Leasing aut stanie się nieopłacalny. Taki może być skutek zmian, które zapowiada rząd

| Aktualizacja:

Do kosztów podatkowych będzie można odliczać raty leasingowe tylko do łącznej kwoty 150 tys. zł. Ponadto istnieje ryzyko, że osoby wykorzystujące auta do celów mieszanych, odliczą tylko połowę zapłaconych rat.

wróć do artykułu
  • ~Kac
    (2018-06-12 22:00)
    W przyszłym roku ogłoszą rozpoczęcie pierwszej pięciolatki i współzawodnictwa pracy. Do końca kadencji wykorzenią wszelkie przejawy iperjalistycznego zepsucia w gospodarce. Brawo wy.
  • ~rychu
    (2018-06-12 22:30)
    to kolejny pomusl sekty Jareczka zeby wydupcyc zwyklego czlowieka !!!!!!! nie wiem czy to jest zlodziejstwo, to raczej wandalizm, i "pies ogrodnika" sam nie zezre i drugiemu nie da !!!!!! samochody do rozbijania sa dla sekty Jareczka, a durny narod na piechote !!!!!!!!! i to ma byc zauwazalna roznica !!!!!!!!!
  • ~żart
    (2018-06-12 22:41)
    Mnie się to podoba. Zrównać wszystkich jednakowymi podatkami bez wyjatku. Nie dzielić na bogatych "przedsiębiorców" i biednych "cywilów". kto do kogo dopłaca w tym "bałaganie". Jestem przedsiębiorcą "cywilnym" zarejestrowanym jako "Rodzina", nie posiadam żadnych "Ulg" na swoją działalność (utrzymanie i życie). Zawsze się znajdą równi i równiejsi. Wierzący i niewierzący, niewolni i panowie rządzącego systemu politycznego. Mądrzejsi i głupsi politycy. Najlepsze ulgi to globulki Z, dopochwowe.
  • ~pszetśębiorca
    (2018-06-12 22:45)
    VAT powinien być zmniejszony powiedzmy do 4-5% I NIE ODLICZANY , a przynajmniej jego nadpłata nie powinna podlegać zwrotowi !!!! Czyli faktycznie powinien stać się podatkiem obrotowym
  • ~nofaj
    (2018-06-12 22:46)
    Kołchoz buraczano-kartoflany.
  • ~arrrtek
    (2018-06-12 23:05)
    Wrócimy do tanich kopcieluchów za zagranicy. Po co nowe skoro stary lepij kopci, a dowód to mi szagier podbije. Gratuluje pomysłu. Ej Jareczku coś mi się wydaje że to 500+ to nam bokiem wyjdzie.
  • ~Lukasz
    (2018-06-12 23:12)
    Wiele firm zniknie z rynku w ciągu następnych 5 lat... i dobrze bo i tak nie ma chętnych żeby w nich pracować
  • ~JOR
    (2018-06-13 03:20)
    wszedzie jest limit na leasing , Polska nie powinna byc wyjatkiem . Do binesu powinien sluzyc normalny samochod a nie fury jak BMW czy Mercedesy i nabijaja szwabom kase kosztem podatnika .
  • ~Julka
    (2018-06-13 06:30)
    Czyli pisobolszewia w akcji
  • ~tak to wygląda....
    (2018-06-13 10:23)
    wreszcie! pierwszy rozsądny pomysł w ich wykonaniu - luksusowe, sportowe auta tankowane na fakturę na Mazurach w niedzielę to kpina z osób uczciwie płacących podatki!
  • ~Jam
    (2018-06-13 10:39)
    Pytanie czy kupować teraz. Prawo nie działa w stecz więc może odlicze całość. A może nie?
  • ~Stach Podkarpacki
    (2018-06-13 11:05)
    Brać dwa razy po 500 plus i leniuchować. Super!
  • ~GOSTEK766
    (2018-06-13 11:14)
    To będzie sprawiedliwe w stosunku do tych firm które miały pieniądze na leasing aut dla rodziny a nie miały na wypłaty dla pracowników.
  • ~Roland
    (2018-06-13 13:46)
    bardzo dobre rozwiazania.dla mnie to ida i tak za daleko.Powinny byc jeszcze scislejsze normy dla uzycia auta w celach sluzbowych,znam sporo osob,ktore uzywaja auta sluzbowego w 80% wylacznie dla celow prywatnych,a wszelkie ulgi maja jak za sluzbowe.I tak jakis maly warzywniak,gdzie ktos ma towarowa Dacie jest zrownany z Porsche lub Volvo podobno do celow slubowych.jestesmy chyba pierwszym krajem,gdzie sie Porsche lub Ferrari wozi ziemniaki z placu do sluzbowej kuchni-przynajmniej tak twierdza uzytkownicy owych "firmowych" Ferrari.
  • ~Hugo
    (2018-06-13 14:05)
    Najlepiej nic nie robić i gderać na tych co coś wypracowali. A potem w tym nic nie robieniu knuć jak temu co lepiej powodzi się podłożyć nogę. Ej, Polaczki, Polaczki...
  • ~erbi
    (2018-06-13 15:52)
    Jednym słowem kolejna podwyżka podatków robiona pod stołem przez pisowskich oszustów.
  • ~~jola
    (2018-06-13 17:13)
    Ciekawe co na dealerzy?
  • ~qwerty
    (2018-06-13 21:56)
    eee tam obejdzie się - dwie spolki auto za 300 tysi po 50% i każąda odliczy całość - łąhahahahahahahahhahaha
  • ~P.Mark
    (2018-06-14 16:14)
    I bardzo dobrze.Wielu kombinatorów dyma budżet tym sposobem.
  • ~Borja
    (2018-06-15 07:26)
    A jak nowe pomysły MF korespondują z kołem zamachowym gospodarki, czyli elektrycznymi samochodami towarzysza premiera. Nie dostrzegam spójności w tych pomysłach patrząc, na przykład, na cenę Tesli. Komuniści u władzy.

Może zainteresować Cię też: