Ziobro: Śledztwo ws. wyłudzeń VAT rozszerzone. Chodzi m.in. o orzecznie Sądu Najwyższego

| Aktualizacja:

W październiku ub.r. zleciłem śledztwo, by ocenić odpowiedzialność organów państwa, na czele z premierem i ministrem finansów w sprawie braku reakcji na wyłudzenia podatku VAT - powiedział w czwartek prokurator generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

wróć do artykułu
  • ~Wisła
    (2017-08-10 15:15)
    SN po prostu czasem tak ma.. zna się inaczej.
  • ~szofer
    (2017-08-10 16:53)
    25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro nie opublikował jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )?
  • ~prezes
    (2017-08-10 16:46)
    zapewne wiele nie da sie zrobic ale dobrze,ze Ziobro to mowi,bo przecietny czlowiek w ogole o tym nie wiedzial jak lagodne kary (albo zadne) byly za gigantyczne zlodziejstwo na Vacie.Ja,na przyklad,o tym nie wiedzialem-dzis dowiaduje sie po raz pierwszy.Dobrze jak sie ludzie dowiedza jak dzialal wymiar sprawiedliwosci w czasach PO.Pamietam takiego bidaka,ktorego wsadzili do kryminalu za kradziez batonika! W tym czasie byl w Krakowie proces jakiegos odlamu mafii paliwowej,straty panstwa ok.200 mln zl,wszystkich uniewinnili,bo adwokaci pokazali dokumenty,ze panowie co prawda skupowali paliwa i je hurtowo sprzedawali ale na koncu stala firma jakiegos bezdomnego,ktory oficjalnie odkupil cale paliwo i nie zaplacil podatkow.Panowie mowili ze smutna mina,ze jest im bardzo przykro,ze sa tacy okropni,nieuczciwi ludzie jak ten slynny bezdomny,ktorzy nie placa podatkow.Jednak oni,przy calym zrozumieniu dla panstwa,nie maja z tym nic wspolnego.Tak wygladalo to w czasach PO.Zreszta co sie duzo dziwic jak w tym samym sadzie w Krakowie dzialala mafia,ktora w porozumieniu z wladzami sadu ukradla panstwu ok.18 mln zl.Nic dodac,nic ujac.
  • ~POd TRYBUNAŁ
    (2017-08-10 16:21)
    Pani Ziobro brać się za tego cePOzera z BYDGOSZCZU od lekcjoważenia MAFIOZÓW z WATU
  • ~axcc
    (2017-08-10 15:11)
    szukamy haków?
  • ~Prok. Giuliani, jak nic.
    (2017-08-10 15:02)
    P. Giuliani.
  • ~erni
    (2017-08-10 14:53)
    A no to wreszcie jest jasne że trzeba rozpędzić SN bo jest winny wyłudzeniom VAT. Co za prymitywne gierki. Propisowskie lemingi na prawdę łykają taki kit?
  • ~j10
    (2017-08-10 15:27)
    Zlecił i co? Tak jak z oponą w prezydenckim aucie?
  • ~Jack
    (2017-08-10 15:17)
    ad;erni naprawdę naucz się j.polskiego.
  • ~szeregowy prawnik
    (2017-08-10 16:51)
    Ta niedoszła asesorzyna prokuratorska ma faktycznie ***************** zero jest taka zasada prawna lex specjali legi generali i tym samym do przestepstw skarbowych ma zasosowanie kodeks karno skarbowy.Ponimajesz moralne zeo i do tego absolutne.
  • ~JÓZIEK DYRMAN
    (2017-08-10 19:48)
    PANIE ZIOBRO - Z CAŁYM SZACUNKIEM , NIECH PAN ROBI SWOJE I ŚCIGA ZŁODZIEI , ALE TO DLATEGO , ŻE VAT W POLSCE JEST NAJWYŻSZY NA ŚWIECIE - 24 % I DLATEGO PRZESTĘPCY RYZYKUJĄ . GDYBY BYŁ (12 - 14) % JAK W WIĘKSZOŚCI NORMALNYCH PAŃSTW - NIE ŁUPIĄCYCH POLAKÓW - NIE BYŁOBY TYLU PRZEKRĘTÓW . OT - I CAŁA PRAWDA .
  • ~Ja tylko pytam - tak przy okazji...
    (2017-08-16 01:00)
    A kto wpuszczał do Polski przez rzekomo strzeżoną przez rozmaite "służby" (WSI???) granicę tysiące TIR-ów z lewymi szlugami i gorzałą oraz tysiące cystern lewego paliwa? ------------- Podkreślam! - Ja tylko pytam! - To chyba nie jest zabronione?
  • ~kamas
    (2017-08-11 19:10)
    Wreszcie w wolnym panstwie prokurator bierze sie za zlodziei syndykatu mafijno polityczno sadowego Brawo Panie Zbyszku brawo czekalismy na te chwile tyle lat tyle lat....
  • ~janek-007
    (2017-08-10 19:10)
    Tak trzymać panie ministrze Z.Ziobro i posadzić tych neoliberalnych oszustów od tzw. niewidzialnej reki.
  • ~..
    (2017-08-10 17:00)
    VAT VATEM ale litr paliwa z cysterny i to w biały dzień na oczach wszystkich .......w Afryce jest karalne....
  • ~toja
    (2017-08-10 18:28)
    Zbyszek powinien zrobić zęby i nie ży-dzić na pingle.
  • ~Sami Swoi.
    (2017-08-11 07:38)
    Przez osiem lat rządzili Sami Swoi. Dlatego tak wielki deficyt budżetowy wy generowano.
  • ~Podatnik
    (2017-08-10 20:17)
    Pisowski cenzor puszcza tylko profaszystowskie pochwały pod adresem znienawidzonej przez naród partii pis. Nie masz wstydu i godności?
  • ~Jabis
    (2017-08-10 18:49)
    Po nitce do kłębka. Przez SN do ... zapuszkowania Dudy. Hehehe. Za niewdzięczność i ... za tatusia. Śmieszne ... coraz bardziej MNIEJNIŻZERO.
  • ~bartłomiej
    (2017-08-11 15:53)
    przecież masa nie robów pod ministrami finansów jest policja skarbowa do kontroli firm urzędy celne i izby celne jest masa ludzi mają środki i możliwości kontroli ścisłej sprawie podatku VAT ale jak przymykają oczy na to co się dzieje to mam obwiniać ministerstwa jak ludzie olewają zagadnienia byle kasa miesięczna żeby była wypłata

Może zainteresować Cię też: