Rewolucja w urzędach. Koniec z trzynastkami i innymi przywilejami

| Aktualizacja:

DGP dotarł do raportu szefa służby cywilnej, który dziś zostanie zaprezentowany dyrektorom generalnym urzędów. Ocenia on pięć lat funkcjonowania obowiązujących przepisów dotyczących zatrudniania i wynagradzania.

wróć do artykułu
  • ~klar
    (2015-11-05 16:59)
    Jęzor do podłogi, ale chyba za późno! Nowa władza ma swoje kryteria..!
  • ~MAG
    (2015-11-05 17:01)
    Bardzo dobrze-skończyć z "trzynastkami" i innymi przywilejami.Przy dobrej,sensownej gospodarce -pieniądze się znajdą na konkretne cele.Co z radami nadzorczymi i innymi "tworami' do zarabiania pieniędzy podatników?
  • ~Wierny PO 🐋
    (2015-11-05 17:14)
    Mam papierek i stemplek p i e r d o l n e. se piecztke i filizanke kawy ...och ach jak mi zle w komunie bylo lepiej , wstapie sobie do policj l podciagne luke na emeryture Jako struz prawa z maja aspiranka w roli striptizerki zaloze sobie windykacje gdzie bede lczyl na odsetki mojej zdolnej kolezanki...
    Jak troche zarobie te se kupie nowe mieszkanko na licytacji komorniczej za posrednictwem zdolnej pani sierzant...
    Na kokosy przyjdzie czas jak se zrobie kursik w uwolnionym zawodzie i zostane na samym poczatku kapitanem zeglugi wielkiej bo tak najbezpieczniej ...poprostu mam talent
  • ~Ewa z K.
    (2015-11-05 17:16)
    Szefowa służby cywilnej chyba nigdy nie pracowała na zwykłym stanowisku w urzędzie. Jak czytam te głupoty, to się płakać chce. 13 -tka to jedyny dodatek w ciągu roku, jaki widzą niektórzy pracownicy. Niewiele brakuje by zarabiać najniższą krajową, mimo, że wszędzie trąbią o wysokiej średniej w skarbówce.. A wysługa lat to jedyna podwyzka, jaką ludzie widzą. Masakra, jak reformy wprowadzają ci, którzy życia zwykłego pracownika nie znają :-(
  • ~kola
    (2015-11-05 18:02)
    W pełni popieramy!!
    czas najwyższy na porządek i uczciwe wynagrodzenia.
  • ~benek
    (2015-11-05 18:44)
    To samo powinno być z państwowymi górnikami.
  • ~jowek
    (2015-11-05 19:17)
    juzia na gornikow za 13stki a całe nieszczescie tego kraju to gigantyczny przerost urzedniczo administracyjnej hołoty ktora nic nie wnosi do pkb tylko z niego czerpie i rzuca kłody przedsiebiorczym rodakom
  • ~zxc
    (2015-11-05 19:25)
    A jakie cięcia posłowie zrobią u siebie:
    - czy nadal kwota wolna od podatków będzie dla nich wynosić 27360zł
    - czy nadal nie będą musieli przedstawiać faktur
    - dlaczego mogą wynająć pokój w hotelu po cenach znacznie wyższych niż inni pracownicy budżetówki
    - czy prezesi i zarządy spółek państwowych będą mieć wynagrodzenie stosowne do zysków firmy i czy będzie ono znacząco obniżane przy stratach
    - czy osoby powyżej dostaną mniejsze odprawy?
    - itd.
  • ~xxx
    (2015-11-05 20:59)
    Należy zrobić to samo co zrobił Orban!!!Opodatkować 90% podatkiem absurdalnie wysokie pensje i apanaże różnych notabli. Apanaże i emerytury wierchóżki, które są 5 razy wyższe od najniższych płac i emerytur opodatkować 90% podatkiem!!!
  • ~diunam
    (2015-11-05 21:35)
    ja bym dała Pani Bartyzel pensję budżetówki zwykłego szaraka pracownika i kazała żyć za to cały miesiąc z wszystkimi opłatami to ciekawe czy wyjeżdzałaby z takimi wnioskami i projektami A potem na starość jeszcze kazałabym kupić jej za to leki jak już będzie chora na emeryturze Ale jak się zgarnia na mies 20 tys zł to się wnioskuje o takie durne projekty Mam nadzieję ,że PIS zniesie tą Panią z tego stanowiska
  • ~G...
    (2015-11-05 21:57)
    Należę do KSC: pensja na rękę około 1400zł. Jeżeli dostaję tak zwaną nagrodę "3%" to nie ste to więcej jak 20zł, nieliczni (koordynatorzy itp.) otrzymują oczywiście więcej. Wysokość 13 pensji i tak jest uzależniona od ilości dni spędzonych na L4 (miałam zagrożoną ciążę i praktycznie od 3 miesiąca musiałam leżeć - dostałam 63,22 zł). Na Święta tak zwane "karpiowe" wyniosło niewiele ponad 20 zł. Czy to wszystko to aż takie kokosy by nadal Nam odbierać... Tragedia...
  • ~Realista
    (2015-11-05 22:38)
    Jaka płaca taka praca... Jeżeli ktoś oczekuje że będzie płacił urzędnikom 1/4 tego co prywatnie by dostali i będzie oczekiwał rezultatów i obsługi na poziomie takim jak w sektorze prywatnym to... jest chyba z innej planety. Równie dobrze można kupić sobie Malucha i oczekiwać że będzie miał przyspieszenie jak Ferrari... ale na oczekiwaniach się skończy...
    13 i te wszystkie dodatki mają de facto za zadanie zrekompensowanie urzędnikom nierynkowych zarobków i chociaż trochę do nich dobicie... Można oczywiście to wszystko pokasować ale ekwiwalent rozbić na te 12 miesięcy pensji...
    Albo można tak jak tu niektórzy porownywac prace urzędniczą do pracy na kasie w markecie... ale to swiadczy o strasznie niskiej inteligencji i wiedzy (a może i wieku) osoby wrzucającej takie komentarze. Na kasę w markecie nie trzeba mieć wyższego wykształcenia, specjalistycznej wiedzy i biegłości w języku obcym. No i kasjer w markecie nie podejmuje decyzji na kwoty sięgające milionów złotych. Więc sorry jak ktoś chce żeby jego (publicznymi) pieniędzmi zarządzali ludzie którzy powinni wyciągać minimalną krajową to niech się nie spodziewa że w Państwie będzie dobrze...
    Jak Polska się sądzi z kimś/jakąś firmą to jest reprezentowana przez urzędników prawników, którzy zarabiają po 4-6 tys... na przeciwko zasiadają ludzie którzy zarabiają po 50-60tys i mają nieograniczone zasoby w walce sądowej... więc jak taki urzędowy prawnik ma wygrać sprawę?:), Przecież nawet jak mu się uda to zaraz już nie pracuje w urzędzie tylko trafia właśnie do takiej firmy bo został zauważony, a na jego miejsce trafia młodziak po studiach... i taka rotacja non stop...
    Bardzo często jest tak, że człowiek trafia do administracji, specjalizuje się, jest dobry a nawet bardzo dobry... a po 4 latach go nie ma... bo brak, podwyżek, brak docenienia, brak motywacji... społeczeństwo nim gardzi bo urzędnik... wiec co on robi? Nawet jak jest z powołania i kasa nie jest dla niego najważniejsza to koniec końców się przełamuje... A za dobrego specjalistę rynek naprawde jest w stanie sporo dać... i to nie jest kwestia że 2 czy 3 razy tyle, tylko nawet i pięciokrotność
  • ~snake
    (2015-11-05 23:14)
    czas zlikwidować urząd pani torres-bartyzel włącznie z jej 13-ką! 8 lat zamrożone płace, śmieszny ich poziom względem wolnego rynku pracy, stąd wielka rotacja pracowników w urzędach wojewódzki=niski poziom kadry. wina? pazernego rządu! robią w urzędach warszawski mordor z mokotowa za 2000 zł i płacą nagrody (okrojone od lat!) po uważaniu, bez obiektywizmu.
    jeszcze raz urząd szefa służby cywilnej zlikwidować i nie baczyć na przymilanie się nowej opcji politycznej.
  • ~snake
    (2015-11-05 23:39)
    i jeszcze jedno. dodatki zadaniowe daja po uwazaniu, czyli jednym za 8 godzin pracy tak, innym za 8 godzin pracy nie. ja, aby zalapac sie na kase zapracowalem po 8 godzinach dodatkowym czasem pracy. dla mnie taki dodatek ma sens tylko za prace po godzinach pracy, zatem za dodatkowy czas poswiecony na realizacje zadania, a nie na prace w ramach 8 godzin ustawowo. te dodatki to obecnie patologia, bo wg powyzszych, chorych zasad i po znajomosci, podlizywaniu sie lub slepej uleglosci wbec przelozonego. panstwo w panstwie bez zadnej kontroli, fakt!
    kto winien? ci gory, ktorzy taki system stworzyli i jego wykonawcy, czesc niekompetentnych przelozenych.
  • ~hhhhhhhhh
    (2015-11-06 08:03)
    a z czego zabierac pracuje w budzetówce zarabiam 1500 ze stazowym, zabiora staz 1200 zł cudnie i wez tu panie zyj... co , moze pani tores niech wezmie moje 1200 a ona mi spije 20 lub 30 pogdamy...
  • ~Polak
    (2015-11-06 09:18)
    Jak może babsko po 8 latach zamrożenia płac w budżetówce proponować odebranie urzędnikom dodatkowo trzynastej pensji i dodatków jubileuszowych. To jest chamski i ordynarny zabieg brzydkiego i sfrustrowanego babsztyla rodem z bananowej korporacji. Gdy basztyl dostaje 10 tysięcy miesięcznie plus kwartalne premie to jej na pracownikach nie zależy i myśli że każdy tak ma jak ona. Co za głupia krowa
  • ~pisowiec
    (2015-11-06 12:00)
    Nie jest to dla pisu dobra droga ' chyba to nie ich pomysł .byle nie dali sie tej prowokacji.
    To ze jedni biora krocie nie znaczy o ogóle.wszak wiekszosć teraz będzie rządzić.pensje kominowe tyczą sie dyrektorów i posłów .urzędnicy tu nic nie kradną.

  • ~sam
    (2015-11-06 17:19)
    Wreście ktoś pomyślał , zlikwidować trzynastki i dodatki a wprowadzić jeszcze większe premie i nagrody to znaczy że nic bez Rewolucji się nie zmieni
  • ~Przyszły emeryt
    (2015-11-06 17:37)
    Powiem tak. Ta Pani powinna pozostać bez pracy i idąc dalej nie powinna pobierać zasiłku dla bezrobotnych.Chyba sie tej kobiecie w głowie poprzewracało,albo nakradła tyle pieniędzy,ze wystarczy jej do końca życia.Trzeba być na prawdę jakimś kretynem by tak postąpić zabierając trzynastki.Może w Warszawie zarabia się w urzędach wielkie pieniądze.Ja pracuję w urzędzie ponad 28 lat.Zarabiam netto 1800 zł. w tym mam 20% premii,20%wysługi za lata przepracowane,oraz 20%dodatku za pracę dodatkową.Żeby było piękniej to zasadnicza płaca brutto wynosi u mnie 1705,33.Jak widać nawet nie ma najniższej krajowej.I teraz ma mi się zabrać trzynastkę,dodatek stażowy i może tę premię..
    I żeby było jeszcze śmieszniej,to chce obniżyć odprawę emerytalną.Ty głupia babo.
    Jeśli do tego dojdzie,to na życie mi zabraknie.Wtedy chyba tę Panią odnajdę.Nawet nie chyba bo na pewno i zapomnę o tym że to jest kobieta.Nie ręczę za siebie.Kim są rodzice tej baby że na taką wiedźmę ją wychowali.Nawet nie mogę o niej powiedzieć że jest CHAMEM gdyż obraziłbym chama.Brak słów na tę babę.Mam nadzieję,że do tego nie dojdzie i pozostaną te przywileje zachowane jak do tej pory.PANI Claudia Torres-Bartyzel PROPONUJE PANI IŚĆ NA LECZENIE I TO NATYCHMIAST !!!Tylko czy Pani znajdzie takiego dobrego specjalistę ??? nie wiem Pani ma chyba chorobę nieuleczalną i powinna Pani zostać w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.Tam Pani miejsce.Bardzo mi jest przykro z powodu Pani zdrowia i życzę wszystkiego najlepszego.
  • ~urzędas
    (2015-11-06 19:37)
    Bartyzel-Torres POwołała Kopacz, odwoła Szydło. Ona została celowo wstawiona aby wkurzać ludzi, PO są jak orkowie- złośliwe wredne nikczemne stwory nienawidzące ludzi, Zresztą wygugujcie zdjecia tej pani - jej wygląd odpowiada jej charakterowi

Może zainteresować Cię też: