Jest recepta na gospodarczy kryzys. Skuteczna!

| Aktualizacja:

Jest człowiek, który zna receptę na ogólnoświatowy kryzys. To niemiecki minister finansów Wolfgang Schäuble. Polityka cytuje "Puls Biznesu" powołując się na Financial Times.

wróć do artykułu
 • ~kolejny narzekacz
  (2011-09-06 20:54)
  Akurat w naszym kraju da się zwiększyć wzrost gospodarczy.

  Trzeba spowodować dostęp do tanich gruntów pod zabudowę dla przeciętnego Kowalskiego.

  Można wprowadzić zasadę, ze grunty położone 10 -15 km od granic miast i wsi mogą zostać odrolnione bezpłatnie, jednak nie można następnie nimi obracać przez 25 lat - czyli kupuje je zwykły polak i buduje się na gruncie.

  Jeśli sprzeda grunt , to miastu przysługuje prawo pierwokupu, a sprzedawca musi zapłacić za odrolnienie i uzbrojenie gruntu.

  Jak się rozrusza budownictwo mieszkaniowe to będzie wzrost gospodarczy. Zbliżamy się do kresu wytrzymałości bloków budowanych za komuny i ci ludzie gdzieś muszą się podziać.

  Problem jedynie z poniesieniem kosztów uzbrojenia terenu - to trzeba jeszcze rozwiązać - być może w drodze opłat adiacenckich. Jakiejś debaty na ten temat nie należy się spodziewać.
 • ~norman
  (2011-09-07 18:30)
  szkoda ze u nas tego nie wiedza, ludzie panicznnie inwestuja, sam mam sporo oszczednosci na lokatach z dzienna kapitalizacja od Getin

Może zainteresować Cię też: