Zaskakujący efekt obniżenia wieku emerytalnego. Zniknie bezrobocie

| Aktualizacja:

Powrót do tradycyjnego wieku emerytalnego (kobieta 60 lat, mężczyzna 65 lat), jaki zamierza nam zafundować rząd PiS, spowoduje, że liczba osób w wieku produkcyjnym skurczy się w ciągu zaledwie pięciu lat aż o 1,2 mln. Gdyby tych zmian nie wprowadzono, spadek byłby dwa razy mniejszy – wynika z prognozy demograficznej GUS.

wróć do artykułu
  • ~Wściekły
    (2016-02-10 22:22)
    Za kilka lat może w ogóle nie być emerytur i to nie żart , także po co te spory .
  • ~manu
    (2016-01-28 07:52)
    Czyli jest ok. miliona Ukraińców w Polsce. Szydło nic nie przesadziła
  • ~kasia
    (2016-01-10 10:34)
    Pytanie tylko jak isę utrzymać za taką głodową emeryturę. Ja juz staram się odkłądać na stare lata na lokatach w getin banku ale jakos mało systematycznie mi to wychodzi.
  • ~kasia
    (2016-01-04 07:13)
    I godna kasa tez więc nie pozostaje nic innego jak odkładanie systematycnzie na lokatach w getin banku. Nie mam zamiaru klepać biedy na stare lata.
  • ~BOLEK
    (2015-12-22 20:01)
    mam pytanie W JAKIM WIEKU NA EMERYTURE PRZEJDZIE GROCKA
  • ~pisiorek
    (2015-12-22 10:24)
    K..wa dla naszego rządu jak zwykle dobry emeryt i rencista to ten, który dzisiaj idzie na emeryturę i rentę a jutro umiera bez względu ile ma lat.
  • ~barbara
    (2015-12-22 00:27)
    A czy ktoś się zastanawia nad wysokością tej emerytury po obniżeniu wieku emerytalnego ? Tego już P. Szydło w kampanii wyborczej nie powiedziała ,a szkoda !
  • ~Komentator
    (2015-12-21 08:37)
    Ale odkrycie! Ale czy wzrośnie liczba osób zatrudniownych?
  • ~brednie
    (2015-12-21 08:19)
    ciekawa teza z tym zmniejszeniem bezrobocia. więcej osób na emeryturze to większe podatki które pójdą na pokrycie emerytur, to z kolei zmniejszy ilość zarobionych pieniędzy. za tą samą wypłatę będzie można kupić mniej. a to z kolei doprowadzi do zwiększenia szarej strefy. mniej osób będzie płacił podatki więc emerytury będą niższe. to jest zamknięte koło.
  • ~bob
    (2015-12-20 21:42)
    A kto będzie pracował za głupie 6 tys?
  • ~Efektuboczny
    (2015-12-20 21:14)
    Skutkiem będzie zwiększona imigracja... Będzie niezbędna dla pokrycia niedoborów w rynku pracy, do których nieuchronnie przez sytuację demograficzną zmierzamy, a które wcześniejszy wiek emerytalny za lat kilka bardzo powiększy.
  • ~ZSL
    (2015-12-19 20:28)
    tramwajarki PO 6200 zl
  • ~Kamil
    (2015-12-18 08:20)
    Bezrobocie zmaleje, bo stare biurwy w urzędach nie będą piły kawki, tylko pójdą na garnuszek ZUS-u i przestaną blokować miejsca pracy młodym.
  • ~Kostek
    (2015-12-17 15:34)
    Bezrobocie spadnie bo pracujący na czarno nie będą musieli rejestrowac się w UP, żeby mieć ubezpieczenie zdrowotne.
  • ~ad64
    (2015-12-15 22:06)
    Będziemy potrzebować imigrantów .
  • ~emeryt
    (2015-12-15 21:56)
    To jest dobre rozwiązanie że jak kto chcę dłużej pracować to niech pracuję tylko nie dostaję emerytury bo szczególnie administracja państwowa przechodziła na emeryturę i dalej pracowała na tym stanowisku blokując miejsce młodym ,którzy muszą wyjeżdżać za granicę zamiast pracować dla Polski
  • ~~el-a
    (2015-12-15 19:37)
    zarazem nieuchronny wzrost wynagrodzeń.I o to chodzi. BRAWO PiS!!!
  • ~z pisu
    (2015-12-15 18:36)
    cud .bezrobocie niższe ? wszyscy wyjechali .
  • ~elemele
    (2015-12-15 15:41)
    Jeśli PiS zrealizuje swoje plany, to nikt nie będzie się "rejestrował w UP po zaświadczenie/składkę zdrowotną" - bo prawo do leczenia będą mieli wszyscy. Jeżeli coś zniknie, to dzisiejsze bezproduktywne UP - i może stąd ten strach. Mnie się podoba realne podejście do bezrobocia. Nie - ilu jest zarejestrowanych, ale ilu obywateli w wieku produkcyjnym ma pracę wystarczającą do przetrwania. Tak ujęte bezrobocie przywrócenie wieku emerytalnego zmniejszy na pewno. I sądzę, że to dobrze. Już dziś trwa proceder zwalniania doświadczonych pracowników zanim obejmie ich ochrona przedemerytalna. Bo na ich miejsce można przyjąć nowych, wybierając sobie z rzeszy chętnych, i mimo konieczności szkolenia widocznie się to pracodawcom kalkuluje. Zamiast objętego ochroną umowy o pracę i z pensją, powiedzmy, 3 500 można mieć "świeżą krew" za 1 200 na śmieciówce. I tu też ból, bo przywrócenie wieku emerytalnego obejmie ochroną ludzi, którzy już mają przygotowane zwolnienia. Zadziwia mnie, gdzie się podziało pojecie jakiejkolwiek czelności, żeby pisać takie rzeczy jak w "artykule". Niedobór rąk do pracy w PL! Paradne. Niedobór to może być niewolników za mniej niż chleb i worek węgla.
  • ~Ja
    (2015-12-15 15:25)
    40% nie chce pracować?? Chyba wegetować za 1300 zł, lub 1/2 tego???