Jednolity podatek PO uderzy w emerytów. Co na to Ministerstwo Finansów?

Gdyby pomysł jednolitego podatku forsowany przez PO wszedł w życie, oznaczałoby to pogorszenie sytuacji seniorów. Dlatego rozliczaliby się oni dalej na starych zasadach – zapewnia Ministerstwo Finansów.

wróć do artykułu
  • ~Gośc
    (2015-09-29 08:33)
    Ten rząd ma w dupie emerytów i rencistów niech pozdychją
  • ~WWR
    (2015-09-29 08:31)
    Za późno. Było na to 8 lat. Teraz PO do wora a wór do jeziora.
  • ~obserwator
    (2015-09-29 08:28)
    Jakość propozycji PO jest taka jak jakość ich rządów. Kompletny chaos.
  • ~emeryt
    (2015-09-29 08:32)
    Jak mozna od emerytow brac podatek??? JA ,tu gdzie mieszkam ,place tylko moja Kase chorych i nic wiecej.Wszyscy emeryci ,ktorzy maja emerytury ponizej sredniej krajowej,powinni byc od podatku zwolnieni.
  • ~x
    (2015-09-29 08:38)
    Wymyślił to kto kompletnie pozbawiony mózgu. Debil, kompletny debil.
  • ~ptok
    (2015-09-29 07:59)
    O czym tu się tak rozpisywać? Przecież nawet jak platforma będzie dalej rządzić to i tak tego nie wprowadzi. Rozumiem, ze duża wierszówka.
  • ~Pamiętamy złodziejską kwotową dewaloryzację...
    (2015-09-29 09:20)
    przypomnimy złodziejom za miesiąc.
  • ~Skowyt
    (2015-09-29 08:59)
    Oni już nic nie wprowadzą, za to ich wyprowadzą. A kiedy będą wychodzili to trzeba dokładnie sprawdzać, by nic się do nich nie przykleiło.
  • ~swer
    (2015-09-29 08:54)
    Krus rozpitolić.
  • ~tt
    (2015-09-29 09:21)
    "żeby osiągnięte rozwiązanie było uczciwą propozycją "

    Małe drobne ale... a czy Platforma była kiedykolwiek uczciwa wobec obywateli a zwłaszcza emerytów ?. Odpowiedzcie sobie nas to sami...
  • ~równia pochyła w dół
    (2015-09-29 09:28)
    skończonym idiotyzmem jest pobieranie podatków od emerytur ... w takim przypadku pieniądz krąży wyłącznie w sferze działalności urzędników budżetówki ... chyba właśnie o to chodzi, żeby nie rozwiązywać problemów tylko je mnożyć - dzięki temu można zatrudnić kolejne tysiące urzędników do ich rozwiązywania ... tylko, że jak większość siły wytwórczej przejdzie na emerytury, a młodzi pouciekają za granicę, bo będą już mieli dość utrzymywania tego chorego systemu to ciekawe co wtedy będzie ? będzie bieda z nędzą i żadna rewolucja, żadna zmiana rządu już nic nie pomoże, bo z pustego nawet Salomon nie naleje ...
  • ~Interpretatorka
    (2015-09-29 09:15)
    I ten właśnie przykład pokazuje, że PO nic nie ma wyliczone i nic przeanalizowane, ale Boni wielką buzią ogłasza, że ich program jest dopracowany i policzony. Ciekawe jak???!!!
  • ~dziadek
    (2015-09-29 10:15)
    Dla polityków najlepszym rozwiązaniem problemu emerytów była by eutanazja po 67 roku życia .
  • ~lusi
    (2015-09-29 12:08)
    Przestać pobierać od emerytów jakiekolwiek podatki bo za nie zapłacili już przez całe zawodowe życie i pozwolić im spokojnie żyć a jeżeli ktoś powie skąd wziąć to odpowiem pieniędzy jest dużo zlikwidujcie komunistyczne przywileje dla wielu wybranych to jeszcze zostanie w budżecie
  • ~vhs
    (2015-09-29 10:03)
    Bo rząd PO zawsze najłatwiej okradał najsłabszych czyli emerytów i rencistów i wie że ujdzie mu to na sucho
  • ~Lucy
    (2015-09-29 10:57)
    Podejście do emerytów jest dla mnie niezrozumiałe. Czyżby przez 8 minionych lat waloryzowano emerytury po to, by wprowadzając jednolity PIT odebrać im waloryzację?
    Czy po to pracuję od 43 lat lat, by oddać do budżetu połowę emerytury? Nigdy się na to nie zgodzę. Znajomość szczegółów ustawy już dzisiaj, ma istotne znaczenie dla wyborców emerytów. Zapewne okaże się (tak bywało wcześniej), że obietnice mają się "nijak" do tego co zostanie wprowadzone ustawą i kolejny raz dostaniemy po kieszeni. Mam 63 lata, dzieci mieć nie będę a za 2000,00 zł emerytury trudno wyżyć w Polsce, dlatego ciągle pracuję, dziękując BOGU że mam tę możliwość.
  • ~emeryt46
    (2015-09-29 12:04)
    KRADNĄ CO SIĘ DA !!! NAWET Z PAŁACU PREZYDENCKIEGO !!!
  • ~Logi
    (2015-09-29 13:00)
    Dziura budżetowa powstała po powstaniu długu publicznego? czy odwrotnie?
    Jedno jest pewne ze emeryci nie mogą dostawać więcej niż pracujący uczciwie więc logika musi zdążać do normalności ekonomicznej .Dzisiaj Platformiści postawili wszystko do góry nogami. Młodzi emeryci po 40 stce mają emerytury po 2000 zł i się śmieją. Mogą pracować dalej. Chowają się za starymi emerytami i chcą protestować bo maja na to czas.To barbarzyństwo.
  • ~agata
    (2015-10-02 09:31)
    w emerytów A kiedy oni uderzą w siebie i uszczuplą troch tych swoich przywilejów co najlepiej to skubać tych najsłabszych bo nie ma się kto za nimi ująć da im się cztery złote i będą zadowoleni CO tylko przyjdzie taki czas że WAM się to czkawką odbije
  • ~Lucy
    (2015-09-29 11:39)
    Warto zwrócić uwagę na pracujące osoby samotne. Pracownik samotny z takim samym wynagrodzeniem brutto, jak jego kolega, który ma trójkę dzieci na utrzymaniu otrzyma mniejsze wynagrodzenie netto (będzie zobowiązany zapłacić wyższy podatek). Jak to się ma do konstytucyjnej gwarancji wolności i równości wszystkich obywateli? Po co starać się więcej zarabiać jeśli "lwią" część wynagrodzenia trzeba oddać fiskusowi. Nasili się problem "podwójnych" list płac, dzisiaj powszechnie stosowany przez małych pracodawców. Lista tzw. oficjalna na której odliczone są składki ZUS i podatek będzie zawierała ustawowe wynagrodzenie brutto. Reszta umówionego wynagrodzenia powędruje na listę. "spod stołu", jak ją nazywają pracownicy ZUS. Im mniejszy dochód na członka rodziny, tym mniejsze obciążenie fiskalne.

Może zainteresować Cię też: