Do Morawieckiego trafiły nowe propozycje podatkowe z resortu finansów. DGP zna SZCZEGÓŁY

| Aktualizacja:

W rządzie coraz częściej słychać, że nie ma już miejsca na hojne transfery społeczne. Wrócono za to do pomysłów obniżenia danin.

wróć do artykułu
  • ~chleb
    (2019-02-12 22:05)
    kłamczuszek oj kłamczuszek obiecywał i nie dał tyle bo uszczknął trochę z rewaloryzacji rent i emerytur
  • ~ETNA
    (2019-02-12 22:04)
    1000,- rocznie to 83 miesięcznie dla pracujących i płacących podatki - KPINA, NIEROBĄ 6000,- ROCZNIE na jedno dziecko , na dwoje-12 tys, troje-18 tys. - nie płacąc nawet 1 gr podatku. Panie Morawiecki , klasa średnia rzyga na waszą jałmużnę. Promujecie - meneli i patologię. Zapomnieliście o ludziach codziennie uczciwie pracujących, kiedyś was popierałam, dzisiaj obydwiema rękami głosuję NIE - PIS. Jesteście wyborczymi kłamcami. Głosuję na każdą partię która zlikwiduje 500+. Już dość, pracuję, jestem zmęczona i co roku coraz biedniejsza. WSTYD, że naszym kosztem utrzymujecie nierobów
  • ~Aneks
    (2019-02-12 17:53)
    D.E.S.T.A.J.I.S.T.A. DEL Trabajo por vida
  • ~Dwatajista del Trabajo
    (2019-02-12 17:51)
    Esta era del gazeta Niezależna por el articulo "funeral"
  • ~Destajero por vida
    (2019-02-12 17:48)
    La Vida y la Vienvienda "Desfalcos" del Destajero (Życie i Chałupa-Lokum Sprzeniewierzeń, Przrekrętu, Uchybu, małej Ujmy - tego Akordowego Wyrobnika), (NiOŚ) 15:39 12.02.2019r. Po tejże publikacji: Żałoba już jest, swoista. Teraz wiadomo, że "TenKraj" nie będzie już suwerenny, za Bawi-Karła PiCu, co tańczy dla Rosji, Niemiec i Austrii, jak i nie był [suwerenny] za Włodarza Piekielnie Haratanej [pewnej] Gały po E.U Bawi-Karzeł woli by MacAntonio był tylko i wyłącznie "Wybitnym specjalistą od zagadnień Iberystyki". Słowem, "nici z wiadomej Publikacji".[WSI] "Dożywotni wyrobnik na akord"
  • ~piro
    (2019-02-11 22:58)
    A co ma do tego najmita Morawiecki ? Pytanie zasadnicze: co powie Kaczyński.
  • ~Witek
    (2019-02-11 18:01)
    POlszewiki nie widzieli tyle pieniędzy z WACIKÓW OSZUSTOWYCH 8 letnich co PISsiory odzyskały przez przez 3 lata takie ciemne te POlszewickie i Czerwone Hopki
  • ~Ryszard
    (2019-02-11 16:20)
    Jak to jest : Do Polski (do Suwałk) przyjeżdża premier Litwy na obchody Dnia Niepodległości Litwy ( rocznica 16 lutego ). Premier polskiego rządu nie jedzie na spotkanie z nim. Nie deleguje żadnego wicepremiera. W rozmowach o przyszłych stosunkach polsko-litewskich nie rozmawia z Litwinem nawet Wojewoda Podlaski. Rozmawia Prezydent Suwałk ( samorządowiec ). To chyba świadczy o "wzorowych" stosunkach między sąsiadami. W tym wypadku chyba nie jest ważne gdzie i po co przyjechał premier Litwy do Polski. Gospodarz powinien go powitać w progach domu.
  • ~renegat
    (2019-02-11 12:12)
    Kwota "wolna od podatku" jest korzystna, ale tylko dla mających dochód pozwalajacy na odliczenia. Dla jednoosobowej firmy ta łaska bandy rządzącej jest pluciem w twarz tym, którzy dali sie ogłupić i założyli w Poslce działalność gospodarczą na ich "wolnym rynku" kapitalistycznym.
  • ~len
    (2019-02-11 11:16)
    ".. jako korzystne dla podatników można je wdrożyć właściwie w każdej chwili".Kto decyduje, że korzystne?
  • ~sądoemeryt
    (2019-02-11 11:09)
    Przerobiłem 200- tu klientów. Wiec dostałem 1 rok w zawiasach na trzy ( wg Ziobry 200lat w zawiasach na 600 lat ) . I odpuściłem sobie robotę - zresztą realizując wyrok . W mojej dziedzinie podwyższyli pensje do kilkukrotności krajowej , ale ja sie już nie dam nabrać na podwyżki . Nikt mnie nie będzie ganiał po sądach . A rząd może sobie sam pracować. Bo trzeba myśleć , gdy sie wymyśla przepisy , a nie jak za Stalina - cokolwiek zrobisz to w łeb.
  • ~lekarz prowadzący
    (2019-02-11 10:51)
    Jak mawiał pan Kujda, trzeba ludziom dać coś aby jeszcze porządzic. Kilka kitów wystarczy wygłodniałemu suwerenowi
  • ~jolka z zakopca 4x500+
    (2019-02-11 10:16)
    Należy maksymalnie obciążyć podatkowo, niech bogaci płacą - może da się wprowadzić 1000+ ?
  • ~Vox Populi
    (2019-02-11 10:11)
    Gotów jestem uwierzyć ,bo pani min finansów należy do dwóch postaci mogących pełnić funkcje państwowe . Przeciwieństwem jest szlifierz kryształów pan Morawiecki ,którego niektórzy nazywają niezasłużenie premierem ?
  • ~pis-po-sld-psl-itd
    (2019-02-11 09:38)
    Zy.do.glo.bali.styczne pacynki
  • ~TCT
    (2019-02-11 08:44)
    Tzw. "koszty uzyskania przychodu", jako swoista ulga podatkowa, pojawiły się w instytutach naukowych zamiast wprowadzonych w budżetówce podwyżek płac. Nauka nie była traktowana jako strefa budżetowa (!). Rozwiązanie to było niekorzystne już na wejściu - nieodprowadzane składki emerytalne. Wkrótce z kręgu beneficjentów wykluczono niższy personel tłumacząc to tym, że nie tworzą oni prac naukowych (a miała to być przecież podwyżka uposażeń!).Obecnie ulga ta praktycznie została zawieszona, bo izby skarbowe nagle przestały wiedzieć jak wycenić takie prace. Nastąpiła więc faktyczna obniżka uposażeń. Być może, że za jakiś czas ulga zostanie przywrócona i przedstawiona jako wielkie osiągnięcie miłościwie nam panujących. Przypomina to nieco obniżki cen przed Świętami. Na co przeznaczone zostaną "zaoszczędzone" pieniądze - można tylko się domyślać.
  • ~jarek
    (2019-02-11 07:54)
    "Danin"? Piękny eufemizm dla zwykłego, ordynarnego rozboju!
  • ~Józek z Nowej Wsi
    (2019-02-11 07:51)
    Idą wybory, worek obietnic gotowy. Ja poproszę tylko o dofinansowanie na remont silnika 126p.
  • ~badi
    (2019-02-11 07:24)
    Od kiedy to osoby zarabiające minimalne wynagrodzenie to klasa średnia w jakimś państwie????? wiadomo, że u prywaciarza to ma płacone pod stołem resztę, ale czy to chcemy wspierać?? kwota wolna od podatku zwiększona to jest najprostsze i najefektywniejsze , ale dla wszystkich a nie dla studentów i uczniów jak teraz...
  • ~Witek
    (2019-02-11 07:07)
    Pis rzuca znowu ciemnym rybkom tlustego robaczka ? Ciemniaki sie zalapia, madrzy znaja juz te przedwyborcze obiecanki cacanki!

Może zainteresować Cię też: