Hydra inflacji podnosi łeb. To dopiero początek

| Aktualizacja:

Zaskakująco duży wzrost cen w styczniu 2011 roku. Winne są przede wszystkim rosnące koszty transportu i żywności. Będzie jeszcze gorzej. W kwietniu inflacja ma skoczyć do ponad 4 proc.

wróć do artykułu
  • ~R
    (2011-02-16 07:00)
    Zielona wyspa. Z POzdrowieniami dla rządu.
  • ~stanisław 333
    (2011-02-16 07:59)
    A co tak naprawdę tym czy innym rządom czy też tym czy innym rządzącym zrobimy? NIC!!!
  • ~marianos24
    (2011-02-16 14:25)
    Hej uważny.Przypominasz sobie debatę Tusk - Kaczyński w 2007r,w ktorej Tusk zarzucał Kaczyńskiemu,że za jego rządów paliwo będzie kosztowało 5 zł za litr.I pytanie czy wtedy Kaczyński mial wpływ na ceny ropy?Oj logika POmatolstwa.Jak rządzimy my,to nie mamy wpływu na ceny,jak rządzili inni to mieli wpływ.Totalna głupota.
  • ~wolny
    (2011-02-16 10:26)
    Za ślepą miłość do Tuska, POrąbańcy trzeba płacić a nie uprawiać nierząd na koszt społeczeństwa. Proponuję wpłacać po 100 tys od łebka do budżetu i kochajcie dalej, dlaczego moje prawnuki maja spłacać długi za frajerów z trzeciego pokolenia wstecz?
  • ~Edward z Gdanska
    (2011-02-16 09:34)
    No patrzcie , wcale nie jestem ekonomistą i wiedziałem że, ciągłe podnoszenie podatków skończy się inflacją
    Coś podobnego tacy wykształceni fachowcy z rządu czy NBP i nie wiedzieli że ceny pogalopują . Do d... z takimi fachowcami
    Naczelny Balcerowicz twórca reformy i OFE dał im na początek 7 % prowizji i jakoś biedna ograniczona umysłowo czaszka nie przewidziała że zainwestuje OFE w obligacje skarbowe ,
    Manipulacje i kombinacje , przekręty to specjalność w Polsce w ostatnich latach
    A wymiar sprawiedliwości sam pogrążony i z nie naciekawszą opinią społeczna też nie reaguje
    wypowiedz prof Zolla o niekonstytucyjności ustawy o komisji majątkowej to już szczyt i kuriozum na skalę światowa , po prostu mistrzostwo swiata , pan prof stwierdził w wywiadzie że,, Trybunał Konstytucyjny nie miał czasu zając się sprawą zgodności ustawy z konstytucją ,,
    Brawo przez 21 lat od uchwalenia tej niekonstytucyjnej ustawy TK nie miał czasu ... 21 lat NIE MIAŁ CZASU
    Nic dodać nic ujać TK chyba w ten sposób chce podbudować zaufanie społeczne ... mocno już nadszarpnięte
  • ~Wściekła
    (2011-02-16 09:34)
    a w sejmie i senacie po 500 zł na głowę dodatkowo.Im się inflacyjne należy -robolom którzy na nich robia juz nie!Głupi ludzie i tyle.Jeszcze 20 lat będą biedaki zaciskać pasa aż wylądują na bruku przy takich rządach jak dotąd.Amen.Wyjeżdżam.
  • ~rob
    (2011-02-16 09:00)
    Co zrobi NBP? Podniesie stopy, a to bez sensu, bo winą za wzrost inflacji nalezy obarczyć wzrost podatków i cen: przede wszystkim VAT...
  • ~któś
    (2011-02-16 08:26)
    NAJWYŻSZY CZAS otworzyć oczy i na jesieni zagłosować na UPR-WiP.
    Dosyć rządów nieudaczników i szalbierzy, złodziei i kłamców.
  • ~do klicha
    (2011-02-16 08:20)
    Wg. ciebie PiSi capie prezesa mianowanego przez kaczego nie wolno wywalić za machloje finansowe aż po roku ustali to NIK , fajne , złodziej i przekrętas mianowany przez kaczego nie ruszany przez nikogo bo NIK nie ustalił , nie zbadał.
    Idąc tym twoim idiotycznym tropem myślenia nie należało wywalać zaplatanych w aferę choćby hazardową bez LIKu nie należało wyrzucać , rozumiem , można było bo tych kaczy nie mianował .
  • ~bolek
    (2011-02-16 08:16)
    Pytam czy w Polsce rządzi hydra jak ona wygląda ? Czyli Rząd i dziennikarze znależli winnego do tej pory był to PIS [choć nie którzy jeszcze sa w letargu jak Gość] i wciąż powtarzają ze wszystko przez PIS choć PO ma całkowita władzę a rządzi już prawie 4 lata a PIS tylko 2 lata ] Takiego bałaganiarstwa na każdym odcinku to jeszcze żadna partia nie zrobiła od 1989 roku Jedynie co im wyszło to wojna z PIS czyli opozycją tak sie w tym zagubili ze zapomnieli o rządzeniu i zbieramy tego owoce Obawiam sie ze tego bałaganu przez lata nie da sie posprzątać Biedny Mężydło wczoraj jeszcze nieudolności Tuska próbował zrzucić na PIS ze nie pozwolili sprzedać lasów bo by mogli zasypać dziurę żenujące
  • ~darek63
    (2011-02-16 08:11)
    gosciu- uwazny co mnie to obchodzi ze manie boli zab
    głosowałem na PO bo miało byc tak pięknie ,miało być wspaniale
    W cuda to ja wierze z PISEM ,dwa lata tylko rządzili pkb 6% zyta obnizyła sładki rentowe becikowe ,ulga prorodzinna itp.
    A za trzy lata PO trzy największe POwodzie wzrost POdatkow ,inflacji cen zywnosc,zima stulecia -no bo skoro o cudach donald tak prawił to czemu mu nie wierzyć
  • ~bartolo
    (2011-02-16 08:16)
    coś mi sie wydaje że prezes GUS nie poleciał za nieprawidłowości bo te u tusków sa wszędzie tylko za pisanie prawdy, przyjdzie jakliś pokorny i będziemy mieli inflacje 1% bo to chyba jest wzorowa :)
  • ~qsc
    (2011-02-16 09:37)
    Tusku, musisz :)
  • ~gość
    (2011-02-16 07:15)
    Rząd Tuska "Zieloną wysoę" odziedziczył po przednikach, po PiS-ie. Wystarczy wejść na stronę http://www.dlugpubliczny.org.pl/pl ( dług publiczny.org.pl) i skorzystać tam z mapki zadłużenia dla poszczególnych krajów w różnych latach
  • ~stara moherka
    (2011-02-16 07:48)
    A co na to -Wojtek.Tadek,Motek,jogh,i reszta POmatolstwa ?
  • ~klich
    (2011-02-16 07:46)
    A więc jednak w "domyśle" GUS ma manipulować, ja go podejrzewałem od dawna,
    że on do tego tylko służy, tak jak wówczas gdy byliśmy dziesiątą potęgo świata.
    Panie "ryży", jeżeli w GUS-ie były nieprawidłowości, to od tego jest NIK, i proszę to
    natychmiast wykazać protokołem NIK-owskim,kancelaria premiera nie jest "carem" w Polsce.Pozdrawiam.
  • ~bronek kolega donka z boiska
    (2011-02-16 07:32)
    Wszystko przez Reagana. POpaprańcy przejrzeć na oczy
  • ~zodiak
    (2011-02-16 07:36)
    to wina krwiozerczych zachodnich kapitalistow i krajowych prywaciarzy
    licze ze Slonce Karpat da opor tym podwyzkom i tupnie noga w specjalnym oredziu jak sam batko Lukaszenka!
  • ~jazu
    (2011-02-16 07:36)
    "O wzrostowej tendencji inflancji ekonomiści mówią od kilku miesięcy, ale ich prognoza na styczeń zatrzymywała się na 3,4 proc. Styczniowe dane GUS nieprzyjemnie zaskoczyły. "

    Prezesa GUS juz rudy zwolnil, wiec nowy poprawi wyniki. Zielona wyspa?
    Naprawde "zielona".
  • ~Drzazga 101
    (2011-02-16 07:26)
    O Matko, nie dość, że Platformersi zadłużyli moją ukochaną Ojczyznę, to nam zafudowali kolejną plagę - INFLACJĘ ! No to chyba już najwyższy czas zacząć się powolutku pakować, Panie Premierze. Nie będę rzewnie płakał po Panu. Hej !-