Młodzi Polacy chcą uciec z kraju. Wolą pracować za granicą

| Aktualizacja:

Młodzi Polacy nie widzą swej zawodowej przyszłości w Polsce. Aż 36 proc. ludzi, którzy wkrótce wejdą na rynek pracy, zamierza szukać pracy poza granicami kraju, wynika z najnowszego raportu CBOS.

wróć do artykułu
  • ~wodnik fajnopolak
    (2012-11-13 13:10)
    Przecież mamy wzrost gospodarczy i zieloną wyspę a POza tym jest FAJNIE
  • ~Grzegorz
    (2012-11-13 13:21)
    Za chlebem Panie za chlebem Nędza brak pracy powodują migrację a co z tą naszą POLSKĄ ?
  • ~mery
    (2012-11-13 13:29)
    myślę że prezydent Komorowski i premier Tusk coś wymyślą bo przecież tylko oni mają monopol na wiedzę i nieomylność,opozycja jest im niepotrzebna bo przeszkadza w prowadzeniu kraju do wiecznej szczęśliwości..
  • ~emigrant wewnetrzny
    (2012-11-13 13:36)
    co tam 38 % ochotnikow na saksy

    wazne, ze mamy nowe dreamlinery
  • ~Młody
    (2012-11-13 13:41)
    pracy nie ma , same zakazy , nakazy , pierdniesz se na ulicy zapłacisz mandat , kierowcy mają nie lekko , po prostu nienormalny kraj a politycznie to tragedia.
  • ~pb
    (2012-11-13 13:42)
    nasze słonko Peru tez za chlebem do Brukseli poleci
  • ~obywatel MJ
    (2012-11-13 13:43)
    nie rozumiem,przecież tu jest tak fajnie,1500 zł na miesiąc,składki biorą a za lekarza i tak płacisz,dziecko zabijesz i nic ci nie zrobią no chyba że znajdą przy tobie skręta,to na trzy latka do pierdla cię zamkną a w tv zrobią z ciebie narkomana,no żyć nie umierać hehehe,ciemnogród zafajdany...
  • ~ja
    (2012-11-13 13:49)
    ja juz wyjechałem z rodziną, chociaz mielismy przce. wracac juz nie zamiezamy. mam dosc POpaprańców
  • ~Adam
    (2012-11-13 14:03)
    To powinno trafić na biurko tuska a nie sfałszowane sondaże. Ale już jest za późno- Tusk do zwolnienia. Tuska do Wózka !!!
  • ~Waldek
    (2012-11-13 14:03)
    Komora do WORA !!!
  • ~Wierzacy w Boga i siebie
    (2012-11-13 14:24)
    A w Sejmie dalej 460 Poslow a w Senacie 100 Senatorow tu nic sie nie zmienia nikt
    nie musi migrowac !
  • ~vh
    (2012-11-13 14:44)
    jedne posle niech reprezentuje 250 tys osob, jeden senator milion i po klopocie, wpisac to do konstytucji, co 5 czy 10 lat robic badanie populacji i po klopocie.

    obie izby schudna, wybory bezposrednie... niech sie tlumacza wyborcom jak spieprza...
  • ~NIE KCEM ALE MUSZEM
    (2012-11-13 14:48)
    A RZADZACE WSZY KTORE PIJOM KREW Z POLSKIEGO UMENCZONEGO NARODU ZYJOM W LUKSUSIE !!!
  • ~pol
    (2012-11-13 14:57)
    Tego roku rodzice ściągnęłli do siebie 70 tysiące polskich dzieci,to oznacza-do Polski nie powrócą(GUS)
  • ~moshe
    (2012-11-13 15:06)
    Witamy w Paradise Judeorum! .Nad Wisłą było centrum i historyczna ojczyzna Askenazyjczyków. Powracajcie na ziemię przodków;pracy nie zabraknie na kierowniczych stanowiskach.Chyba,że nie bedzie kim kierować.
  • ~Ale dla tych co zostają.....
    (2012-11-13 15:13)
    Też pracy nie ma i nie będzie...

    Jak wczoraj pisaliście...Nawet najniższe płace nie skompensują cen energii,elektrycznej, paliw i gazu ...które sa 3 razy wyższe niż w Azjii.
    A energia to podstawa produkcji.

    No chyba że Polacy zaczną pracować za 300zł miesięcznie po 16 godzin.
  • ~pol
    (2012-11-13 15:17)
    Najbardziej PRZERAŻAJĄCA informacja - w dniu 11 Listopada. Obecnym Polakom nie jest potrzebna Ojczyzna. 2 miliony nie wystarczylo. ...
  • ~17mw
    (2012-11-13 15:55)
    A jak to mówili co to za różnica w czyich rękach są banki,zakłady prracy,stocznie po co nam to,pojedzie za granice do takiej samej zresztą firmy jak w Polsce za zarobki pomnożone przez 5-10,a koszty utrzymania niższe jak tu.
  • ~REALISTA
    (2012-11-13 16:08)
    MAJA DOSYC TYRANIA NA RZECZ POSTKOMUNY RODEM Z PRLu. DWA
    STRACONE POKOLENIA TO CHYBA WYSTARCZY. CZAS WYCIAGNAC WNIOSKI.
  • ~zelek_akuku
    (2012-11-13 16:22)
    taki szit jak ten magdalenkowy to niech sobie w du.. wsadza szkoda czasu i zycia na siedezienie w tej beznadziei