Zaskakujący efekt obniżenia wieku emerytalnego. Zniknie bezrobocie

| Aktualizacja:

Powrót do tradycyjnego wieku emerytalnego (kobieta 60 lat, mężczyzna 65 lat), jaki zamierza nam zafundować rząd PiS, spowoduje, że liczba osób w wieku produkcyjnym skurczy się w ciągu zaledwie pięciu lat aż o 1,2 mln. Gdyby tych zmian nie wprowadzono, spadek byłby dwa razy mniejszy – wynika z prognozy demograficznej GUS.

wróć do artykułu
  • ~slazak
    (2015-12-15 06:57)
    bezrobocie spadnie a pracujacy beda finansowac mlodych emerytow
  • ~górol
    (2015-12-15 07:11)
    bezrobocie spadnie bo młodzi pracownicy wyjada z kraju w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy i nie będą finansować zachcianek młodych emerytów
  • ~olo
    (2015-12-15 07:37)
    kazdy znajdzie prace ? jak w socjalizmie ? prace z przerwa na piwo ?
  • ~POwiec
    (2015-12-15 08:08)
    A my tak doskonale to zaplanowaliśmy, 75% Polaków nie dożyje do emerytury a reszta tak i tak dostanie ochłap. Po co to zmieniać przecież to musi zadziałać.
  • ~christ
    (2015-12-15 08:16)
    juz dawno temu publikowalem publicznie moje prognozy ze wienkszosc bezrobotnych w Polsce poza mala grupa rzeczywiscie pokrzywdzonych pszez los i sytuacje gospodarcza w danym regionie, to lenie smierdzace i obiboki i darmozjady wyciongajacy tylko lapy po panstwowe zapomogi a gornicy szczegulnie to oni by chcieli na emeryture we wieku 48 lat a biora tej emerytury srednio 5.600 zlotych miesiencznie.
  • ~WWR
    (2015-12-15 08:18)
    Redaktor plecie dyrdymały. Bezrobocie jest na pewno większe niż podaje pejsokomuna. W związku z czym żadnej rewolucji na rynku pracy nie będzie. I jeszcze informacja dla autora powyższego tekstu: emigranci nie przyjechali tu pracować.
  • ~Tomasz
    (2015-12-15 08:27)
    Zaskakujące nie jest tylko normalne - przecież wiadomo że wydłużył Tusk wiek emerytalny i 6 latki wysłał do szkoły żeby zwiększyć bezrobocie bo wtedy jest tania siła robocza.Jeśli bezrobocie będzie małe to ludziom trzeba płacić normalnie i uczciwe za pracę bo pójdą do konkurencji.
  • ~WWR
    (2015-12-15 08:35)
    padlo tu pytanie : co moze pani Kempa TK ?. Ano moze do buzi wziac.
  • ~Marian
    (2015-12-15 09:02)
    Re:~POwiec- Skoro zakładasz że 75% ludzi nie dożyje do 67 roku to dla kogo ustawa PISu o darmowych lekach po 75 latach życia ?
  • ~Obywatelka
    (2015-12-15 09:07)
    Tylko racjonalizm!!!Niech mi ktoś odpowie:dlaczego większość pragnie przejśca na emeryturę i zaraz zaczyna w tym samym miejscu pracę!!! Dotyczy to oczywiście pracy w urzędzie na podstawie ustawy o służbie cywilnej.Znam wiele takich osób Płaci ZUS i zakłady Czy to nie błędne koło??? Miała być reforma min administracji i co???Czemu nie tolerujemy prawdy i nie chcemy jasnych zasad współżycia???
  • ~abg
    (2015-12-15 09:14)
    Albo emerytura albo praca szczególnie dla służb mundurowych ,jest mnóstwo emerytów w wieku60lat ,kogo zatrudni pracodawca w wieku 60 lat emeryta czy robotnika?,a ci ze wschodu zabierają pracę ,rząd na to pozwala czyj to rząd ? pracodawcy straszą : wam mało to przyjdą ukraińcy,a mamy 2 miliony bezrobotnych
  • ~wojtek
    (2015-12-15 09:43)
    Noż qu__a, gdyby zrobić emerytury zaraz po maturze, a Kononowicza prezydentem, byłoby jeszcze lepiej. Nic by nie było.
  • ~hk
    (2015-12-15 10:31)
    teraz 60 -cio latkowie dostana marne emerytury więc będą musieli dalej szukać marnego zatrudnienia żeby żyć. A kiedy już nie będą mieli siły pracować to zostanie im tylko marna emerytura. Za duża żeby umrzeć, za mała żeby żyć. A kto im dołoży ich dzieci, które nie mają pracy bo rodzice muszą dorabiać do emerytury zajmując ich miejsca ???
  • ~Ludzie myślcie.
    (2015-12-15 11:19)
    Nic wam nie pasuje,ustawa mówi będziecie mogli pracować jak tylko chcecie,nikt nikogo nie będzie przymuszał,tak jak to zrobił Tusk,on sobie pójdzie na wcześniejszą emeryturę bo sobie to zapewnił a was chciał wykiwać.
  • ~Zadwoleni
    (2015-12-15 11:28)
    Co za wpisy bez rozumne.W jednym z tekstów doczytałem się zaznaczam słusznego załoźenia że wiek trzeba podnosić aby dłużej pracowali i emerytur nie doczekali Z szarmanckim podejściem do płacącego składki na ZUS wypłacimy tym "baraną" zasiłek pogrzebowy -w rozumieniu świadczenie przed emerytalne.Naj lepiej abyś miał na wirtualnym koncie w ZUS tak jak np.ja mam (62 lata życia 47 lat pracy i 500 tys. zł ) już od 2 lat powinienem być na emeryturze ale w zgodzie Z KONSTYTUCJĄ MUSZĘ PRACOWAĆ DO 67 ROKU tj jeszcze 5 lat.Dziękuję wam z PO,PSL,PALIKOTA,i teraz z NOWOCZESNEJ że dbacie o moje prawa Konstytucyjne.Aha chcę jeszcze podziękować w imieniu mojej żony.Ma ona 56 lat i pracy 38 lat i też się cieszy że będzie pracować do 62 roku życia.WSPÓLNIE DZIĘKUJEMY.
  • ~K au Ball Ceraa
    (2015-12-15 13:10)
    A co na to Petrescu?
  • ~Ja
    (2015-12-15 15:25)
    40% nie chce pracować?? Chyba wegetować za 1300 zł, lub 1/2 tego???
  • ~elemele
    (2015-12-15 15:41)
    Jeśli PiS zrealizuje swoje plany, to nikt nie będzie się "rejestrował w UP po zaświadczenie/składkę zdrowotną" - bo prawo do leczenia będą mieli wszyscy. Jeżeli coś zniknie, to dzisiejsze bezproduktywne UP - i może stąd ten strach. Mnie się podoba realne podejście do bezrobocia. Nie - ilu jest zarejestrowanych, ale ilu obywateli w wieku produkcyjnym ma pracę wystarczającą do przetrwania. Tak ujęte bezrobocie przywrócenie wieku emerytalnego zmniejszy na pewno. I sądzę, że to dobrze. Już dziś trwa proceder zwalniania doświadczonych pracowników zanim obejmie ich ochrona przedemerytalna. Bo na ich miejsce można przyjąć nowych, wybierając sobie z rzeszy chętnych, i mimo konieczności szkolenia widocznie się to pracodawcom kalkuluje. Zamiast objętego ochroną umowy o pracę i z pensją, powiedzmy, 3 500 można mieć "świeżą krew" za 1 200 na śmieciówce. I tu też ból, bo przywrócenie wieku emerytalnego obejmie ochroną ludzi, którzy już mają przygotowane zwolnienia. Zadziwia mnie, gdzie się podziało pojecie jakiejkolwiek czelności, żeby pisać takie rzeczy jak w "artykule". Niedobór rąk do pracy w PL! Paradne. Niedobór to może być niewolników za mniej niż chleb i worek węgla.
  • ~z pisu
    (2015-12-15 18:36)
    cud .bezrobocie niższe ? wszyscy wyjechali .
  • ~~el-a
    (2015-12-15 19:37)
    zarazem nieuchronny wzrost wynagrodzeń.I o to chodzi. BRAWO PiS!!!