Wolą pracować niż leniuchować. Kobiety nie chcą przechodzić na wcześniejsze emerytury

Widmo niższych świadczeń sprawia, że na rynku pracy zostaje więcej kobiet w wieku emerytalnym niż mężczyzn.

wróć do artykułu
  • ~Ania J.
    (2017-03-23 08:05)
    A tak w ogóle to kobiety MUSZĄ pracować dłużej mimo większych obciążeń zawodowych i społecznych, bo po prostu dostają głodowe emerytury: nie dość, że na równorzędnym stanowisku mężczyzna zarobi lepiej, to jeszcze ich emerytura jest rozkładana na mniejsze wypłaty, bo podobno żyją dłużej. Ja się tylko pytam: żyją czy wegetują?
  • ~Ania J.
    (2017-03-23 08:21)
    LENIUCHOWAĆ??? Całe życie na dwóch etatach, zawodowym i niedocenianym domowym, i jeszcze mowa o leniuchowaniu na emeryturze? Nie znam żadnej kobiety, która by leniuchowała, za to znam opiekujące się wnukami, rodziną, działką itp. To nie ta nacja, naszych kobiet jakoś nie stać na zwiedzanie świata na emeryturze! Sam tytuł jest po prostu obraźliwy dla przeciętnej kobiety!
  • ~observer
    (2017-03-23 08:28)
    Tzw. "biurwy" będą chciały przedłużać, bo wiele z nich się nie przemęcza i traktują pracę głównie jako rozrywkę (za którą im jeszcze płacą), ale kobiety ciężkiej pracy raczej będą wolały przejść na emeryturę tak szybko, jak tylko możliwe.
  • ~Hausfrau
    (2017-03-23 08:30)
    Wmawiano kobietom przez lata, że aby być kobietą zrealizowaną trzeba pracować zawodowo. A poza tym baby na starość często nosi.
  • ~janusz
    (2017-03-23 08:40)
    Kto woli dłużej pracować ci co kawkę piją, nieroby, proszę mi dać chodź jeden przykład która kobieta chce pracować dłużej fizycznie np.sprzedawczyni albo przy taśmach .
  • ~:)))
    (2017-03-23 10:46)
    Bo mają najczęściej głodowe emerytury . Wystarczy mieć 2 dzieci i wziąć urlop wychowawczy (bo nie masz innego wyjścia) i już dostajesz po kieszeni. Takie mamy i mieliśmy państwo prorodzinne i opiekuńcze , zwłaszcza dla matek samotnie wychowujących dzieci.
  • ~k
    (2017-03-23 11:17)
    Ta cebulowa co na zdjeciu to napewno bedzie pracowala do konca swoich dni.
  • ~qqq
    (2017-03-23 14:03)
    Przejść na emeryturę to nie sztuka trzeba jeszcze z niej wyżyć.
  • ~czym się chwalą
    (2017-03-23 14:09)
    E tam profesur bez matury niejaki Bartoszewski to pracował u Tuska do 90siątki !
  • ~dziad
    (2017-03-23 14:11)
    Wolę żyć za tuskową dziadowską emeryturę niż zdechnąć na stanowisku pracy !
  • ~miska z miśkiem
    (2017-03-23 14:14)
    Jestem na emeryturze. Odpoczywam, ale o leniuchowaniu nie ma mowy. Jest dom o który trzeba zadbać, ogród, wnuk (tylko 1,5godziny dziennie). Komuś coś się pomyliło. A dzisiaj śniło mi się, że skończyło mi się zwolnienie lekarskie i muszę wrócić do pracy. Obudziłam się zlana zimnym potem. Nigdy więcej pracy poza domem.
  • ~utylizator styropianu
    (2017-03-23 14:33)
    Ta pani na fotce, to chyba obsługuje sex-telefon ? kawka, lista do obdzwonienia na biurku i laptop, obok słuchawki, a ręku tablet. Minę ma dość głupawą, ale zapewne głos młody i duże doświadczenie w temacie.
  • ~Maria_Ela
    (2017-08-31 13:09)
    Co robią mężowie tych kobiet pracujących na dwóch etatach ?