PiS wprowadza nowy rodzaj banków. Oszczędzający dostaną 900 zł rocznie. PO poprze?

| Aktualizacja:

Niewykluczone, że wkrótce powstanie zupełnie nowy rodzaj banków – kasy oszczędnościowo-budowlane. Inicjatywę ustawodawczą w tej sprawie zapowiedzieli w minionym tygodniu senatorowie Prawa i Sprawiedliwości. I niewykluczone, że podpisze się pod nią również Platforma Obywatelska. – Jeżeli projekt zyska pozytywną rekomendację Ministerstwa Finansów, to jesteśmy gotowi go poprzeć – deklaruje Kazimierz Kleina, senator PO. I przypomina, że prace nad kasami trwały już w poprzedniej kadencji.

wróć do artykułu
  • ~lew
    (2016-03-21 17:36)
    Rządzący wiedzą,że zabraknie kasy na 500+ i inne obietnice,więc wprowadza nowy rodzaj banku,mami zyskiem,a potem oznajmi,że winni oni kiedy upadnie bank.Obietnice Pis-u tak czy siak wyjdą nam bokiem.
  • ~pp
    (2016-03-18 15:58)
    Cobyście debi...le nie piep...yli, to Ja jestem ZA, w końcu ktoś się za coś bierze, a na oceny przyjdzie czas, dosyć jęczenia i skomlenia.
  • ~Monachijski
    (2016-03-16 11:44)
    Kolejny "SKOK" na pieniądze obywateli, a później forsa wyląduje w Luxembourgu, albo na Kajmanach.
  • ~Tu i teraz
    (2016-03-15 13:39)
    No to mamy kolejny SKOK na kasę Polaków...
  • ~xxx
    (2016-03-15 11:03)
    Głupi warszawiaku, gdyby Bierecki coś ukradł to napewno PO dawno by go zapuszkowała!! Bierecki wycofał swoje wkłady 70 000 $!!!!!! Za taką sumę na początku dziewięćdziesiątych można by było wtedy kupić pół Warszawy!!!
  • ~BASIA
    (2016-03-15 10:35)
    SKOKI PIŻDZIELCY WYDOILI TO TERAZ SZUKAJĄ NASTĘPNYCH NAIWNYCH. PRZECIEŻ TA MENDA BIELECKI SIEDZI W SENACIE I KNUJE JAK WYKIWAĆ NASTĘPNYCH CIUŁACZY,ZŁODZIEJ ZŁODZIEJEM POGANIA
  • ~Misia
    (2016-03-14 23:20)
    Będą nowe książeczki mieszkaniowe?Pozwoliło to Polaków wydymać przez Komunistów , a powodem była rzekomo inflacja.Teraz Komunista Kaczyński żądny powrotu PRL będzie zakładał banki dla senatora Biereckiego i znowu Polaków wydymają.
  • ~olga
    (2016-03-14 20:12)
    Dobry pomysł, dobrze, że próbują Polakom pomóc!. Podobne kasy od dawna działają w Stanach. Złodzieje w kołnierzykach, też muszą trzymać łapki na stole. Brawo PIS.
  • ~z prowincji
    (2016-03-14 19:20)
    Zara, zara, nikt z was nie czyta między wierszami wzg tych banków? Mam odkładać rocznie sześć tysi do jakiejś kasy, a w zamian po danym okresie tych pieniędzy, moiej kasiory nie mogę tknąć, tylko na te konto mam zaciągnąć jeszcze jakiś zafajdany kredyt? Odkładać kasiorę którą stracę i jeszcze zaciągnąć kredyt- dobry pomysł kogoś rąbniętego w pecynkę. WOW!!!
  • ~mieszkaniec
    (2016-03-14 13:41)
    I o tyle co PiS doda to podrożeją mieszkania - i kasa wywędruje do izraelskich itp. developerów
  • ~FT.
    (2016-03-14 12:57)
    Tak mi się czasem wydaje, że pis myśli że jak się będą bardzo wszyscy modlić to Bóg im pomoże i da im dużo pieniędzy na swoje idiotyczne pomysły i wszyscy będą szczęśliwi, i nikt się nie zorientuje, że chyba nie są normalni.... trochę mi już nie dobrze od tego wszystkiego....
  • ~Marcin
    (2016-03-14 11:26)
    Amber Gold w wydaniu IV RP.
  • ~janusz
    (2016-03-14 10:32)
    Upadly skoki i PIS stara sie o nowe zroflo dochodu LOL
  • ~mjz122
    (2016-03-14 10:27)
    wracają książeczki mieszkaniowe ... oszczędzajcie, oszczędzajcie, za 15 wystarczy na skarpetki :)
  • ~warszawiak
    (2016-03-14 10:23)
    Potem przyjdzie senator PIS Bierecki ( ksywa-Biere) i ukradnie wszystko do Luksemburga a PIS umorzy sledztwo jak to zrobili ze SKOKami !!
  • ~Sprzeciw!
    (2016-03-14 10:12)
    Kodoraści będą wiecować!!!!
  • ~demos
    (2016-03-14 09:52)
    Po komentarzach zawsze można się zorientować, czego boi się opozycja. Ten wrzask pokazuje jaki to dobry pomysł. Identyczne ryki były przy 500+.
  • ~jdae
    (2016-03-14 09:50)
    BRAWO , BRAWO PIS , TRZEBA DĄŻYĆ DO POLSKIEGO SEKTORA BANKOWEGO , ZAROBIONE PIENIĄDZE ZOSTANĄ W POLSCE A NIE BĘDĄ WYPROWADZANE PRZEZ ZACHODNIE BANKI ZA GRANICĘ .......................
  • ~Ruda
    (2016-03-14 09:26)
    Czym się tak zachwycacie? Najpierw przez 4 lata trzeba odkładać kasę, a potem pożyczą Wam tyle ile odłożyliście, a odsetek zapłacicie więcej, niż dostaniecie bonusu. Jak ma być dobrze w tym kraju, jak się ludzie tak w balona dają robić i jeszcze skaczą z radości?!
  • ~Zuza
    (2016-03-14 09:09)
    Oby to nie była POlska powtórka ,,Amber Goold"w wykonaniu PiS-u