Platforma Obywatelska skasuje ulgi. Co w zamian? Oto SZCZEGÓŁY

| Aktualizacja:

Nowy jednolity podatek proponowany przez Platformę Obywatelską miałby znieść dotychczasowe odliczenia. Ale jednocześnie specjalny sposób wyliczania jego stawki rekompensowałby ich brak.

wróć do artykułu
  • ~gosc
    (2015-09-21 07:36)
    Kretaczy PO i PSL w nic już nie uwierze,mieli 8 lat i tylko bajzlu narobili i zostawiają chlam i wielki bajzel po sobie, żeby ten bajzel zobaczyli ,to trzeba kupić im na odchodne przezroczyste nocniki.
  • ~POgromca lemingów
    (2015-09-21 09:27)
    PO 8-miu latach bałaganu,nagle cudowne rozeiązania.Komu ten kit lemingi ???
  • ~Robnad
    (2015-09-21 08:04)
    "Wyjaśniamy pomysł Kopacz na podatki: stawka od 10 do prawie 40 proc."

    ona wam też za to płaci, czy tak z dobrego serca?

    od ponad tygodnia różniści mądrale próbują wytłumaczyć, sorry, przełożyć bredzenie Ewki-Peron na polski, co samo w sobie zauważywszy funkcję jaką pełni, jest PO prostu żenująco-kompromitujące. ją, i tych co jej te brednie do czytania dali.
    ją, gdyż nie zdaje sobie w ogóle sprawy co robi jako insanity, zas jej wyborców do POtęgi, bo dali jej władzę.
  • ~po lew
    (2015-09-21 08:35)
    Bronisław miał dwie tury i po przegranej zdążył jeszcze ogłosić "Referendum" które zatwierdzili w POśpiechu Senatorowie Władzy PO ! Tu jest jedna tura i PO POżegna się z władzą a zacznie być rozliczane za 8 lat Afer Kolesi Władzy PO-PSL !
  • ~ktoś@@@
    (2015-09-21 08:39)
    Nie wierzę MF, że nikt nie straci.
  • ~jerry m
    (2015-09-21 10:21)
    wszystko jest dobrze pomyślane. A ewentualne nadwyżki budżetu rodzinnego przyjmie w depozyt amber gold-bis.
  • ~WE
    (2015-09-21 10:48)
    Nie wierzcie krętaczom z PO,
    już dość obłudy , kłamstwa, szwindli
  • ~dew24
    (2015-09-21 09:08)
    Statystycznie zaś jest to kolejna promocja dla singli. Wystarczy spojrzeć na te liczby. Małżeństwo z trójką dzieci, gdzie pracuje tylko jeden z rodziców skorzysta 1,7%, singiel??? No właśnie. Ma w ogóle najwięcej... Podatek jest tak skonstruowany aby wygonić oboje rodziców do roboty.
  • ~8 lat drenażu kieszeni
    (2015-09-21 11:08)
    PO krętna partia rzytków nic Polakom nie da...chyba że nowe niewolnicze PO datki...
  • ~komentarz
    (2015-09-21 10:00)
    Toż to tylko program. ,,Diabeł" zawsze tkwi w szczegółach. Jak program się przełoży na ustawy? I jak będzie wyglądać realizacja?
    To rewolucja w systemie składkowo-podatkowym. Po reformie AWS i KC ePiSkopatu z 1999 r., zadania pracownikom ZUS wzrosły. Zaczęto likwidować Oddziały. Wynagrodzenia zaś rosły bardzo powoli i już się wielu drze, że mają za dużo. A teraz redukcje etatów będą niezbędne. Prezes Derdziuk zamienił ZUS w korporację i jeszcze 40 mln dał agentom Rzymu. Do dziś jest wakat na prezesa ZUS.
    W sądownictwie teraz wygasza się etaty. Nie dosyć, że długo, bractwo sędziowskie, myśli, to jeszcze będzie ich mniej. Wydział dochodów ZUS będzie musiał zmniejszyć liczbę pracowników. Chyba, że wzrośnie pion egzekucji /co się ostatnio w ZUS-ie rozrósł. Nasi nie lubią płacić/.
    PiS na odmianę chce likwidować NFZ - ciekawe kto będzie kontrolował wydatki. Biała mafia żyje już jak pączki w maśle. Nie wszyscy lekarze tak mają. Są wśród nich pracowici i uczciwi. Chazanów i łapowników też mają wiele.
    A co ze skarbówkami i Urzędem Kontroli Skarbowej? Aby przeprowadzić takie zmiany trzeba rzetelnych fachowców. Uczciwość, prawość i dbanie o naród to u nas towar deficytowy. Mamy za to pełno nadętych, świętych facetów, co ostatnie wydrą z bieda pracujących i emerytów - kradzież taka podlana jest sosem Boga, honoru i ojczyzny i oczywiście doprawiona odwetem ludzi z IPN.
    30 tys, kwota wolna od podatku wynosi dla zgrai w obu izbach, dla narodu trochę ponad 3 tys. zł i to stado wypasionych p/osłów, senatorów coś dla ubogich okradzionych rodaków ma zrobić?
  • ~Pytlik
    (2015-09-21 13:27)
    A gdzie w tych mętnych dywagacjach są osoby, teraz pobierające emeryturę, które składek emerytalnych obecnie nie płacą, bo już swoje zapłacili wcześniej?
    Nowy PIT zmusi ich do płacenia od nowa,
    Dostaną drugą emeryturę?
  • ~robotnik
    (2015-09-21 12:27)
    KOŃCZ już oszustko! Wstydu oszczędź!!!
  • ~obserwator
    (2015-09-21 12:51)
    Został jeszcze miesiąc tego kręcenia
  • ~bicz na pełowską picz
    (2015-09-21 15:37)
    peło ścierwa skasują ulgi a my skasujemy ich do noworodków włącznie
  • ~Ryszard
    (2015-09-21 14:09)
    Nikt nic nie wspomina o nowym naliczeniu podatków dla emerytów .Najczęściej są to rodziny bez dzieci,które już opuściły dom. Jakie więc będą podatki dla tej grupy społecznej?
  • ~bodek86
    (2015-09-21 11:53)
    Jeżeli PO nie zamierza drukować pieniędzy, to nie ma opcji - jeżeli komuś daje to komuś musi zabrać. Jeżeli daje biednym to zabierze bogatym, czyli zaradnym i pracowitym. No to zaradni i pracowici pojadą sobie tam, gdzie jest NORMALNIE - do Anglii.
  • ~Bolek
    (2015-09-21 11:03)
    Jest takie stare mądre powiedzenie. Jak nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze... tylko jakoś nie mogę uwierzyć że PO planuje zostawić Polakom więcej kasy w portfelu, a mniej w kasie budżetu RP
  • ~wojas
    (2015-09-21 12:52)
    A co z tymi co już mają dorosłe dzieci,kiedy mąż zarabia dobrze a żona mało lub wcale.
    Ewidentnie takie rodziny stracą,bo już się nie będą mogły razem rozliczać skoro tylko z dziećmi!!!A co z rodzinami które nie mogą mieć dzieci???
  • ~Cuda i Cuda.
    (2015-09-21 11:22)
    Przez 8 - lat kombinowali nad POdatkami i je POdwyrzszali i wprowadzali nowe tak samo wiele ulg POdatkowych zlikwidowali. A 8 - lat temu obiecywali słynne 3 x 15 % POdatku . Oni nie mogą się POgodzić z utratą koryta dla tego kolejne Cuda od Tuska obiecują.
  • ~jowek
    (2015-09-21 13:36)
    Platforma Obywatelska skasuje ulgi. Co w zamian? wczesniejsze emerytury dla słuzb celnych
    onet .pl dzisiejszy artykuł

Może zainteresować Cię też: