Reklama
Reklama
Reklama

Zatrudnieni na chwilę, gotowi do odstrzału. Pracownicy na wypożyczeniu

Figurki pracowników łatających puzzle
Figurki pracowników łatających puzzle / Shutterstock
Wybawca czy zło wcielone? Po prawie 12 latach funkcjonowania agencji pracy tymczasowej nikt nie domaga się już ich likwidacji. Ale o ucywilizowanie zasad ich działalności apelują wszyscy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
praca tymczasowa pracownicy okres wypowiedzenia zatrudnienie agencja pracy tymczasowej umowa praca

Powiązane

Reklama

Komentarze (18)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • Pola
    2017-06-29 09:25
    Jestem na tak wyłącznie wtedy, kiedy to dotyczy pracy tymczasowej za granicą. Sama do takiej wyjeżdżam i sobie chwalę. Wszystko mam jak najlepiej załatwione przez agencję pracy MG solutions. Praca ok, pieniądze ok, nie widzę powodu, dla którego miałoby się to zmieniać.
    0
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • yes,narod vybrał
    2015-08-17 14:34
    BEDZIE EMERYTURA JAK
    Z OBIETNICAMI PEŁO,PSL I INNNYCH
    ALE TEN POLEN NAROD YES GŁUPI
    NIECH WAS CZARUJOM DALEJ PEŁOLITYCY
    0
    zgłoś
  • adsenior
    2015-08-16 18:49
    Czym ta profesja różni się od alfonsa?? Oboje czerpią korzyści z cudzej pracy!
    0
    zgłoś
  • edek
    2015-08-16 17:15
    Co to znaczy nikt nie domaga się ich likwidacji? Wszystkich ludzi jakich znam to każdy uważa ze agencje pracy powinny zostać zlikwidowane. Że to patologia a ich działalność służy nadużyciom i łamaniu prawa. Więc jakie nikt? Pewnych ludzi zwyczajnie nie pytacie o zdanie. O zdanie za to pytacie organizacje BCC, Lewiatan czy złodziejskich pseudo pracodawców. A oni wiadomo... Zawsze chętni do wyzysku i łamania prawa. Tak ze skończcie z głupowatymi tytułami.
    1
    zgłoś
  • Polak
    2015-08-16 15:08
    Te agencje to twór, który żeruje na pracownikach, zabierając im wielka część ich pensji.
    Market płaci za kasjera 13 zł. pracownik dostaje 8 zł brutto a reszte zabiera agencja - za co ?
    Ale jest to dozwolone i pracodawcy opłaca się. Chore prawo pozwala pomiatać ludzmi.
    0
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • olo
    2015-08-16 15:04
    w Polsce grzeje sie stolki
    kiedys tak bylo, i teraz sie teskni,
    trzeba stad wyjezdzac
    0
    zgłoś
  • cusa10
    2015-08-16 13:36
    Chciałbym móc przeczytać opinie "entuzjastów" pracy dorywczej w dniu ich przechodzenia na emeryturę .
    ZUS nie kradnie - to Wy okradacie swoją starość.
    0
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • olo
    2015-08-16 13:31
    moja mentalnosc jest dobra mentalnosc
    praca, kwalifikacje, robie, biore kase i spadam,
    i nie pyskuje i ze zwiazkazmi nie gadam,
    i nie biore "co łaska" , byle "cos dali"
    pare groszy chociazby na wnuczka, he,he
    synu komuny i dziada, kiepsciochu
    1
    zgłoś
  • sig47
    2015-08-16 12:40
    Lepszy rydz niż nic. Wielu na stanowiskach i w dobrej pracy w komunie a i teraz, ma mentalność ola. To dziw, że Polska wytrzymałą tyle lat komuny. Od tow. Gierka Polakom się znacznie poprawiło. A teraz 25 lat rządów czarnej zarazy, zwykły naród ma znowu jak przed dojściem do władzy tow. E. Gierka. Po rządach PiS będziemy znowu jak w 1945 w W-wie.
    Za to ludzi pokroju Ola mamy multum. Gucia nie werbuj Polaków do pracy za psie grosze do Niemiec. A przy tym oprócz opieki, mają jeszcze wszystko zrobić w domu /sprzątanie, gotowanie ,ogródek/ w urzędzie, iść do lekarza - masz porąbane w głowie? Toż to praca na 24 godziny. Pracuj tak sama no i dożyj do emerytury.
    4
    zgłoś
  • olo
    2015-08-16 11:41
    moge pracowac 80 godzin tygodniowo, za 100 tys/m-c
    to sie oplaca, miesiac roboty, kasa wzieta, tydzien
    spania i lezenia i jazda nowa furka na pustynie,
    to lubie, a nie "chodzenie do pracy" posiedziec,
    a jeszcze gdy jest zle zorganizowana.. he,he to
    szkoda czasu , bo w takiej nibyrobocie to i kasa
    nie moze byc duza...
    a co do jezykow, to zawsze warto sie ich uczyc
    i kazdego, przy byle okazji, nie lenic sie, tylko...
    tlumaczyc tlumaczyc wszystko co wpadnie w rece...
    i sluchac na zywo, w necie pelno stacji, nagran,
    nawet o notowaniach gieldowych i suszy...
    a w opiece nad starszymi biura tak zatrudniaja,
    wyjazd na 3 m-ce ,ale to niezbyt duza kasa,
    ale z nudow i to mozna robic czasami, zbadac rynek..
    5
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • gugcia
    2015-08-16 10:51
    wszystkim tym,ktorzy sa bezczelnie wykorzystywani w Polsce proponuje uczyc sie jezyka niemieckiego,gotowania,zrobic prawo jazdy oraz troche nauczyc sie obchodzenia z osobami starszymi-nie na jakis kursach,wystarczy pomagac w rodzinie czy u znajomych aby nabyc pewnych nawykow.Po co? Aby potem olac prace tymczasowa w Polsce za grosze,a podjac sie takowej w Niemczech za 6 tys zl na reke,miesiecznie plus darmowe mieszkanie i jedzenie.Opieka nas osobami starszymi staje sie wielkim zadaniem w starzejacych sie Niemczech,sa to miliony miejsc pracy dla opiekunow i opiekunek,wlasnie weszly przepisy poszerzajace zakres osob,ktore dostana dotacje rzadowe o osoby z demencja lub ogolna niesprawnoscia umyslowo-ruchowa.Place sa w zakresie 1400 do 1800 euro na reke,w zaleznosci od zamoznosci rodziny oraz od kompetencji osoby z Polski-osoby majace prawo jazdy,znajace dobrze niemiecki,majace mozliwosc wykonania dodatkowych prac,typu prowadzenie domu,jakies porzadki w ogrodzie,zakupy,wyjazdy z chorym do lekarza,na spacery,itp moga zarobic lepiej,nawet do 2 tys euro na reke,na miesiac.Praca jest najczesciej na 6 miesiecy lub rok,mozna dluzej.
    0
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • olo
    2015-08-16 10:37
    swietna praca,cos dla mnie,
    przyszedl ,zrobil, wzial kase i spoko,
    liczy sie forsa i wykonanie roboty,
    a nie zwiazki, jakies prawa do zupki,
    bankiet integracyjny z zarzadem,
    chyba,ze bede kandydowal do zarzadu,he,he
    wiec... te cale bzdurki to nie dla mnie,
    nie mowiac juz o żlobku dla bobaskow
    10
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś