Bogatsi emeryci mają się podzielić z biedniejszymi. "Próby majstrowania przy systemie"

1470 zł – tyle miałaby wynosić emerytura obywatelska. Dostawaliby ją nawet ci, którzy nigdy nie pracowali. A osoby z wyższymi świadczeniami przekazywałyby 10 proc. pieniędzy na rzecz uboższych od siebie.

wróć do artykułu
  • ~max power
    (2018-03-29 13:08)
    Oto jak państwo kombinuje aby znowu okraść ludzi.
  • ~KATASTROFA+
    (2018-03-29 13:19)
    A na koniec i bogatsi i biedniejsi pójdą z torbami. Gospodarka trzyma się tylko dzięki wyjątkowej koniunkturze na świecie. Zamiast ją wykorzystać do przygotowania się na okres dekonkiunktury, pisowskie kulsony szastają kasą kupując poparcie, wypłacają sobie dodatkowe pensje i nagrody, majstrują przy systemie emerytalnym który już teraz jest niewydolny, bo reforma PO była zbyt płytka aby go uratować.
  • ~misia
    (2018-03-29 13:19)
    WYSTARCZY NIE KRAŚĆ no i oczywiście NAM SIĘ NALEŻY. Ktoś chce coś dodać panie i panowie, wyborcy pisu?
  • ~kicha
    (2018-03-29 13:22)
    Panie Standerski - niech słuzby mundurowe zaczną płacić , a emerytura górnicza niech zalezy od wpłat do ZUS. Dlaczego ludzie którzy pracowali ponad 35 lat i mają większe emerytury mają dopłacać do uprzywilejowanych. Z tych wyższych emerytur ZUS ściąga większe składki zdrowotne a państwo podatki. PIS przerżnie wybory, jeszcze pare pomysłów...
  • ~Prawda w oczy kole
    (2018-03-29 13:22)
    To przygotowanie do informacji, że wszyscy będą dostawać 1000 brutto, a jeśli ci, którzy płacili składki przez całe życie nie będą zadowoleni, to nie dostaną nic.
  • ~Składnik
    (2018-03-29 13:22)
    Czyli tak - uczę się , pracuję, odkładam na emeryturę, a Polski rząd wybrany podobno przez suwerena ma mi odebrać część zarobionych/odłożonych pieniędzy, żeby dać biedakowi, któremu do szkoły było pod górkę, a pracował jedynie na czarno, pił i się obijał, dobrze zrozumiałem?
  • ~Czerwonoarmista
    (2018-03-29 13:26)
    Dawaj babciu ten zegarek! Na biednych
  • ~Loza PiSonska
    (2018-03-29 13:30)
    Co na te wybryki powie naczelny polski PiSon? Jareczku to na ktorym stopniu wtajemniczenia PiSoni polscy dowiedza sie ,ze sa organizacja unicestwienia narodu.
  • ~czesław z małkinii
    (2018-03-29 13:43)
    już pisowska dojna zmiana kombinuje jak tu okraść emerytów i ich składki, będzie na koryto plus
  • ~Y
    (2018-03-29 13:47)
    Ci eksperci to sa od towarzysza Kanalji to juz wiemy dlaczego przespal 13- grudnia
  • ~jj24
    (2018-03-29 13:51)
    Dlaczego po 40 latach uczciwej pracy mam być OKRADZIONY na nieroba?! To jest zwykły PiS-owski BANDYTYZM!!!!
  • ~Tusk i PO tuż tuż
    (2018-03-29 13:58)
    Już niedługo rządów PISu, wróci PO i wyrówna rachunki. Zresetuje 500+ i wyczyści do końca. OFE, przywróci wszystkim 70 lat na przejście na emeryturę i wprowadzi odpłatność za usługi w publicznej służbie zdrowia, zrewiduje też polityczną strategie i wyjście z NATO. Stworzenie osi Moskwa-Warszawa-Berlin to wielomiljardowe korzyści dla Polski i zapewnienie pokoju na długie lata w tej części świata.
  • ~chryst.
    (2018-03-29 13:58)
    bezgraniczne PISsss-zlodziejstwo i oszustwo a nawet Targowica doprowadzily do tego ze notowania PISsss i systemu Kaczyzmu ida na leb i na szyje w dol a nawet w G..noj. I to jest dobra znajomosc dla Polski.
  • ~chryst.
    (2018-03-29 14:03)
    towarzysz Canalia-Kaczyzmu zostanie juz niedugo przepedzony z Kraju przez Wyborcow i Suwerena najlepiej na dacze w poblizu lotniska Szeremietiewo.
  • ~@Dalliani
    (2018-03-29 14:08)
    Dobra zmiana:(Niesamowite!!!!!!!
  • ~pracujący
    (2018-03-29 14:17)
    po prostu komuna!!!
  • ~Edi
    (2018-03-29 14:19)
    To gdzie sa te miliardy z vat klamcy? Preciez mialy byc na wszystko! Wystarczy nie krasc klamcy!!!
  • ~motek
    (2018-03-29 14:43)
    Wina Tuska?
  • ~ls
    (2018-03-29 14:43)
    KUKIZ15 + korwin = jedyne rozsądne gospodarczo ugrupowania. Czy PIS czy PO to i tak będzie dno.
  • ~wert
    (2018-03-29 14:48)
    Jak zwykle "wiarygodny" Dziennik manipuluje do kwadratu. Rząd nie ma planów zabrania 10% emerytur "bogatych",na "biedne" emerytury. Taki pomysł uląkł się w głowie jednego gościa z Fundacji Kaleckiego,to tylko teoretyczne rozważanie i tyle w temacie.