Co obejmuje ubezpieczenie? Podstawowe pakiety ubezpieczeń podróżnych zazwyczaj obejmują zwrot kosztów leczenia w związku z nieszczęśliwym wypadkiem lub chorobą. Kwota zależy od konkretnego pakietu, ale najczęściej obejmuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na podobnie wysoką ochronę możemy liczyć w przypadku ubezpieczenia OC oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków. Standardowe pakiety najczęściej zawierają usługi assistance. Dzięki nim mamy stały dostęp do infolinii, gdzie możemy uzyskać informacje szczególnie pomocne podróżnym dotyczące np. rozkładów autobusów czy pociągów czy wymaganych dokumentów przy wjeździe do danego kraju itd - pisze "Gazeta Prawna"

>>> Gdzie wziąć najlepszy kredyt

Pakiety dodatkowe wiążą się oczywiście z większymi kosztami, ale w ich przypadku możemy skorzystać z wielu udogodnień, które oferują. Możemy liczyć m.in. na pomoc w opiece nad nieletnimi w określonych sytuacjach, pokrycie kosztów ratownictwa i poszukiwania, pomoc prawną i wiele innych.

Ile to kosztuje? Podstawowy pakiet ubezpieczeniowy na tygodniowy wyjazd dla czteroosobowej rodziny to wydatek około 100 złotych. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych warunków i od tego czy zdecydujemy się na opcje dodatkowe. Stawka zależy również od kraju do jakiego się wybieramy, naszego stanu zdrowia i wieku oraz sum ubezpieczenia. Jeśli będziemy też uprawiać niebezpieczne sporty, to za to też dopłacimy.