lepiej ile miliardów wywiezliście z POLSKI w czasie II WŚN
  • ~mtm
    (2018-10-10 09:33)
    peło tak uszczelniło vat że gdzíeś znikneĺo 250 milhardów brawo dla niemieckiego trola z niemieckiej gazetki
  • ~Filip
    (2018-10-10 09:40)
    Der Dziennik stara się jak może, żeby odwrócić kota ogonem.
  • ~haniaodbujania
    (2018-10-10 09:45)
    Panie Godusławski - ten artykuł to stek bzdur i manipulacji !!! , czy jest pan członkiem PO ?
  • ~3rpTo kolonia UE
    (2018-10-10 10:32)
    art. pisane w dzinnniku , interii ,onecie ,wp , gw , rzeczpospolita.....itp. mediach są FUNTA KŁAKÓW WARTE dla Polaków. Te media należą do kolonizatorów UE.
  • ~Don Carlos
    (2018-10-10 12:09)
    Pierwszy mafioso vat-owski opluwa innych, bo zapomniał, że nikt inny tylko on sam napisał kodeks dla przekręciarzy. To takie postępowanie typu "łapaj złodzieja", bo samemu przez wiele lat zarabiało się krocie na doradzaniu oszustom podatkowym.
  • ~pola
    (2018-10-10 12:47)
    nie rozumiem uszczelienie wat przez po -a miliardy wyplywaly -ktos glupi czy kogoc robi glupiego --zienikarze zeby zarobic te 30 srebnikow potrafia byc perfidni obludni -szkoda tego zawodu tak go zeszmacac
  • ~POKODWON