Liczba wniosków o świadczenie z programu Dobry start wynosi 1,5 na ponad 2 mln dzieci- przekazał redakcji Dziennik.pl rzecznik prasowy ZUS Paweł Żebrowski. Chodzi o dodatek w wysokości 300 zł, który przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność, to do ukończenia 24 lat. Nabór wniosków o świadczenie w ramach programu "Dobry Start" ruszył 1 lipca.

Reklama

Kiedy wypłaty świadczenia "Dobry start"

ZUS przyznał już pierwsze świadczenia. Jeszcze w lipcu planowane są pierwsze wypłaty w ramach świadczenia Dobry Start - powiedział redakcji Dziennik.pl rzecznik prasowy ZUS Paweł Żebrowski. Żebrowski spodziewa się, że pierwsze pieniądze ze świadczenia trafią na konta zainteresowanych pod koniec lipca, bądź na początku sierpnia.

Osoby, które prawidłowo wypełnią oraz złożą wnioski do końca sierpnia br., otrzymają wypłatę świadczenia najpóźniej 30 września 2024 r. Złożenie wniosku w późniejszym czasie, będzie skutkowało wypłatą świadczenia w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku. Należy pamiętać, że wnioski można składać tylko do 30 listopada. Złożenie wniosku po 30 listopada możliwe jest tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.

Reklama

Jak złożyć wniosek o świadczenie Dobry Start

Wniosek można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną poprzez:

  • aplikację mZUS
  • portal Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS
  • portal Emp@atia
  • bankowość elektroniczną

Czy świadczenie Dobry Start przysługuje dzieciom w zerówkach?

Należy pamiętać, że świadczenie to nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Świadczenie nie przysługuje także studentom.