Frankowicze nie uciekną przed wskaźnikiem referencyjnym. Oprocentowanie nie zniknie wraz z LIBOR-em

| Aktualizacja:

Kredytobiorcy, którzy liczą na to, że wraz z LIBOR-em zniknie oprocentowanie ich kredytów, mogą się zawieść.

wróć do artykułu
  • ~roggi
    (2018-04-26 01:06)
    Posłowie, rządowi i partyjni to FRANKOWICZE. Brali kasę na kilka mieszkań, a ty biedaku gnij w lepiance!
  • ~lila
    (2018-04-17 16:55)
    a co z doświadczenia mówisz
  • ~teściowa
    (2018-04-15 23:00)
    Hej frankowicze !! co było dzisiaj na obiadek?? polski kawior, czyli kaszanka! Fuj!! niedobre. Sprzedawajcie swoje apartamenty, zanim komornik tego nie zrobi!! Przenoście się do , teściowej na kozetkę !! kozetka, niestety, skrzypi, więc bzykać się będziecie tylko raz w tygodniu,gdy teściowa jest w kościółku na nieszporach !!
  • ~Mateusz
    (2018-04-12 22:16)
    O jakim oprocentowaniu kredytów tu mowa ?Trzeba autorowi uświadomić że kredyty te są waloryzowane podwójnie bowiem kapitał który urósł w wyniku spekulacją na franku dwukrotnie .banki stosują oprocentowanie w stosunku do tego nowego kapitału Wszystko nazywają waloryzacją .Klient który wziął kredyt 100 tys złotych ma teraz po 10 latach do spłacenia jeszcze 200 tys razem 300 tys. Od tego bank nalicza oprocentowanie a nie od kwoty jaką klient pożyczył.gdzie tu jest uczciwość?Dodatkowo banki naliczają spread czyli jakieś 10 procent już w momencie wypłaty kredytu czyli pożyczył 100 tys a ma zaksięgowane 110 tys PLN( po cenie kupna czyli niższej ) teraz spłaca raty to bank znowu przelicza po cenie sprzedaży czyli wyższej a wiec mamy podwójnie naliczany spread wynikający z fikcyjnej sprzedaży i kupna walut od tego znów liczone jest oprocentowanie.Na koniec pytanie zgodnie z art.69 ustawy prawo bankowe klient bankowi ma oddać tyle co dostał kredytu plus odsetki ,a czy jeżeli założymy ,że frank spadnie do wartości poniżej kursu z chwili udostępnienia kredytu to bank przyjmie taką kwotę ? Przecież była by to zwykła spekulacja banku depozytami klientów na czym straciliby depozytariusze a więc rzecz niedopuszczalna .to o czym mówią banksterzy o jakiej trosce o depozyty oni walczą o wirtualna księgowość bo banki nie miały franków ,a kapitał maja policzony oczywiście fikcyjnie dwukrotnie wyższy .Stąd obawa banksterów ,że jak to wszystko ktoś mądry policzy to wyjdzie afera większa 1000 razy od Amber Gold, ale Pisowcy myślą ,że afera da się zamieść pod dywan bo przy okazji wyjdzie sprawa SKOK i wielkie pieniądze (33 miliony) Premiera Morawieckiego.Tyle w temacie.banksterzy muszą trafić za oszustwa za kraty.
  • ~Eu
    (2018-04-12 20:05)
    Chytry traci dwa razy
  • ~Ssss
    (2018-04-12 11:57)
    Żadnych ustawowych banki powinny być tak samo przewidujace jak frankowicze, niech idą do sądu
  • ~pis-land
    (2018-04-12 10:11)
    Frankowicze podarujcie wszystko na CARITAS tak jak PIS z nagrodami.
  • ~ciach
    (2018-04-12 08:28)
    "Banki, które kilka, kilkanaście lat temu udzielały kredytów, nawet nie mogły się spodziewać ani likwidacji LIBOR-u, ani unijnej regulacji." - Za to kredytobiorcy powinni się spodziewać decyzji Szwajcarów o uwolnieniu kursu franka, taka to logika.
  • ~Sdf
    (2018-04-12 07:39)
    Głosowali na Dudę i PiS .obiecywano gruszki a dano średniowiecze.Dzękujemy jeszcze chcemy do następnych wyborów.

Może zainteresować Cię też: