Miliardami w bezrobocie

| Aktualizacja:

5,6 mld zł – to kwota, jaką w 2015 r. wydamy na walkę o nowe miejsca pracy.

wróć do artykułu
  • ~Qba
    (2014-09-18 08:52)
    Co to znaczy aktywizacja? To znaczy, że ludziom młodych zmusza się do zakładania własnych firm. Czy oni wiedzą co znaczy mieć własny biznes. Na 1000 osób może się jednej osobie uda. Jak założy się firmę to na początek trzeba wynająć lokal, koszty niemałe, ZUS od nowego roku 1100zł, no dwa pierwsze lata chyba 600zł, zakup maszyn, towaru to też koszty. Ale najważniejsza jest sprzedaż zwana zbytem. Widać w tym roku jak ludzie "zabijają się" za kupnem. Lepiej gamonie rządowi niech dadzą ulgi małym firmom i Polakom. A pierwsze niech zrobią wolną kwotę od podatku w 30 tys zł tak jak to jest na zachodzie, a nie 3300zł i po drugie niech traktują Polaków jednakowo z podatkami tak samo jak wielkie firmy z kapitałem zagranicznym, które nie płacą podatku podatkowego i VAT-u korzystając z machlojek.. Tam niech służby skarbowe idą działać, a nie na bazary i pod sklepiki wyłapując klientów, którzy nie pobrali paragonów. No i potrzeba reform tj ograniczyć do minimum biurokratów, zaprzestać okradania Polaków poprzez wydawnictwo pieniędzy na różne zrzeszenia, fundacje i organizacje. Niech każdy zarabia na siebie. No i powsadzać złodziei w białych kołnierzykach za roztrwonienie niespotykanych pieniędzy jakie Polska miała i ma w ostatnich latach. Reformy sa potrzebne i to od zaraz. Na początek proponuję rozwalenie sejmu i zmniejszenie o 2/3 sejmu. Zmniejszenie radnych o 70%, zlikwidowanie powiatów i zmniejszenie doradców nierządów polskich. Bo patrząc na 25 lat doradzania i rządzenia tym krajem to myślę, że wszyscy psychicznie chorzy nie zadłużyli by tak Polski jak ci ekonomiści z Bożej łaski doradzający ministrom też z Bożej łaski. Zlikwidować takie coś jak prezydent i jego świtę. Po co utrzymywać nierobów z moich i Polaków podatków. Chce być prezydentem to niech sobie kupi dwór za swoje i ogłosi się nim. I tak dalej.
  • ~Powstrzymać Oszustów
    (2014-09-18 10:52)
    nie dorzuci a WYRZUCI całą kwotę w błoto. By żyło się lepiej ... w Brukseli
  • ~iga
    (2014-10-20 20:12)
    No ja potrzbeuję tylko kilku tysięcy. WNiosek złożyłam w getin banku, bo pomysł na biznes już mam i teraz trzeba go tylko zrealizować
  • ~Jan Stańczyk
    (2014-09-19 09:48)
    Wiecie już gdzie te miliardy pójdą Polacy ??? dla kolesiów z Platformy i ich rodzin . Aby IM żyło się jeszcze lepiej !!!
  • ~pola
    (2014-09-23 20:19)
    Ja nie mam zamiaru więcej cv wysyłać. Zdecydowałam się na kredyt w getin banu i otworzenie własnego zakładu. WIem, zę nie będzie łatwo ale mam nadzieję. że mi się uda
  • ~Leszek_76
    (2014-09-18 20:30)
    Najpierw zabierają 150 MILIARDÓW oszczędności emerytalnych, a teraz rozdają pieniądze na lewo i prawo. Na jak długo starczy? Dwa lata?

    Jako obywatel Rzeczypospolitej Polskiej ŻĄDAM USTANOWIENIA JEDNEGO SYSTEMU EMERYTALNEGO Z TAKIM SAMYM SPOSOBEM NALICZANIA SKŁADKI DLA WSZYSTKICH PRACUJĄCYCH. Dopiero później ministerstwa powinny przekazywać do ZUS dodatek za specyfikę pracy dla mundurowych jako, że bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne nie podlega gospodarce rynkowej. Takie rozwiązanie nie łamie Konstytucji RP.

    Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej:

    PREAMBUŁA:
    RÓWNI w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego – Polski, …,
    pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych
    zapewnić RZETELNOŚĆ I SPRAWNOŚĆ, …,
    oparte na POSZANOWANIU wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu
    społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i
    ich wspólnot.

    Art. 2
    Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym
    ZASADY SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ.
    Art. 5
    Rzeczpospolita Polska strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium,
    zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli,
    strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska, KIERUJĄC SIĘ ZASADĄ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU.
    Art. 20
    Społeczna gospodarka rynkowa oparta na wolności działalności gospodarczej, własności
    prywatnej oraz SOLIDARNOŚCI, dialogu i współpracy partnerów społecznych
    stanowi podstawę ustroju gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej.
    Art. 32
    1. WSZYSCY SĄ WOBEC PRAWA RÓWNI. Wszyscy mają prawo do równego traktowania
    przez władze publiczne.
    2. NIKT NIE MOŻE BYĆ DYSKRYMINOWANY w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
    Art. 37
    1. Kto znajduje się pod władzą Rzeczypospolitej Polskiej, KORZYSTA z wolności i
    praw zapewnionych w Konstytucji.
    Art.83
    KAŻDY ma obowiązek przestrzegania prawa Rzeczypospolitej Polskiej.
    Art. 84
    KAŻDY jest obowiązany do ponoszenia ciężarów i świadczeń publicznych, w tym
    podatków, określonych w ustawie.

    Art. 8
    1. Konstytucja jest NAJWYŻSZYM PRAWEM Rzeczypospolitej Polskiej.
    2. Przepisy Konstytucji STOSUJE SIĘ BEZPOŚREDNIO, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.
    Art. 31
    3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą
    być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym
    państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla
    ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych
    osób. OGRANICZENIA TE NIE MOGĄ NARUSZAĆ ISTOTY WOLNOŚCI I PRAW.

    Zgodnie z art. 80 Konstytucji RP wnoszę o zaskarżenie w Trybunale Konstytucyjnym osobnych systemów emerytalnych rolników i mundurowych oraz przywilejów emerytalnych górników.

    Zapraszam na stronę WIRTUALNA DEMONSTRACJA na Facebooku.
  • ~sokular
    (2014-09-18 08:40)
    Nie trzeba az takiej kasy tylko zmiana logistyki-systemu walki z bezrobociem.
    Jeżeli chociaż drgnie w tym temacie i w walce z ubóstwem,bezdomnością,wprowadzi liczne zmiany dla firm to będzie duże poparcie.Mniej gadaniny a więcej faktów-tego nam potrzeba.
  • ~mat
    (2014-09-18 08:30)
    600mln???
    To kiełbasa wyborcza rudych szkodników z zasobów 152mld zł pochodzących z ograbienia 17 mln. Polaków z ich emerytalnych oszczędności gromadzonych w OFE. Było to największe w historii wywłaszczenie Polaków bez odszkodowania.
    Polacy obudźcie się wreszcie i nie dajcie się zwieść rudej propagandzie usłużnych
    mediów. PO-PSL to nieszczęście dla przyszłych pokoleń Polaków.
  • ~zielon001
    (2014-09-18 08:24)
    Znów tak wielka "aktywizacja" bezrobotnych. To trzeba takiego bezrobotnego aktywizować? Widocznie nie chce iść do roboty bo jakby chciał to by coś znalazł. Może od razu nie z wielką kasą ale na przeżycie wystarczy, zawsze to lepiej niż siedzieć w domu. Pozabierać ubezpieczenie zdrowotne nierobom i od razu rzucą się do pracy. W moim mieście chcą jeszcze dać darmowe przejazdy autobusami dla bezrobotnych. No to już przegięcie. To ja zawalam w robocie, 1/3 mojej płacy to składki na tych nierobów. Nikt mi nie dokłada. Widać zachód gołą ręką. Lepiej być bezrobotnym i robić na czarno.
  • ~gron
    (2014-09-18 10:13)
    balwany rzadzace budowac elektrownie tym sposobem uzaleznimy sie od ropy i gazu i powstana nowe miejsca pracy Polakowi obojetne czym bedzie gotowal obiady czy orzewal sie ,zawsze liczy kasa
  • ~62latka
    (2014-09-18 08:57)
    To tylko poprawa statystyk, zwykła kiełbasa wyborcza. Wystarczy puścić ludzi na wcześniejsze emerytury ,a przybędzie kilka milionów miejsc pracy. A tak mamy patologiczną sytuację: Starcy harują do śmierci, a młodzież nie ma pracy.
  • ~sru
    (2014-09-18 10:13)
    Chcialam,chcialam,dalam,dalam,a skad bralam nie wiedzialam.7 Lat najgorszego premiera,czas na kobiety.
  • ~Jan Stańczyk
    (2014-09-18 10:13)
    Był już taki co obiecywał i zmniejszenie bezrobocia i zieloną wyspę , Tusk się nazywał !!! Jak można wierzyć gorszej wersji Tuska czyli propagandzie Kopacz ??Są jeszcze tacy głupi i naiwni co uwierzą ???
  • ~dan
    (2014-09-18 10:09)
    czy wyobrazacie sobie jakie bedzie berobocie kiedy przestana plynac pieniadze z Uni.Jacy komunisci byli to wszyscy wiedza ale o jedno dbali ze nie bylo bezrobocia
  • ~Edek
    (2014-09-18 10:06)
    To się nazywa walka z bezrobociem.
    zmniejszenie środków na dofinansowanie zatrudnienia osób powyżej 50. roku życia i zmniejszenie grantu na telepracę. W obu przypadkach wydatki spadają o 75 proc. A mamy pracować do 67 lat.
  • ~Stary PO-wiec
    (2014-09-18 09:27)
    Cuchnąca KIEŁBASA WYBORCZO/PROMOCYJNA! Kopacz chce zrobić na idiotach wrażenie!
  • ~ktoś
    (2014-09-18 09:38)
    Najlepszą metodą jest ODBUDOWA zniszczonego Polskiego przemysłu! Jednak tych STRAT chyba nie da się odbudować!
  • ~ajron1960
    (2014-09-18 09:16)
    hurra juz Kopacz wygrała walke z bzrobociem !
  • ~Magda L
    (2014-10-21 17:18)
    Zmniejszenie środków na dofinansowanie zatrudnienia osób powyżej 50. roku życia o 75 procent? Przecież ci ludzie są w najbardziej beznadziejnej sytuacji. Ilość samobójstw wzrośnie o kolejnych kilka tysięcy. Już nigdy nie zagłosuję na PO.