1 Wybierz dogodny dla siebie sposób

Reklama

W sieci dostępne jest całe spektrum możliwości zakupu walut. Najpopularniejsza to internetowe kantory. Przy wyborze warto zdecydować się na firmę już sprawdzoną przez znajomych czy rodzinę. Waluty można nabyć też w serwisach, które kojarzą sprzedających i kupujących. W takim układzie franki czy euro kupujemy nie od firmy, lecz od innego klienta serwisu pośredniczącego. Taki serwis znajdziemy np. na stronie www.walutomat.pl. Są też możliwości zakupu na rynku forex, gdzie spready są jeszcze niższe. Można to robić np. w firmie TMS, która uruchomiła dla indywidualnych klientów usługę Gocash.

2 Zarejestruj się w systemie

Po wyborze sposobu zakupu waluty musimy się zarejestrować w systemie firmy, z której usług chcemy korzystać. W większości przypadków możemy to zrobić online i niemal od razu wymieniać pieniądze. W przypadku usługi Gocash, czy podobnych prowadzonych przez biura maklerskie, wymagane będzie własnoręczne podpisanie umowy. Odbywa się to osobiście, drogą listowną bądź za pośrednictwem kuriera. To nieco mniej wygodne rozwiązanie, gdyż obieg dokumentów zabiera trochę czasu. Jednak bezpieczniejsze, gdyż biura maklerskie są kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego.

3 Czas na zakupy

Po zarejestrowaniu musimy przelać złote na wskazane konto. Mając już do dyspozycji złotówki, składamy zlecenie zakupu waluty na stronie internetowej. Po jego realizacji wykonujemy przelew na nasze konto walutowe, wskazane podczas rejestracji. Analogicznie postępujemy, gdy chcemy zamienić dolary czy euro na złote. Przelewamy walutę obcą na konto serwisu. Następnie składamy zlecenie, po którego realizacji otrzymaną zapłatę przelewamy na nasze konto złotowe.