Premier w Davos: Największe korporacje międzynarodowe i najbogatsi ludzie unikają uczciwego płacenia podatków

| Aktualizacja:

Największe korporacje międzynarodowe unikają uczciwego płacenia podatków; to niezgodne z poczuciem sprawiedliwości społecznej - mówił w czwartek dziennikarzom w Davos premier Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu
  • ~chichot histrorii
    (2019-01-24 18:42)
    Sprawiedliwość od sprawiedliwości społecznej różni się tym czym demokracja od demokracji socjalistycznej i krzesło od krzesła elektrycznego.
  • ~Klari
    (2019-01-24 19:25)
    „(...) niezgodny z poczuciem sprawiedliwości społecznej (...)” jest zarobek dyrektorki w NBP.
  • ~~~
    (2019-01-24 19:29)
    Kościół i księża w Polsce unikają uczciwego płacenia podatków i to jest niezgodne z poczuciem sprawiedliwości społecznej! Ale akurat w tej sprawie PiS milczy...
  • ~tandem
    (2019-01-24 19:32)
    A jak tam pisowscy bogacze z rządu premier Szydło - oddali już "nagrody"? Jak tam pan Glapiński - wiadomo już czy to on płacił za panią mecenas, czy też obciążył nas rachunkiem za swoją prawniczkę?
  • ~żart
    (2019-01-24 19:37)
    Premier (chłop) myśli logicznie. Ma zadatki na Wiceprezydenta (którego w Polsce nie mamy). W następnych wyborach może kandydować na prezydenta. Podoba mnie się że bezpartyjny (do czasu). Prezes Pis będzie go "mamił" swoją dobrocią (ku chwale partii).
  • ~onan
    (2019-01-24 19:42)
    Czy Morawiecki, skazany prawomocnymi wyrokami za kłamstwa może być prawdomówny?
  • ~Fgh
    (2019-01-24 20:08)
    Uczciwie płacą podatki tylko głupcy albo Ci co za podatki dostają wyrównanie. Nie znam nikogo kto zrobił coś specjalnie by płacić uczciwie podatki, a żaden z nich nie jest nsjbogatszy
  • ~krzyhoo1
    (2019-01-26 19:42)
    a jak kasował miliony na stołku prezesa banku, to z obrzydzeniem, czy z nienawiścią do kapitalistów?
  • ~rychu
    (2019-01-27 23:14)
    to powiedz Mateuszku ile, z pieniedzy polskich podatnikow, zaoferowales Mercedesowi za pierwsza fabryke, a teraz druga fabryke !!!!!! przeciez z "milosci do Polakow" nie przyszli !!!! to ty swoimi dzialaniami sprawiasz ze o Polsce mowi sie jako o "raju podatkowym" dla zachodnich firm !!!!!!!!!! przez ostatnie 3 lata wprowadzono 12 nowych lub podniesionych podatkow zebys ty mogl dac te pieniadze np. Mercedesowi !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Kontemplyta
    (2019-01-28 16:18)
    Ciekawe jakie będzie drugie zdanie, byle nie o karzącej ręce ludu, bo na razie to mi bolszewizmem znów zapachniało.
  • ~he?
    (2019-02-08 12:49)
    Chyba dla kazdego rozumnego nie powinno ulegac watpliwosci ze Morawiecki ma 100% racji w tym co mowi. Tylko …… gdzie sa ci rozumni ?