Rząd przyjął rewolucyjne zmiany w podatkach. Nie wszystkie korzystne dla podatników

| Aktualizacja:

Podatek od niezrealizowanych zysków (exit tax) będzie złagodzony. Podobnie – wymogi raportowania schematów podatkowych. Niższa, 9-proc. stawka CIT nie będzie zależeć od rentowności.

wróć do artykułu
  • ~impresja
    (2018-12-26 13:26)
    to prawda, zmian jest bardzo dużo, ale są potrzebne, sama wszystkiego nie rozumiem, ale znalazłam konferencję na ten temat w MDDP, więc mam nadzieję, że po niej wszystko mi się rozjaśni
  • ~Franciszek
    (2018-12-24 16:09)
    szczerze mówiąc patrząc na samą obszerność artykułu zmiany wydają się być ogromne, a to przecież tylko ich zarys... eh.. co nas czeka...
  • ~Qwerty
    (2018-10-01 17:14)
    2% zryczałtowanego podatku jak wraz..a wszyscy dokładają do KRUS i sponsorują rolnictwo to może zwolnijmy rolników z podatków i dotujemy paliwa dla każdego wieśniaka ??? A reszta niech płaci podatki i zdycha z głodu bo wiesniaki musza do spółki z klechami OKRADAĆ uczciwie pracujących
  • ~STANN
    (2018-09-28 11:50)
    Zmiany w prawie podatkowym na 2019 r,maja na celu ściągnięcie z gospodarki,jak najwięcej pieniędzy,nawet kosztem jej degradacji.Zatwierdzony projekt wprowadza obowiązek składania donosów,i kar za niedopełnienie tego obowiązku. Gospodarka będzie buksować,a pracujący polacy będą popadać w biede,i zadłużenie.Gdzie preferencja dla przemysłu i usług?.gdzie zwiękrzona kwota wolna od podatków osób fizycznych,?. gdzie podwyżki dla pracowników,?.emerytów,rencistów,osób niepełnosprawnych?. NIEKTÓRZY POLACY MÓWIA I PISZA,CHCIELIŚCIE,OZYWIENIA GOSPODARCZEGO I POLITYCZNEGO,NO TO MACIE.Z PRETENSJAMI CHYBA DO RYDZYKA?.
  • ~wielu
    (2018-09-26 21:15)
    Przepraszam PO. Miałem pretensje, o różne rzeczy. Nie rozumiałem jak wielu. Oddaliście władzę aby pokazać jak może być. Przepraszam wracajcie. Myliłem się.
  • ~Anton Galganov
    (2018-09-26 19:34)
    Z PiS maszerujemy na Wschód. Syberia czeka!
  • ~Krystyna Pliszke
    (2018-09-26 12:36)
    Dla osób prowadzących działalność gospodarczą nic nie ma.
  • ~mistrz
    (2018-09-26 10:54)
    Za długi artykuł. Nie czytałem, więc się wypowiem. PIS juz nie ma kasy na 500+, 300+, mieszkanie+ inne+, wypłaty dla budżetówki, waloryzacje emerytur, Rydzyki i inne obietnice. Doją od pracujących ile się da! Przecz z NIMI! Czy mniej więcej wstrzeliłem się w trend komentarzy, dostane dużo łapek?
  • ~Lysa
    (2018-09-26 10:34)
    Jakoś nic korzystnego dla mnie (jednoosobowa działalność) nie widzę w tych nowych regulacjach.
  • ~Edi
    (2018-09-26 09:54)
    Wydoja Polakow ile sie da !!! A ciemny lud i tak bedzie dowolony!!!Z podwyzek tez!Niech zyje nasz Guru!
  • ~cypis
    (2018-09-26 08:57)
    kończy się kasiora na korupcję - trza kraść więcej
  • ~Obiektywny student 2-giego roku na SGH
    (2018-09-26 08:53)
    Tylko PiS! Reszta won!

Może zainteresować Cię też: