W marcowym zestawieniu najkorzystniejszych kont oszczędnościowych w dalszym ciągu na czele stawki znajduje się oferta „Konta Wyjątkowego” Banku Ochrony Środowiska, gdzie oprocentowanie zdeponowanych środków dla kwoty do 3000 PLN wynosi 8 proc. w skali roku z miesięczną kapitalizacją odsetek.

Reklama

Dzienna kapitalizacja odsetek - to się opłaca

Tuż za nią uplasowały się oferty z dzienną kapitalizacją, które dla określonych kwot pozwalają uniknąć tzw. „podatku Belki”, czyli oprocentowanie środków zgromadzonych nie jest pomniejszane o 19 proc. podatku od zysków. Dla różnych banków będą to odmienne kwoty maksymalne – zwykle do kilkunastu tysięcy złotych.

>>>Załóż najlepsze konto osobiste

Wymienić należy konto Kredyt Banku, gdzie dla kwot do 14 999 zł oprocentowanie wyniesie 5,67 proc. – powyżej tej kwoty oprocentowanie wyniesie 3 proc., a kwoty od 30 000 zł oprocentowane są już tylko 2 proc.. „Rachunek Mocno Oszczędzający” Polbank EFG z oprocentowaniem 5,35 proc. dla kwot do 5000 zł, powyżej 5 proc.. Następne w rankingu jest konto oszczędnościowe Banku BPH, gdzie dla kont otwartych do końca marca br. stosowane będzie oprocentowanie 5,05 proc. (które w standardowej ofercie dotyczy tylko kwot powyżej 200 000 zł). Tutaj kwotą maksymalną dla tego oprocentowania promocyjnego jest 17 500 zł.

To jeszcze nie koniec...

Od początku roku mamy do czynienia ze wzmożonymi działaniami banków w zakresie informowania o korzyściach płynących z posiadania rachunku w danej instytucji – ma to związek z wdrożoną na początku roku Rekomendacją Związku Banków Polskich w zakresie dobrych praktyk przy przenoszeniu produktów i usług związanych z rachunkami osobistymi. W najbliższym czasie możemy się więc spodziewać ostrej konkurencji o przychylność klientów w zakresie kont oszczędnościowych oraz rachunków osobistych.

p